Biblijski odgovori na zamerke u vezi istina Adventisticke crkve

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
ЦРКВА И СЕКТЕ - Зоран Јовановић

(5) НЕДЕЉА И СУБОТА У СВЕТОМ ПИСМУ

Овој теми посветићемо мало више пажње с обзиром да је то једно од " најјачих " адвентистичких оружија у њиховом доказивању да су само они остали верни Христу и Његовим заповестима.

За почетак: У књизи Постања (1Мој. гл. 1 ; гл. 2) сви дани имају свој почетак и крај (јутро и вече ) - сем седмог дана, дана Божијег починка.

Odgovor
Pa samim tim što je završeno stvaranje počeo je sedmi dan. Kakva glupost od Zorana, ako ne piše veče i jutro znači nije dan. Fino piše dan. Nema smisla da se daje nešto što se podrazumijeva.
 
Učlanjen(a)
12.01.2019
Poruka
16
Po ovoj tvrdnji to bi znacilo "da mi odlazimo na nebo, i postajemo deo Bozjeg bica, odnosno - ulazimo u njegov trbuh i tamo zivimo u njegovom stomaku"

Ne može se gledati tjelesnim očima ono što je duhovne prirode;

Iv 17,21 "Da svi budu jedno, kao što si ti, Oče, u meni i ja u tebi, da i oni u nama budu jedno, da vjeruje svijet, da si me ti poslao. "

A o uskrsnuću u pismu stoji: 1. poslanica Korinćanima 15, 28 "I kad mu sve bude podloženo, tada će se i on sam, Sin, podložiti Onomu koji je njemu sve podložio da Bog bude sve u svemu. "




Biblija uci sasvim nesto drugo, a to ucenje imaju i Pravoslavni.

Dokaži pismom.

Da su na nebu tri bica, da sede na svojim prestolima, a da mnostvo spasenih stoje oko prestola sa palmama u rukama i slave Boga.

Otkrivenje 7, 9
"Nakon toga vidjeh: eno velikoga mnoštva, što ga nitko ne mogaše izbrojiti, iz svakoga naroda, i plemena, i puka, i jezika! Stoje pred prijestoljem i pred Jaganjcem odjeveni u bijele haljine; palme im u rukama. Viču iz glasa: "Spasenje Bogu našemu koji sjedi na prijestolju i Jaganjcu! ""

Dvoje...

Po bibliji izraz "JEDNO" znaci "UJEDINJENI U LJUBAVI I SAVRSENSTVU NEBESKOG ZIVOTA'" a ne fizicki ulazak u bilo cije telo, stomak..itd..

Rim 12,4-5
"Jer kao što u jednom tijelu imamo mnogo udova, a nemaju svi isto djelovanje
tako smo i mi, mnogi, jedno tijelo u Kristu, a pojedinci udovi jedan drugomu."


1. Kor 12,13
"Ta u jednom Duhu svi smo u jedno tijelo kršteni, bilo Židovi, bilo Grci, bilo robovi, bilo slobodni. I svi smo jednim Duhom napojeni. "

1. Kor 12,27
"A vi ste tijelo Kristovo i, pojedinačno, udovi. "

Iv 15,4
"Ostanite u meni i ja u vama. Kao što loza ne može donijeti roda sama od sebe, ako ne ostane na trsu, tako ni vi ako ne ostanete u meni.
Ja sam trs, vi loze. Tko ostaje u meni i ja u njemu, taj donosi mnogo roda. Uistinu, bez mene ne možete učiniti ništa.
Ako tko ne ostane u meni, izbace ga kao lozu i usahne. Takve onda skupe i bace u oganj te gore.


Mistično tijelo Kristovo- u kojem imamo pristup Bogu kao Ocu, po kojemu primamo Duha Svetoga.

1. Kor 6, 17
"A ko se Gospoda drži jedan je duh s Gospodom. "
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Dokaži pismom.

Tradicionalne crkve, JS i drugi kažu.
-------------------------------------------------
Subota nije 7. dan i ne drži se fizički.

Biblija kaže ovo:
2. Mojsijeva 20,10 A sedmi je dan odmor Gospodu Bogu tvojemu; tada nemoj raditi nijednoga posla, ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živinče tvoje, ni stranac koji je među vratima tvojim.
2. Mojsijeva 20,11 Jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju, more i što je god u njima; a u sedmi dan počinu; zato je blagoslovio Gospod dan od odmora i posvetio ga.

