Bijeljina: Nova fabrika traktora

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Bijeljina: Nova fabrika traktora






BIJEljINA - Predsednik i premijer RS, Milorad Dodik i Aleksandar džombić, u bijeljinskom "Elvaku", svečano su pustili u rad novu fabriku traktora, koja je plod saradnje poljske firme "Pol-mot" i bijeljinske "Bobar grupe" i koja danas zvanično počinje da radi.

Posao na sklapanju traktora "ursus" dobilo je, odmah 50 radnika iz ovog dela RS. U prve dve godine, kako je rekao Dodik, biće sklapanje, a u međuvremenu sledi okupljanje kadrih kooperanata iz RS, koji će dobiti šansu da razviju biznis i otvaraju nova radna mesta. Cilj je da se svi delovi za ovu marku traktora prave u Bijeljini i Semberiji.


reg-bijeljina-m.dodil_620x0.jpg



- Odgovor na virutelnu ekonomiju, koja je narušila i najveće svetske ekonomije, nije u kukanju, već u razvoju realne proizvodnje kao što je ova u Bijeljini - rekao je Dodik. - Uz proizvodnju traktora, upravo smo potpisali i ugovor sa izraelskom firmom "Mekarot" za upravljanje vodama. To neće značiti samo zaštitu od poplava već i obezbeđivanja dovoljnih količina za navodnjavanje polja, ovih rodnih semberskih, koja imaju neslućene mogućnosti. Izraelci u tom poslu imaju zaista velika i bogata iskustva. Otvaranje fabrike traktora vlast RS je svesrdno podržala kao i sve druge poslove, čiji je cilj stvaranje boljih privrednih prilika, a samim tim i boljitka za naše građane.

Traktori će se, kako je rekao premijer Aleksandar džombić, proizvoditi ne samo za zemljoradnike RS već i za one iz drugog BiH entiteta, kao i one u Srbiji i njihove kolege širom regiona. Zemljoradnici su, kako kaže, dali najviše ocene za traktore "ursus".


SARADNJA DVEJU DRŽAVA


GAVRILO Bobar, čija je firma izgradila velelepnu, savremenu i funkcionalnu halu za samo 100 dana, rekao je da je će već od danas početi dogovori o mogućim partnerstvima, smatrajući da će za dve godine samo na ovu fabriku oslonjeno nići još tridesetak u Semberiji. On i Andrej Zarajček, predsednik Upravnog odbora poljske kompanije, ocenili su da je ovo sjajan primer širanje saradnje dveju država i njihovih naroda.



Izvor:
Novosti.rs
 
Natrag
Top