Biblijski odgovori na zamerke u vezi istina Adventisticke crkve

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Znaci vama je Bog takodje sadista a tvrdite da je nama zato sto muci ljude!

E pa i vas Bog muci!

A posto postoji mucenje, onda postoji i mesto mucenja tj. pakao! Ne mozete poreci pakao sve i da hocete!

Ko govori o fizickom prebivanju, vi na sve nase morate ovakve gluposti da udarate, to je strasno, pominjes neke stomake!

Bog sadista?????!!! Ne Mire, Bog nije sadista. Sve što se ljudima dešava je plod njihovih dela i postupaka, nikoga Bog ne muči, sami sebe mučimo. Svojom slobodnom voljom biramo ono što žeđ ne gasi i ono što sitost ne donosi. Pravu sitost i pravu žeđ. Kao i u svemu, i u ovome adventisti lupaju kao maksim po diviziji. Misle, budalasto, jer su im tako rekli iz direkcije, da je pravednost u zakonima, u shabatu, u pravilima ishrane Misle,da sakupljanjem žrtava, širenjem "remnanta" skupljaju poene za istražni postupak a ne znaju, da se poeni ne stiču jer sve je već odlučeno i da nikakvog istražnog postpuka nema.

E moj brate u Gospodu Isusu Hristu, pakao je i mesto i stanje. No oni to neće da znaju, njima je sve anihilacija. Jer oni brate moj po učenju "proročice" iz Mejna i negiraju pakao, negirajući tako i apostolsko verovanje, starije od Nikejsko Caroigradskog za čitava 2 veka. u kome se kaže:


Vjerujem u Boga, Oca svemogućega, Stvoritelja neba i zemlje.
I u Isusa Krista, Sina njegova jedinoga, Gospodina našega, koji je začet po Duhu Svetom, rođen od Marije Djevice, mučen pod Poncijem Pilatom, raspet umro i pokopan; sašao nad pakao, treći dan uskrsnuo od mrtvih; uzašao na nebesa, sjedi o desnu Boga Oca svemogućega; odonud će doći suditi žive i mrtve.
Vjerujem u Duha Svetoga, svetu Crkvu katoličku, općinstvo svetih, oproštenje grijeha, uskrsnuće tijela i život vječni. Amen.

Adventisti bi naime gde piše "sašao nad pakao" hteli da se čita "sašao nad grob", ali onda čitava formulacija nema nikakvog smisla, jer u retku pre toga stoji da je "raspet, umro i pokopan". Kao i u svemu i tu se pokazuje osnovno nepoznavanje jezika na kojima je pismo nastalo, načina na koji su ljudi tog vremena i tog podneblja razmišljali. Kroz njihova nakaradna tumačenja tačno se oseća anglosaksonski materijalizam i siromaštvo jezika.


Stomake? Pa Mire, koliko sam mogao da vidim, ni to nije ništa novo za adventiste, i predstavlja još jedan dokaz da su sve "vizije" i tumačenja Ellen Gould White plod njenog bolesnog uma, a ne Božanskog otkrivenja. Ona je naime bila opsednuta ishranom i pravilima oko nje, jer niti je umela da kuva, imala je stomačnih problema i sve to je prenosila na "otkrovenja" koje je davala zaluđenim sledbenicima. Dodaj na to materijalizam i mortalizam anglosaksonskog govornog podrušja i mentaliteta i imaš ovakve budalaštine koje ljubitelj igranki ovde sipa.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Vaš (lažni) bog jeste sadista jer će da muči ljude 10000000000000000000000000000000000000000000000000... godina
Pa ti si sadista! Ti ovde mucis i maltretiras ljude! Po tome vidimo ko je tvoj Bog, nas sigurno nije!

Ti si cak i priznao recima: "ako sam njih zestoko napao sta tek mogu da uradim vama.. nemoj da vam napravim igranku.."

Sve sto radis radis jer si egoista, volis samo sebe i nikog drugog! Tebe bas briga za ljude, ti ni Boga ne volis jer kako mozes voleti Boga a njegova stvorenja ponizavati!