I u NZ je to tako.

Luka 23,56Vrativši se pak pripraviše mirise i miro; i u subotu dakle ostaše na miru po zakonu.
----------------------------------------------------------------------------------------
Tradicionalne crkve, JS i drugi kažu subota je data samo Jevrejima.
------------------------------------------------------------------------------------------
Marko 2,27I govoraše im: subota je načinjena čovjeka radi, a nije čovjek subote radi.

I u SZ: Isaija 56,2Blago čovjeku koji tako čini, i sinu čovječijemu koji se drži toga čuvajući subotu da je ne oskvrni, čuvajući ruku svoju da ne učini zla.
---------------------------------------------------------------------------------------
Tradiocionalne crkve i većina protestanata kažu duša je besmrtna.

----------------------------------------------------------------------------------------



Biblija kaže da je smrtna.

Djela apostolska 3,23Djela apostolska 27,22

5. Mojsijeva 20,16 Isus Navin 2,13 Isus Navin 10,30 Isus Navin 10,32 Isus Navin 10,35 Isus Navin 10,40

1. Carevima 15,29 Isaija 53,12 Jezekilj 18,4 Jezekilj 18,20
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ako su dvojica na svojim prestolima, to znaci da oni nisu jedno telo i n zive u stomacima jedno drugom.

Tako pise i da 24 staresine sede na svojim prestolima, a ne zive jedni drugima u stomacima.

Izraz jedno u bibliji znaci "UJEDINJENI U LJUBAVI I CILJEVIMA I NAMERAMA, JEDNO U DUHU" a ne jedno tako sto se svi uci u stomak Boga i ziveti u njemu a oni fizicki nestati.

To je mnogobozacko ucenje o Nirvani ili stapanju sa bogom u jednom telu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
ЦРКВА И СЕКТЕ - Зоран Јовановић

(5) НЕДЕЉА И СУБОТА У СВЕТОМ ПИСМУ

Овој теми посветићемо мало више пажње с обзиром да је то једно од " најјачих " адвентистичких оружија у њиховом доказивању да су само они остали верни Христу и Његовим заповестима.

За почетак: У књизи Постања (1Мој. гл. 1 ; гл. 2) сви дани имају свој почетак и крај (јутро и вече ) - сем седмог дана, дана Божијег починка.

Odgovor
Pa samim tim što je završeno stvaranje počeo je sedmi dan. Kakva glupost od Zorana, ako ne piše veče i jutro znači nije dan. Fino piše dan. Nema smisla da se daje nešto što se podrazumijeva.
Nemas sa kim da se svadjas pa se svadjas sa Zoranom :roll::bfghb:

Tako pise i da 24 staresine sede na svojim prestolima, a ne zive jedni drugima u stomacima.
Bog i jeste u nasem telu a mi smo njegov hram! - "Ne znate li? Hram ste Božji i Duh Božji prebiva u vama.." . Ne misli se dakle da smo mi samo "ujedinjeni u ljubavi", vec Hristos i doslovno zivi u nama (u nasem telu)! Svi smo mi dakle u Bogu (Hristu) i on je u nama, to svedoci Sveto Pismo! A to i jeste Hristovo telo i crkva njegova! Hristos je ujedinjen sa Bogom i sa njim je JEDNO! Tako smo i mi kroz njega jedno sa Bogom Ocem!!!

A da smo u Bogu - svedoci ti i sledeci stih - "jer kroz njega zivimo i micemo se i jesmo"!

Bog doslovno obitava u nama, daje nam zivot disanje i sve.. Mi smo u njemu, kroz njega postojimo, kroz njega se krecemo, micemo, zivimo i postojimo.. tj. kroz Duha kojega nam je dao!

Sa njim smo dakle povezani! I to se zove "Telo Hristovo"!

Ako ovo porices, porices delovanje Svetog Duha, plan spasenja i sve ostalo!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ako ovo porices, porices delovanje Svetog Duha, plan spasenja i sve ostalo!

Dobro jutro Mire.

