Black Ops III ...

Član
Učlanjen(a)
05.02.2011
Poruka
45
Da li se za razne "System requirements" sajtove moze primeniti ona stara izreka "... i na tarabi je nacrtana..." ? :)
Ja ne mogu da igram BO3 na WIN10 sa FX8300, asus R7360 i 8gb ddr a na svim ovim System requirements sajtovima pise da je za minimum dovoljna grafika Radeon HD 6970 @ 1GB i 6gb rama.
Kad krene onaj prvi video na pocetku kampanje izbaci mi crni ekran i blokira. Apdejtovao sam drivere i onda je krenulo da dodje do sam igrice i onda izbaci ali ovaj put ne blokira, nego samo zatvori igricu. Kaze da windows preventivno mora da zatvori aplikaciju zbog nedostatka memorije. POnekad izbaci tu poruku a ponekad nista, samo zatvori. Uspeo i da pokrene igricu, radi par minuta i hop zatvori. Podesio sam sve na "low", smanjio na najmanju rezoluciju, podesio da stoji u prozoru a ne u fulskrenu, fps stavio na najmanje na 24... i potpuno isto reaguje na low i na medium podesavanjima.
Da li je ovo do kompjutera ili ipak do same igrice koja je naravno sa torenta?
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Otvori Task Manager i pogledaj koji ti procesi jedu memoriju, znaci uzmi olovku i papir i saberi i vidi da ne prelazi preko 2 gb u mirnom stanju. Znaci ako imas 8GB, a igra zahteva 6GB, vidi sta jede tih 2+GB.
Otkaci se sa neta. Iskljuci sve sto ti ne treba, ugasi antivirus, sa njime se neces naigrati i startuj igru. Moguce je da na netu postoji i optimizacioni patch za tu igru, mora se proveri na nekom stranom forumu kako su oni prosli.
U folderu igre mozda ima crash report, otvori ga i trazi stavku sa error.
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2011
Poruka
45
Vec sam uradio to sa task managerom, zato me i buni sve ovo, ram ne prelazi 6gb uopste cak ide ispod 6... Ne znam zato koju memoriju trazi, pomislio da je graficka slaba ali za min je dovoljan 1gb grafike.
Pokusacu da pronadjem neki patch.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
... Ne znam zato koju memoriju trazi ...
Neces verovati kako su ljudi resili ovaj problem, ja sam naravno znao za ovaj stos ali on datira jos iz vremena kada je XP drzao uzde u svojim rukama.
Na gomili raznih sajtova ljudi su resili ovo menjanjem osnovne Virtuelne memorije, znaci udje se u podesavanje za virtuelnu memoriju i promeni se njena velicina. Ranije je vazilo pravilo da ako recimo imas 2GB rama, onda Virtuelnu memoriju postavis na 3 GB, u tvom slucaju ako imas 8 GB, morao bi da stavis 12, sto je po meni preterano, ali ako stavis takodje 8GB, mislim da ce i to da ti zavrsi posao.

Takodje par tipova je resilo problem tako sto je u faljlu config.ini koji se nalazi u folderu sa igrom promenilo stavku WorkerThreads, sa 4 na 2. Takodje i menjanje rezolucije ekrana ponekad resava problem.
Sve u svemu menjanjem vrednosti u config.ini, fajlu smanjivanjem vrednosti tih kriticnih stavki, smanjuje vapaj igre za memorijom.
Pokusaj resenja...
Povecati viruelnu memoriju(sistem)
Optimizovati config.ini(u folderu igre/rezolucija)
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2011
Poruka
45
Daj adresu, saljem gajbu piva! :bfghb:
Reseno sa virtuelnom memorijom.
Sa rezolucijom sam vec bio probao, nije pomoglo. A config.ini fajl nema, ne postoji?!

Ja sam virt mem bio iskljucio zbog ssd-a, pa sam je posle stavio na 500mb
E sad ja sam tih 500mb ostavio na C particiji tj ssd-u a na HDD sam obelezio 8gb kao sto imam ram, mozda je to i previse za igricu, no nema veze, kad predjem igricu svakako cu je nulirati. :)

Mene sad interesuje jel to ok zbog sistema, ovako uospte. ne vezano za igricu, da mi virt mem stoji i na ssd i na hdd, tj da li uospste ima potrebe na oba diska, ili sa ssd mogu da je iskljucim potpuno?
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Odlicno obavljen domaci zadatak...
- Najbolje je da ti virtuelna memorija bude na SSD drajvu zato sto su oni visestruko brzi od obicnih magnetnih diskova. Ako imas pakleno brz solid stejt disk(prva povucena generacija), prakticno ne mora da kupujes memoriju, nego Virtuelnu nastelujes koliko ti treba i zavrsavas poso.
Bila je frka sa proizvodjacima memorije, pa su proizvodjaci diskova nasli kompromis da izbace malo slabije ssd diskove da ovi ne bi propali.
- Ej, slusaj igraj ti to kako je sad podeseno, pa drugi put nafiluj Virtuelnu, da se ne bi nesto podrndalo, dok ne obrnes igricu.
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2011
Poruka
45
Hvala za pomoc :mig:

Pratio sam malo dok je igra ukljucena, dok se igra, u task menadzeru, ram uopste ne prelazi preko 6gb uglavnom je na oko 5gb tj oko 65-70% i ne znam zasto me zeza onda, al bitno je da radi sada. :)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Hvala za pomoc :mig:

Pratio sam malo dok je igra ukljucena, dok se igra, u task menadzeru, ram uopste ne prelazi preko 6gb uglavnom je na oko 5gb tj oko 65-70% i ne znam zasto me zeza onda, al bitno je da radi sada. :)

Virtuelna memorija ti ne treba na oba drajva drzi je na hdd-u ili ssd-u!
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
...i ne znam zasto me zeza onda, al bitno je da radi sada. :)
To je stoga jer su igre namerno tako projektovane da ne zauzmu fakticki ceo ram, da ne bi doslo do gusenja samog Windowsa i onda deo svojih podataka prelije na hard. Nista strasno, standardna procedura. Recimo dodjes u situaciju da je Ram nafilovan podacima, a igra treba da ucita sledecu tablu, bojno polje ili jednostavno izracunava brda i doline kod sledece krivine. I sad da ne bi brisala podatke koji se nalaze u ramu, ona ih jednostavne upise u Virtuelnu memoriju.
Primera radi preso si most sa kolima i sada se vracas nazad, igra da ne bi ponovo izracunavala kordinate jednostavno kopira podatke iz Virtuelne memorije nazad u Ram memoriju i ti sibas bez cepanja.
Shvatices jednog dana kada bude trebalo da igras igru od 60 Gb, o cemu sam govorio. Sve jedno, dosta mudrovanja i laku noc, haha...gejmersku noc.
 
Natrag
Top