Bog sadista?????!!! Ne Mire, Bog nije sadista. Sve što se ljudima dešava je plod njihovih dela i postupaka, nikoga Bog ne muči, sami sebe mučimo. Svojom slobodnom voljom biramo ono što žeđ ne gasi i ono što sitost ne donosi. Pravu sitost i pravu žeđ. Kao i u svemu, i u ovome adventisti lupaju kao maksim po diviziji. Misle, budalasto, jer su im tako rekli iz direkcije, da je pravednost u zakonima, u shabatu, u pravilima ishrane Misle,da sakupljanjem žrtava, širenjem "remnanta" skupljaju poene za istražni postupak a ne znaju, da se poeni ne stiču jer sve je već odlučeno i da nikakvog istražnog postpuka nema.

E moj brate u Gospodu Isusu Hristu, pakao je i mesto i stanje. No oni to neće da znaju, njima je sve anihilacija. Jer oni brate moj po učenju "proročice" iz Mejna i negiraju pakao, negirajući tako i apostolsko verovanje, starije od Nikejsko Caroigradskog za čitava 2 veka. u kome se kaže:


Vjerujem u Boga, Oca svemogućega, Stvoritelja neba i zemlje.
I u Isusa Krista, Sina njegova jedinoga, Gospodina našega, koji je začet po Duhu Svetom, rođen od Marije Djevice, mučen pod Poncijem Pilatom, raspet umro i pokopan; sašao nad pakao, treći dan uskrsnuo od mrtvih; uzašao na nebesa, sjedi o desnu Boga Oca svemogućega; odonud će doći suditi žive i mrtve.
Vjerujem u Duha Svetoga, svetu Crkvu katoličku, općinstvo svetih, oproštenje grijeha, uskrsnuće tijela i život vječni. Amen.

Adventisti bi naime gde piše "sašao nad pakao" hteli da se čita "sašao nad grob", ali onda čitava formulacija nema nikakvog smisla, jer u retku pre toga stoji da je "raspet, umro i pokopan". Kao i u svemu i tu se pokazuje osnovno nepoznavanje jezika na kojima je pismo nastalo, načina na koji su ljudi tog vremena i tog podneblja razmišljali. Kroz njihova nakaradna tumačenja tačno se oseća anglosaksonski materijalizam i siromaštvo jezika.


Stomake? Pa Mire, koliko sam mogao da vidim, ni to nije ništa novo za adventiste, i predstavlja još jedan dokaz da su sve "vizije" i tumačenja Ellen Gould White plod njenog bolesnog uma, a ne Božanskog otkrivenja. Ona je naime bila opsednuta ishranom i pravilima oko nje, jer niti je umela da kuva, imala je stomačnih problema i sve to je prenosila na "otkrovenja" koje je davala zaluđenim sledbenicima. Dodaj na to materijalizam i mortalizam anglosaksonskog govornog podrušja i mentaliteta i imaš ovakve budalaštine koje ljubitelj igranki ovde sipa.

Ne vredi brate, moracu da otvorim onu temu! Sve izbegavam necu, ali neko mora to da uradi izgleda..

Jer vidis kako se ismejava i uziva u maltretiranju ljudi, pa on se hrani time?

Preko glave mi je vise ovog pljuvanja i ismejavanja.. Treba im uzvratiti istom merom!

Tek sada razumem Taramanu (forumasa) , kaze on meni "ja sam ih molio, plakao, sta sve nisam radio da bi me poslusali, kao otac sam im govorio i samo su se ismejavali i izazivali, ne vredi njima lepo govoriti.." . A ja sam ga ukoravao sto je ostar prema adventistima. Tek sad shvatam zasto je bio takav.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pa ti si sadista! Ti ovde mucis i maltretiras ljude! Po tome vidimo ko je tvoj Bog, nas sigurno nije!

Moj Bog je za razliku od vašeg (boga) pravedan, On će da muči ljudi srazmjerno dužini grijeha kojeg su činili, a onda će da ih uništi jer je plata za grijeh SMRT.

Ja gazim vašeg boga tačnije njegovu lažnu nauku. Vaš sadistički bog planira d amuči ljudi zauvijek za grijehe koje su činili određeno vrijeme, tačnije on vam servira tu lažnu nauku.

Jer on nije Bog, on je satana.

Ti si cak i priznao recima: "ako sam njih zestoko napao sta tek mogu da uradim vama.. nemoj da vam napravim igranku.."

Naravno svakoga ko iznosi neistine.