Neznam da li poriče ili ne. Ne bi me čudilo i da poriče, kako on tako i njegovi.
Uostalom, nas optužuju da se klanjamo hramovima (crkvama) a oni insistiranjem na "zdravstvenoj reformi", tačnije Staro Zavetnim propisima o ishrani, takozvanom zdravom životu, vrše klanjanje hramu, svom telu.
A sve to uprkos jasno rečenom da nas ne prlja ono što u nas ulazi, nego što iz naših srca i umova izlazi.
Ako se to uporedi sa njihovim papagajskim insistiranjem na shabatu, jelu i pilu, onda oni poriču delovanje Duha Svetog.
Jer, ako ga primismo, a primismo ga, onda je On u Nama, ne trebamo ga ukrašavati budalastim zabranama i propisima. Da ne govorim o tome da Bogu baš i ne treba da se mi kitimo telesnim "zdravljem" a da nam srca budu puna zlobe, arogancije i jeda. Jer baš to i jeste prljanje Hrama Duha Svetog. Baš to. A ne kafa, cigarete, alkohol, meso ili svinjetina.
Naravno to ne znači da sada svi treba da se odamo bludničenju, za šta nas optužuju ovi usukani, niti da se "kitimo" tetovažama, pirsinzima, debilnim frizurama i ideologijama, još manje znači da bi smo trebali da se oblačimo kao japiji (odelo uz obaveznu plavu košulju i braon sako).
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Nemas sa kim da se svadjas pa se svadjas sa Zoranom

To je sve što imaš reći u odbranu stavova. :beee: Vidiš da ste pobjegli od Biblije.

Vi nas klevetom, a mi vas Biblijom.


kažu da mrtvi znaju i da su svjesni i da se mole za nas.
-------------------------------------------------------------------------

Biblija kaže da ne znaju ništa.


Mrtvi ne znaju ništa Propovednik 9,5-10

Mrtvi ne hvale Boga Isaija 38,18-19.

Mrtvi nemaju misli Psalam 146,4.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
To je sve što imaš reći u odbranu stavova. :beee: Vidiš da ste pobjegli od Biblije.

Vi nas klevetom, a mi vas Biblijom.
Stvarno nemam sta reci na tvoju svadju sa Zoranom , poceo si da pricas sam sa sobom!

Mrtvi ne znaju ništa Propovednik 9,5-10

On na tom mestu porice i vaskrsenje:

"NIKADA VISE nece imati udela ni u cemu sto biva pod suncem"!

Dakle, ako bismo uzeli njegove reci kao dogmu morali bismo poricati i vaskrs iz mrtvih koje je Hriscanska dogma.

Mrtvi ne hvale Boga Isaija 38,18-19.

"Oni koji u jamu odu ne uzdaju se više u vernost tvoju". Ako je to dogma, onda bismo morali poricati i vaskrsenje jer je ovde smrt izrazena kao konacnost iza koje nema nista. Mrtvih se Bog prema ovom stihu vise ne opominje!

Mrtvi nemaju misli Psalam 146,4.

"When their spirit departs, they return to the ground; on that very day their plans come to nothing" (New International Version)

"Duh njegov izađe iz njega, i on se vraća u zemlju, tog dana propadnu sve NAMERE njegove."

- Ne govori on da mrtvi nemaju "misli" vec kaze da su "namere" umrlog coveka propale i da nece biti ostvarene na zemlji!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
On na tom mestu porice i vaskrsenje:

Ti rekao, nema veze sa tim nego sa stanjem mrtvih.

Pa znaš da ja kopiram vaše arg. i šaljem ih dalje.

"NIKADA VISE nece imati udela ni u cemu sto biva pod suncem"!

Nikada više je priloška odredba za vrijeme, nikada više i neće imati pošto za mrtve ne postoji vrijeme.

Kako onda tebi mrtvi imaju udjela pod Suncem? Javljaju se živima, pričaju, utiču na njih. Dakle po tebi imaju udjela.

"Oni koji u jamu odu ne uzdaju se više u vernost tvoju". Ako je to dogma, onda bismo morali poricati i vaskrsenje

Pa svo vrijeme Solomon piše o stanju mrtvih, kako mrtav čovjek da se uzda u Boga. Opet ti prebacuješ temu na vaskrsenje.

Naravno da ćeš jer ti stihovi ne idu u prilog.

jer je ovde smrt izrazena kao konacnost

Netačno, Solomon Mudri je napisao da će čovjek za sve da odg. znači da će biti vaskrsnut i on je pisao da će biti vaskrsnut.

Mrtvih se Bog prema ovom stihu vise ne opominje!

Pa naravno, opominje se samo živih jer je Bog živih, mrtvi nemaju Boga, šta će mrtvom čovjeku Bog?

