Biblijski odgovori na zamerke u vezi istina Adventisticke crkve

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Naravno, to je u Novom Zavetu tako. U NZ postoji zagrobni zivot. Ti si uzeo Stari gde nisu ni imali jasnu predstavu o tome sta se desava po smrti, jer to jos nije bilo ni otkriveno u potpunosti!

Postoji i u Starom, nego je dobro sakriven. A znaš li iz kog razloga? Da ne bi bili kao narod iz čije su zemlje izašli. Narod koji je sve davao za kult mrtvih. Narod kome su i bogovi bili obogotvoreni preci. E moji "bibličari", očiglednu stvar ne vidite. Israelci su morali da se resetuju da tako kažem, od svih prljvaština i iskrivljavanja, zato se i ne pominje zagorbni život na način kako ga mi shvatamo. Tek kada su, a Bog je znao kakvi su, stalno ih i naziva narodom tvrde šije, i ovo izvrnuli i napravili ritualističku i licemernu veru od onoga što je Bog objavio, preko proroka ih je prvo upozoravao, a onda se i lično umešao. Pa čak i tada su ga odbacili. narod šije tvrde, fariseji i sadukeji, licemeri i rod gujin.

No duh iskrivljavanja je i dalje prisutan, evo ga i ovde na forumu, Bukvalisti i mortalisti, "bibličari" kojima Božija reč služi da mlate levo i desno, sebe grade pravednima i uzdižu se pred drugima. Sve se ponavlja, i nema ničeg novog pod Suncem Gospodnjim. (ovo namerno jer adventisti na pomen sunca padaju u histeriju, iako ne mali broj puta u Bibliji Bog se poistovećuje sa Suncem)
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
kažu da se mogu prizivati mrtvi ali sveci.
------------------------------------------------------

Biblija kaže da nema prizivanja mrtvih (ne kaže samo nepokajanih, nego svih).

Ponovljeni zakon 18,11nitko tko bi bajao, zazivao duhove i duše predaka ili se obraćao na pokojnike.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
kažu da se mogu prizivati mrtvi ali sveci.
------------------------------------------------------

Biblija kaže da nema prizivanja mrtvih (ne kaže samo nepokajanih, nego svih).

Ponovljeni zakon 18,11nitko tko bi bajao, zazivao duhove i duše predaka ili se obraćao na pokojnike.
To je zato sto su mrtve smatrali "bogovima" i sto bi time prekrsili prvu zapovest, pa su ih zato ubijali!

Zamisli da Bog ubije zenu jer zeli komunicirati sa milim dragim i umrlim sinom. To nije razlog!

Ovde se radi o "obozavanju mrtvih" i to je zapravo "kult mrtvih"! A naravno demoni su to zloupotrebljavali.

To ne dokazuje da mrtvi nisu svesni!!!

Naravno ti ces reci da mi svece smatramo "bogovima" slagaces! I ko onda ovde laze vi ili mi???
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
To je zato sto su mrtve smatrali "bogovima" i sto bi time prekrsili prvu zapovest, pa su ih zato ubijali!

Zamisli da Bog ubije zenu jer zeli komunicirati sa milim dragim i umrlim sinom. To nije razlog!

Ovde se radi o "obozavanju mrtvih" i to je zapravo "kult mrtvih"! A naravno demoni su to zloupotrebljavali.

To ne dokazuje da mrtvi nisu svesni!!!

Obavezno kopiram i šaljem dalje, mislim da ću osnovati i FB grupu da stavljam ove vaše besmislice.

Jutros sam već poslao bratu u Hristu FB u PP.

kažu da će biti vječno mučenje nepokajanih.
----------------------------------------------------------
Biblija kaže uništenje.

Otkrivenje 21,8---Rimljanima 6,21----Rimljanima 6,23----Malahija 4,1------Mudre izreke 10,30 ----------Psalam 37,38------Izaija 5,24-----Ivan 15,6----Psalam 68, 2 -----Otkrivenje 20,9----Obadija 1,16----Isaija 9,18---------Psalam 10,16-----------Price Solomunove 24,20
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
To je zato sto su mrtve smatrali "bogovima" i sto bi time prekrsili prvu zapovest, pa su ih zato ubijali!

Zamisli da Bog ubije zenu jer zeli komunicirati sa milim dragim i umrlim sinom. To nije razlog!

Ovde se radi o "obozavanju mrtvih" i to je zapravo "kult mrtvih"! A naravno demoni su to zloupotrebljavali.

To ne dokazuje da mrtvi nisu svesni!!!

Naravno ti ces reci da mi svece smatramo "bogovima" slagaces! I ko onda ovde laze vi ili mi???

Mire, ovaj i shabat tretira kako dan za pljuvanje. No to nije moja stvar, jer ja shabatarista nisam, hvala Bogu.

Pitaj ga jeli Bog ubio Ellen Gould White zato što je tvrdila da je pričala sa svojim pokojnim mužem. Ili se možda to njegovo tumačenje ne odnosi na shabatariste - adventiste. Njima je kao dozvoljeno, jer to je po bibliji i Bogu?