Sve sto radis radis jer si egoista, volis samo sebe i nikog drugog!

:beee::mig::beee::mig::beee::mig:

Tebe bas briga za ljude, ti ni Boga ne volis jer kako mozes voleti Boga a njegova stvorenja ponizavati!

Jao meni ako ti i takvi počnete o meni lijepo govoriti.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Sve sto radis radis jer si egoista, volis samo sebe i nikog drugog! Tebe bas briga za ljude, ti ni Boga ne volis jer kako mozes voleti Boga a njegova stvorenja ponizavati!
Ne voli on Boga. On "voli" njegov "zakon", čini ga moćnim, pojačava mu ego, hrani ga iluzijom da je superiorniji od druih. Pruža mu priliku da se iživljava nad drugima. Toliko o "zakonu", čiji smisao i svrhu ovi koji sebe proglasiše sledbenicima istog, niti shvataju niti su sposobni da razumu.

Ne vredi brate, moracu da otvorim onu temu! Sve izbegavam necu, ali neko mora to da uradi izgleda..

Jer vidis kako se ismejava i uziva u maltretiranju ljudi, pa on se hrani time?

Preko glave mi je vise ovog pljuvanja i ismejavanja.. Treba im uzvratiti istom merom!

Napisah ja poodavno. No samo otvaranje teme neće pomoći, jer su oni spremni i na to. Proglasiće sve što se iznese lažima i sotonskim podmetanjima usmerenim protiv "remnant church", proglasiće to progonom. Sektaši imaju za sve spreman odgovor. Nesvesni da njihovo ponašanje doslovno po svim tačkama zadovoljava uslove da se nazove psihičkim progonom neistomišljenika. Cilj im jeste da sebe nametnu kao "autoritet" za pitanja religije. Mogu da pričaju šta god hoće, da se brane čim hoće. Ne vredi im. Činjenice govore o tome. Činjenice koje ne izmišljaš ni ti, ni Slap, ni Antonija, ni Adrian, ni ja. Uzmi primer Tome, nikoga ne dira, pa opet moraju da i njegove postove "overe" svojim prisustvom i komentarima.

Ti bi da im uzvratiš istom merom, a nisi kao oni. To je problem. Tvoja vera nije njihova vera. Tebe Bog podseća da si grešan, da budeš skroman, ponizan, učtiv, i da govoriš istinu. Njih, adventiste njihov "bog" podseća da su superiorni jer "poštuju zakon", ne traži od njih da govore istinu, ne podseća ih da su grešni (na pravi način grešni) ne podseća ih da treba da budu skromni, ponizni. Tera ih da budu sudije, tužioci i progonitelji. Nema kod njih, ne sudi da ti ne bude suđeno. Zato ovo i rade. Ti i da uzvratiš istom merom, njakaće da je to tvoj duh, a taj napad ima dvostruko dejstvo: da te pokoleba, i da njih pred drugima, i pred njima sličnima prikaže ispravnima. Pokolebaćeš se jer sam Bog kaže: voli neprijatelje, ne sudi, ne kuni. Iako si u pravu, tebi savest ne da mira. Njima savest ne treba za bilo šta osim za pravila kulta. Mire, ubeđeni su da ih "zakon" štiti, da im daje supremaciju nad drugima, tebi je Bog u srcu, njima u mrtvim slovima, ljudskom rukom pisanim, ljudskim umom tumačenim. Ti jesi vernik, jesi sledbenik Hrista Uskrslog, oni NISU. Tvoj je Bog, Bog Živi. Njihov, iskrivljeno, udarenim umom tumačenje Knjige.

Ismevaju? Sipaj im činjenice u lice, hladnokrvno. Kada ismevaju, reci im samo da se sebi smeju i da je to odlika budala. Dovoljno je. Prete da kopiraju i šeruju? Ne veruj im. Lažu. Pljuju svetinje? Razotkrivaj osnove budalaštine na kojoj zasnovaše svoju "veru". Razotkrivaj svu grešnost koju kriju maskom "zakonosleđenja", razotkrivaj laži i fantazije, raotkrivaj pohlepu, perverzije i klanove... sve. Ne zato što ti ja tako kažem, ne zato što se sa pravom osećaš povređenim, što ti je kao Hrišćaninu to mučno da posmatraš. Ne, nego zato što si vernik Boga koji ne podnosi oholice, unižava silnike.