"Duh njegov izađe iz njega,

Zar nije po tebi duša izašla?

i on se vraća u zemlju,

Znači ipak ne ide na Nebo, nego u zemlju.

tog dana propadnu sve NAMERE njegove."

Može i mislli, a kod tebe i imaju misli i namjere.

Ne govori on da mrtvi nemaju "misli" vec kaze da su "namere"

Ma da nije šija nego je vrat.

vec kaze da su "namere" umrlog coveka propale i da nece biti ostvarene na zemlji!

A ipak po zagrobnom životu ostvaruju namjere, vraćaju ljude vjeri itd.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nikada više je priloška odredba za vrijeme, nikada više i neće imati pošto za mrtve ne postoji vrijeme.
Kako onda tebi mrtvi imaju udjela pod Suncem?

Lepo imace udela kad vaskrsnu a ovde kaze NIKADA VISE zato sto porice vaskrsenje!

On kaze "NITI IM IMA PLATE!" - to si izostavio. I dok ce mrtvi po Hriscanskom ucenju - "primiti platu" po Solomunu nece!

Dakle, definitivno PORICE VASKRSENJE a ne samo zagrobni zivot!!! Znaci to se ne moze uzeti za dogmu jer bi onda i vaskrsenje morao poreci!

Opet ti prebacuješ temu na vaskrsenje.
Naravno da ćeš jer ti stihovi ne idu u prilog.

Naravno jer to je bitno, ako je poricao vaskrsenje ne moze se uzeti za dogmu ni ono sto je rekao o zagrobnom zivotu. Ne mozes ti jedan deo uzeti a drugi prihvatiti!

Netačno, Solomon Mudri je napisao da će čovjek za sve da odg. znači da će biti vaskrsnut i on je pisao da će biti vaskrsnut.

Pitanje je da li je on uopste to napisao jer je prema biblicarima knjigu je pisalo vise osoba. A Solomun prema svim analizama ovde govori kao ateista jer je jedno vreme tako i ziveo i bio bezboznik!

Dakle, on govori kako ateisti shvataju zivot tj. da za njih nema nista posle smrti a nema ni vaskrsenja!

Ali ti lupetas da u SZ nema ateista. Naravno da ima samo se nisu tako zvali! Sve radis da izvrnes!

Pa naravno, opominje se samo živih jer je Bog živih, mrtvi nemaju Boga, šta će mrtvom čovjeku Bog?

Naravno da ces izvrnuti, Jesekija ovde govori o konacnoati tj. verovao je da posle smrti nema nista! Niti vaskrsa niti bilo cega, i to je u Isaijinoj knjizi pise. A ovaj pre Isaije nije ni znao za stanje mrtvih niti za vaskrs iz mrtvih!

Svi biblicari se slazu da je Isaija prvi uveo vaskrsenje kao dogmu pa i vasi adventisticki, dotle niko nije znao sa sigurnoscu, iako je u svim vremenima bilo onih koji su to znali ali nisu svi ljudi i pisci znali, vec je Bog tu temu progresivno otkrivao svojim slugama!

Zar nije po tebi duša izašla?

Po ucenju nase crkve izlazi duh a ne dusa. Dusa je ziva osoba (zivot) on ne moze izaci ali se moze nastaviti, to nije komponenta koja prezivljava!

Ja znam da ces ti meni sad uzeti da citiras gde neki pop to kaze, ali ne razumes termine pa onda izvrces a mozda ne razume ni on!

Znači ipak ne ide na Nebo, nego u zemlju.

Pa tako su verovali da posle smrti nema nista.

Može i mislli, a kod tebe i imaju misli i namjere.

Nije govorio o "mislima" vec da mu "sve namere" propadaju na zemlji, sve sto je planirao da ostvari vise ne moze!

Dakle izvrces!

Ma da nije šija nego je vrat.

To je kod tebe tako, sve sto ja kazem ti ces reci "nije tako nego ovako", samo se inatis!

A ipak po zagrobnom životu ostvaruju namjere, vraćaju ljude vjeri itd.

Naravno, to je u Novom Zavetu tako. U NZ postoji zagrobni zivot. Ti si uzeo Stari gde nisu ni imali jasnu predstavu o tome sta se desava po smrti, jer to jos nije bilo ni otkriveno u potpunosti!
 
Natrag
Top