Blackmore's Night

Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Bend je nastao 1997. godine, a formirali su ga Ritchie Blackmore i Candice Night. Zanimljivo je da je osnivanje benda svoje korijene 'povuklo' još iz 1989. godine, kada su se Candice (tada radijska voditeljica u New Yorku) i Ritchie (kao član Deep Purplea) upoznali, te vrlo brzo shvatili da oboje imaju jak interes za renesansno doba.
Nakon što je 1993. godine ponovno napustio Deep Purple, Ritchie Blackmore je 'reinkarnirao' Rainbow, te dvije godine kasnije objavio album "Stranger In Us All", na kojem je Candice pjevala back vokale, za dvije je pjesme napisala tekstove ("Wolf to the Moon" i "Black Masquerade"), a s Ritchiem je rearanžirala The Yardbirdsovu pjesmu "Hall of the Mountain King".

Blackmores+Night+Blackmoresnight.jpg


Taj album nije baš dobio preveliku naklonost obožavatelja i kritičara, pa ga je, nakon turneje, Ritchie odlučio ponovno raspustiti, i sprovesti u djelo dugogodišnju ideju - napraviti bend s kojim će raditi potpuno drukčiju muziku nego s Deep Purple i Rainbow.
I to se dogodilo 1997. godine, kada on i Candice osnivaju bend kojem daju ime po svojim prezimenima, a muzika koju skladaju je upravo ono vole - srednjevjekovni folk rock, s akcentom na renesansni period. Baš ono što im je zajednička ljubav, što su sudbinski utvrdili prilikom prvog susreta.
Ubrzo, te iste godine, objavljuju debitantski album "Shadow of the Moon", koji dobiva odlične kritike i biva izuzetno dobro primljen od publike, kojoj se očito dopao novi Ritchiev 'look'.

U sljedećih jedanaest godina Blackmore's Night objavljuje još pet studijskih albuma, "Under a Violet Moon" (1999.), "Fires of Midnight" (2001.), "Ghost of A Rose" (2003.), "The Village Lanterne" (2006.), i u konačnici, "Secret Voyage", 2009. godine
Svi su oni, gotovo aklamativno, doživjeli uspjeh i u nizu ponavljali pozitivan prijem i kod kritike i publike, pa bend već godinama uživa izuzetno visoki ugled među ljubiteljima folka. A i rockeri, jednako kao i Ritchievi fanovi, nisu ostali 'imuni' na ono što u zadnjim godinama radi njihov heroj.
Osim tih studijskih albuma, bend je objavio kompilacije "Minstrels and Ballads" (2001.) i "Beyond the Sunset: The Romantic Collection" (2004.), zatim dupli live album "Past Times with Good Company" (2003.), te DVD-e "Castles and Dreams" (2005.) i "Paris Moon" (2007.).
Upravo se na ovim posljednjima može vidjeti sva genijalnost svirke Blackmore's Nighta, odnosno gotovo pa savršen spoj srednjevjekovne muzike s nekim modernim elementima, većinom odsvirane na autentičnim instrumentima, kakvi su 'vladali' u vrijeme koje se u njoj opisuje.
Vezano uz koncerte, za one koji možda ne znaju, spomenimo i podatak da Ritchie, Candice i ekipa vole održavati koncerte u starim dvorcima i ostalim srednjevjekovnim građevinama, a nisu pobornici nastupanja u klasičnim koncertnim prostorima, već više u 'klasičnijim' dvoranama, u kojima vlada prisnija atmosfera. Da ne govorimo o onoj u dvorcima.
Isto tako, poznati su i po tome što vole pozivati publiku da na njihove koncerte dođe odjevena u srednjevjekovne kostime, onakve, ili slične, u kakvima i oni sami nastupaju.

U konačnici, Ritchie i Candice su svoju dugogodišnju vezu ozakonili u jednom od dvoraca, Hudson, a svoje je četvrto vjenčanje Ritchie vrlo duhovito prokomentrao, naglasivši između ostalog, kako je ovo 'prvo iz kojega ne vidi izlaz'.

Diskografija

Shadow of the Moon (1997)
Under a Violet Moon (1999)
Fires at Midnight (2001)
Ghost of a Rose (2003)
The Village Lanterne (2006)
Winter Carols (2006) - Christmas-themed cover album
Secret Voyage (2008)
Autumn Sky (2010)

Muzika hr.

 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
02.07.2009
Poruka
2.908
Nervira me Riči što je Deep Purple zamenio sa "ovim", ali nekako sam, teška srca, prihvatio i tu činjenicu. :mrgreen: U svakom slučaju, radi se o interesantnom i neobičnom bendu. yes3





Edit: E, da, šta sve čovek neće uraditi zbog žene... :lol:
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Nervira me Riči što je Deep Purple zamenio sa "ovim", ali nekako sam, teška srca, prihvatio i tu činjenicu. :mrgreen: U svakom slučaju, radi se o interesantnom i neobičnom bendu. yes3

Edit: E, da, šta sve čovek neće uraditi zbog žene... :lol:
Iznenadio je Blekmur i mene, ali moram da priznam da mi u poslednje vreme, nijhova muzika prija za slusanje. yes3 Na pitanje zasto renesansna muzika, ovo je Rici izjavio: "Renesansna muzika je preko 20god. moja omiljena muzika. Ja sam rock muzicar i rock sviram na sceni, kao neka vrsta posla koji takodje mnogo volim",

Sta reci za Ricija, jeste da je namcorast i da je bio najveca svadjalica u Dip Parplu, ali bez obzira na sve, ja ga gotivim, na gitari je carobnjak. yes3
Njegova supruga Kendis je fantastican vokal a izgleda da je uspela i Ricija da dovede u red.

 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top