Objavljuj, nemoj im ćutati. Jer rečeno je "ako li i ovi ućute, kamenje će progovoriti."
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ne voli on Boga. On "voli" njegov "zakon", čini ga moćnim, pojačava mu ego, hrani ga iluzijom da je superiorniji od druih. Pruža mu priliku da se iživljava nad drugima. Toliko o "zakonu", čiji smisao i svrhu ovi koji sebe proglasiše sledbenicima istog, niti shvataju niti su sposobni da razumu.

Nazalost tako je.

Uzmi primer Tome, nikoga ne dira, pa opet moraju da i njegove postove "overe" svojim prisustvom i komentarima.

Prosto moraju, moraju coveka da proglase neiskrenim i prevarantom, jer ih njegovo ponasanje ukorava..

Nije to samo Toma slucaj, tako oni napadaju i Jehovine Svedoke, iako oni nemaju dogmu, vecina su iskreni i bolji ljudi od adventista, i to ih ukorava. Posebno ovog "ucitelja" to boli pa izmislja piminjuci neke "motive" on kao zna da se oni pretvaraju!

Ti bi da im uzvratiš istom merom, a nisi kao oni

Mucno mi je da to radim, jer to nije Hriscanstvo. Nije vernik onaj koji napada, onaj koji izaziva, vec onaj koji zivi svoju veru i primerom odnosno zivotom pokazuje i svedoci a ne ustima trubeci pred sobom kako je "njegov put najbolji"!

Nije u osudi drugih spas, nego u pokoravanju Bogu - njemu i pobedjivanju svojih strasti..

Prava istina se ne namece drigima, ne trubi pred sobom i ne galami, ona prosto jeste!

Pokolebaćeš se jer sam Bog kaže: voli neprijatelje, ne sudi, ne kuni. Iako si u pravu, tebi savest ne da mira.

Uvek kazem kad vidim nepravdu, sram ih bilo treba im vratiti, jer Bog nas je stvorio takvima, da odreagujemo na nepravdu. Ali onda se raskajem, jer niti sam ja njihov sudija, niti sam ja bog, niti je to pravi put, vracati zlo za zlo.. Nismo mi kao oni da napadamo druge..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ko govori o fizickom prebivanju, vi na sve nase morate ovakve gluposti da udarate, to je strasno, pominjes neke stomake!

Evo sta si napisao:

"Ne misli se dakle da smo mi samo "ujedinjeni u ljubavi", vec Hristos i doslovno zivi u nama (u nasem telu)"

A evo sta sam ja na to odgovorio:

"Ne poricem njegovo duhovno prebivanje u coveku svojom silom, ali ne i telom, jer u bibliji stoji da je Isus telom u nebeskoj Svetinji nad svetinjama.
Dakle, niti je u proslosti, niti ce u buducnosti Isus ili Bog stanovati u nasim stomacima, jer nebo nije klanica da nas raspori i udje u nase stomake.
Duhovna povezanost je sasvim nesto drugo, i neka bog da svakom to razumevanje"


Ta dauhovna povezanost je ono o cemu govori biblija, i ona se ostvaruje silom Svetoga Duha i Hristovom silom, gde on tom silom prozima nase bice i ona prebiva u njemu.

Isus nikada nije fizicki usao u necije telo, jer on je sada na nebu i posreduje za nas.

Niti ce to ciniti kada verni budu na nebu, jer ce on sedeti na prestolu pored Oca, a spaseni ce biti oko prestola i slaviti ga.

Dakle, radi se o duhovnom prebivanju.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Postoji i u Starom, nego je dobro sakriven. A znaš li iz kog razloga? Da ne bi bili kao narod iz čije su zemlje izašli. Narod koji je sve davao za kult mrtvih. Narod kome su i bogovi bili obogotvoreni preci. E moji "bibličari", očiglednu stvar ne vidite. Israelci su morali da se resetuju da tako kažem, od svih prljvaština i iskrivljavanja, zato se i ne pominje zagorbni život na način kako ga mi shvatamo. Tek kada su, a Bog je znao kakvi su, stalno ih i naziva narodom tvrde šije, i ovo izvrnuli i napravili ritualističku i licemernu veru od onoga što je Bog objavio, preko proroka ih je prvo upozoravao, a onda se i lično umešao. Pa čak i tada su ga odbacili. narod šije tvrde, fariseji i sadukeji, licemeri i rod gujin.