Naravno da će to reći, jer on i ne zna drugo sem da njače. Naravno da oni lažu. No ni to nije moja stvar. Njihova je. greh na njih, ne na nas.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
kažu ima šanse za spasenje nakon smrti.
-----------------------------------------------------
Biblija kaže nema.

Jevrejima 9,27I kao što je ljudima određeno jednom umrijeti, a potom sud. Dakle nema ništa između.

Umreš i sud.

Po miretu bi trebalo da puste bogataša kod Lazara i Avrama.


Pismo kaže: Luka 16,26I preko svega toga postavljena je među nama i vama velika propast, da ovi koji bi htjeli odovud k vama prijeći, ne mogu, niti oni otuda k nama da prelaze.

 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nemas sa kim da se svadjas pa se svadjas sa Zoranom :roll::bfghb:


Bog i jeste u nasem telu a mi smo njegov hram! - "Ne znate li? Hram ste Božji i Duh Božji prebiva u vama.." . Ne misli se dakle da smo mi samo "ujedinjeni u ljubavi", vec Hristos i doslovno zivi u nama (u nasem telu)! Svi smo mi dakle u Bogu (Hristu) i on je u nama, to svedoci Sveto Pismo! A to i jeste Hristovo telo i crkva njegova! Hristos je ujedinjen sa Bogom i sa njim je JEDNO! Tako smo i mi kroz njega jedno sa Bogom Ocem!!!

A da smo u Bogu - svedoci ti i sledeci stih - "jer kroz njega zivimo i micemo se i jesmo"!

Bog doslovno obitava u nama, daje nam zivot disanje i sve.. Mi smo u njemu, kroz njega postojimo, kroz njega se krecemo, micemo, zivimo i postojimo.. tj. kroz Duha kojega nam je dao!

Sa njim smo dakle povezani! I to se zove "Telo Hristovo"!

Ako ovo porices, porices delovanje Svetog Duha, plan spasenja i sve ostalo!

Ne poricem njegovo duhovno prebivanje u coveku svojom silom, ali ne i telom, jer u bibliji stoji da je Isus telom u nebeskoj Svetinji nad svetinjama.

Dakle, niti je u proslosti, niti ce u buducnosti Isus ili Bog stanovati u nasim stomacima, jer nebo nije klanica da nas raspori i udje u nase stomake.

Duhovna povezanost je sasvim nesto drugo, i neka bog da svakom to razumevanje.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
kažu nije grijeh klanjati se ljudima.
-----------------------------------------------
Djela apostolska 10,26I Petar ga podiže govoreći: ustani, i ja sam čovjek.

Pa čak ni anđelima.

Otkrivenje 19,10 I padnuvši pred nogama njegovima poklonih mu se; i reče mi: gle, nemoj, ja sam sluga kao i ti i braća tvoja koja imaju svjedočanstvo Isusovo. Bogu se pokloni; jer je svjedočanstvo Isusovo Duh Proroštva.
Otkrivenje 22,9 I reče mi: gle, nemoj, jer sam i ja sluga kao i ti i braća tvoja proroci i oni koji drže riječi proroštva knjige ove. Bogu se pokloni.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Obavezno kopiram i šaljem dalje, mislim da ću osnovati i FB grupu da stavljam ove vaše besmislice.

Dobro jel ti stvarno mislis da nas briga sta ti delis po fb i po cemu tvoji sabataristi pljuju i kake?

kažu da će biti vječno mučenje nepokajanih

I vi ste morali priznali da ce biti mucenje nepokajanih kad smo vas pritegli, a sad se pravite da "nece biti"! Dokaz vaseg licemerja!

Znaci vama je Bog takodje sadista a tvrdite da je nama zato sto muci ljude!

E pa i vas Bog muci!

A posto postoji mucenje, onda postoji i mesto mucenja tj. pakao! Ne mozete poreci pakao sve i da hocete!

Ne poricem njegovo duhovno prebivanje u coveku svojom silom, ali ne i telom, jer u bibliji stoji da je Isus telom u nebeskoj Svetinji nad svetinjama.

Ko govori o fizickom prebivanju, vi na sve nase morate ovakve gluposti da udarate, to je strasno, pominjes neke stomake!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Dobro jel ti stvarno mislis da nas briga sta ti delis po fb i po cemu tvoji sabataristi pljuju i kake?

Pa sa ovim kometarom si dokazao da te briga.

I vi ste morali priznali da ce biti mucenje nepokajanih kad smo vas pritegli, a sad se pravite da "nece biti"! Dokaz vaseg licemerja!

:roll::roll::roll::roll::beee::roll::beee::roll::mig::beee::mig::mig::mig::mig:

ovo je već malo jači kompleks.

Znaci vama je Bog takodje sadista a tvrdite da je nama zato sto muci ljude!

Opet projekcija.

E pa i vas Bog muci!

Ono što ste vi radili drugima Bog je vratio vama.

A posto postoji mucenje, onda postoji i mesto mucenja tj. pakao!

To je Gehena, a ne pakao, pakao je grob.

Ni osnovnim pojmovima ne barataš.
 
Natrag
Top