No duh iskrivljavanja je i dalje prisutan, evo ga i ovde na forumu, Bukvalisti i mortalisti, "bibličari" kojima Božija reč služi da mlate levo i desno, sebe grade pravednima i uzdižu se pred drugima. Sve se ponavlja, i nema ničeg novog pod Suncem Gospodnjim. (ovo namerno jer adventisti na pomen sunca padaju u histeriju, iako ne mali broj puta u Bibliji Bog se poistovećuje sa Suncem)

Darth, mnogo se brines za druge, a zaboravljas na sebe i one koji su okotebe. Lepo je to sa tvoje strane sto vodis briku o nama,
ali to nije problem, nego problem je u tome sto ono cime se bavis to pripisujes drugima.
Vreme je da pocnes da cistis djubre pred svojim vratima, ili ces na kraju otici tamo gde i ono ide.


Bog sadista?????!!! Ne Mire, Bog nije sadista. Sve što se ljudima dešava je plod njihovih dela i postupaka, nikoga Bog ne muči, sami sebe mučimo. Svojom slobodnom voljom biramo ono što žeđ ne gasi i ono što sitost ne donosi. Pravu sitost i pravu žeđ. Kao i u svemu, i u ovome adventisti lupaju kao maksim po diviziji. Misle, budalasto, jer su im tako rekli iz direkcije, da je pravednost u zakonima, u shabatu, u pravilima ishrane Misle,da sakupljanjem žrtava, širenjem "remnanta" skupljaju poene za istražni postupak a ne znaju, da se poeni ne stiču jer sve je već odlučeno i da nikakvog istražnog postpuka nema.

Vidis Darth, lepo si poceo. Prve dve recenice (kojke saam osencio) su na mesdtu kako treba da razmislja pravi krscanin.
Medjutim, necastivi ti neda da tako nastavis, nego te tera da sve ono sto ti cinis protuzakonito da pripises drugima.
To je duh necastivoga. Znas dobro da on Boga okrivljuje i Njegov sistem vladavine za svoju pobunu.
"Kad bi vi sebe rasudjivsali, ne biste bili osudjenu."
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Evo sta si napisao:

"Ne misli se dakle da smo mi samo "ujedinjeni u ljubavi", vec Hristos i doslovno zivi u nama (u nasem telu)"

A evo sta sam ja na to odgovorio:

"Ne poricem njegovo duhovno prebivanje u coveku svojom silom, ali ne i telom, jer u bibliji stoji da je Isus telom u nebeskoj Svetinji nad svetinjama.
Dakle, niti je u proslosti, niti ce u buducnosti Isus ili Bog stanovati u nasim stomacima, jer nebo nije klanica da nas raspori i udje u nase stomake.
Duhovna povezanost je sasvim nesto drugo, i neka bog da svakom to razumevanje"


Ta dauhovna povezanost je ono o cemu govori biblija, i ona se ostvaruje silom Svetoga Duha i Hristovom silom, gde on tom silom prozima nase bice i ona prebiva u njemu.

Isus nikada nije fizicki usao u necije telo, jer on je sada na nebu i posreduje za nas.

Niti ce to ciniti kada verni budu na nebu, jer ce on sedeti na prestolu pored Oca, a spaseni ce biti oko prestola i slaviti ga.

Dakle, radi se o duhovnom prebivanju.
Hvatas se za reci, formalno shvatas recenice kao i biblijske tekstove. Ja nisam mislio doslovno, Hristos je Svojim Duhom prisutan u nama.

Kad covek cita sta ovde pises, zapita se kakve su to gluposti, jer niko od nas nije pominjao nikakve "stomake" i telesnost. Ali da Hristos prebiva u nama prebiva i to doslovno, jer Bog je sveprisutan u nama! Da nije, mi bi smo svi umrli, jer kroz njega zivimo i postojimo...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Duhovno DA, ali doslovno NE, jer Isus je sada u Svetinji nad Svetinjama na nebu.

Da nije tako onda se mi mozemo odreci biblije i proglasiti je laznom, jer ona govori o tome.
 
Natrag
Top