Biblijski odgovori na zamerke u vezi istina Adventisticke crkve

UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Na to je odg. dat već 10 puta.
Jaga nigde nisam uspjela nać , pa mislim daga izbjegavaš
Netačno Isus Navin siječe duše mačem.
Mismo Kršćani nastali na novom zavjetu . Krist na KRIŽU svoj Duh (Dušu) predaje Bogu ,i razbojniku obećaje raj , zato ja verujem Kristu , i nikomi mi moju Dušu nemože ubiti osim njega . Zatoga molim , poslje smrti moje ,Kriste Bože moj , primi dušu moju , u kraljestvo svoje
Amen
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Jaga nigde nisam uspjela nać , pa mislim daga izbjegavaš

Upravo ga ti izbjegavaš, na tvoju nebulozu tipa "oni ne znaju da je duša duhovna" ja sam dao barem 10 stihova da duša nije samo duhovna, nego i tjelesna.

a ti si to izbjegla.

Mismo Kršćani nastali na novom zavjetu .

Kako to dokazuje da je duša duh? Nikako, mi smo na temelju cijele Biblije, a ne samo na NZ, šta hoćeš da kažeš da je neka nova nauka u NZ?

Krist na KRIŽU svoj Duh (Dušu) predaje Bogu

Shvati već jednom nije duša duh. Neću da ti dam 15 stihova jer ih izbjegavaš.

,i razbojniku obećaje raj ,
A On bio u grobu, nije izašao iz raja.

zato ja verujem Kristu ,

To svi kažu.

i nikomi mi moju Dušu nemože ubiti osim njega .

Ne može se sa tobom razg. kada ti nisi u stanju da se osvrneš na moje arg.

Žene RAĐAJU, ti se žena RAĐAJU dakle duše. I nemoj da mi vrijeđaš razum sa izbjegavanjem oih arg. koje sam dao,

Vodiš raspravu na jedan jako pokvaren način. NIje ovo monolog, nego dijalog.

. Zatoga molim , poslje smrti moje ,Kriste Bože moj , primi dušu moju , u kraljestvo svoje
Amen

ne razg. sa tobom jer ti ne želiš da se osvrneš na ono što ja dajem.

A ja sam se osvrnuo na ovo što si dala.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Mismo Kršćani nastali na novom zavjetu . Krist na KRIŽU svoj Duh (Dušu) predaje Bogu ,i razbojniku obećaje raj , zato ja verujem Kristu , i nikomi mi moju Dušu nemože ubiti osim njega . Zatoga molim , poslje smrti moje ,Kriste Bože moj , primi dušu moju , u kraljestvo svoje
Amen

Tačno tako. Na novom i Večnom Savezu - Zavetu.

Njemu, ISUSU, koji bijaše, koji Jeste i Koji će biti, njemu se klanjamo i njega, Boga, a ne anđela SLAVIMO. Njega, spasitelja i Otkupitelja. Živog YHWH.

No, zašto se Antonija trudiš da odgovaraš onome ko Isusa ne priznaje kao Boga? Zašto se trudiš da nedokazanima dokažeš Istinu. Istina je tu, ne mora se dokazivati.

Jedna digresija, i to velika. Zašto Isus, zašto apostoli nigde ne pominju Yashuu Bar Nabija ili kako to ovaj otpad otpada voli da kaže Isusa Navina? Ako je taj geber toliko važan za dokazivanje ičega, zašto Bog sam ga ne pominje, zašto to ne čine ni njegovi učenici? Zašto to Isus ne radi ni kada govori o tome da je došao da donese mač, ni kada učenicima naređuje da prodaju haljine u kupe mačeve? Gde je Bar Nabi kod Svetog Apostola Pavla? Nema ga. I onda čemu opsesija sa njime? Kao i sve što dolazi od neobrezanih kvazi judaizatora i to pominjanje Bar Nabi-ja je samo da bi se dokazala satanska doktrina mortalista.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Tako je , duša ne umire , isto što veliš samo Bog može uništiti dušu ,i niko više

Tako je, to i crkva uci.

Mogao bih da se složim, samo moram te ispraviti. Bog nema urođenu besmrtnost, On je Besmrtan.

Upotrebio sam pogresan termin. Izvini..

uskrsnuće (da bi izbegli da ga negiraju) smatraju i prikazuju kao rekonstrukciju. Što uskrsnuće nije.

Bas tako, njima je uskrsnuce "ponovno stvaranje" umesto "podizanja istog"!

Duša je cio čovjek.

A ko je rekao da nije? Dusa i jeste "ceo covek"!

Ni nama Dusa nije "nesto sto izlazi iz tela", to nije "komponenta" koja nadzivljava smrt tela. Duh je taj koji nadzivljava smrt! A Dusom se naziva "zivot". A taj zivot "napusta telo".

Zato u Bibliji i pise -"rastavljase se sa Dusom svojom te umirase"! To znaci - "rastajala se sa zivotom" figurativno govoreci!

Medjutim cim zivot napusti telo, osoba dobija novo telo, i kad se Duh u nju useli, onda se to opet naziva "Dusom"!

Tako mi kazemo da je - "Dusa besmrtna" jer se zivot nastavio! Zivot je besmrtan!

Ne misli se dakle da je "Dusa neka nezavisna komponenta" koja izlazi iz tela! Dusa je "kompletna ziva osoba"!

Dakle, pricas o terminima koje ne razumes sa naseg stanovista..

Netačno Isus Navin siječe duše mačem.

Pa Dusa je "zivot" , a "zivot se gasi" na zemlji! Nije on govorio o zagrobnom zivotu odnosno sta se desava sa tim "zivotom" (Dusom) kad se ona ugasi na zemlji!

Mismo Kršćani nastali na novom zavjetu . Krist na KRIŽU svoj Duh (Dušu) predaje Bogu

Antonija iako se to tako kaze (nisi pogresila), Duh i Dusa nisu isto. Duh je "licnost" tj. "osoba bez tela" (to su i DUHOVI - oni nemaju telo) a Dusa nastaje tako sto mu "dodas telo"!

Zato Isus ne predaje Bogu "DUSU" jer bi mu onda predao i TELO, vec mu predaje samo"DUH" (licnost) tj. "sebe bez tela"!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ni nama Dusa nije "nesto sto izlazi iz tela", to nije "komponenta" koja nadzivljava smrt tela. Duh je taj koji nadzivljava smrt! A Dusom se naziva "zivot". A taj zivot "napusta telo".

Baš u tome i leži osnovna razlika između nas i njih. Za njih život ne napušta, nego prestaje. A to su dve različite stvari.

Duboko su u materijalnom, ne razumeju šta je život. Otud i mortalizam.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kazu "DUSA NE UMIRE"

Da vidimo ko je u pravu, oni ili biblija.

"I drugi anđeo izli čašu svoju u more; i posta krv kao od mrtvaca, i svaka duša živa umre u moru" ( otkrivenje 16. 3 )

Da vidiimo sta kazu drugi prevodi istog teksta:

DIMITRIJE STEFANOVIC:


"I drugi izli čašu svoju u more, i posta krv kao od mrtvaca, i sve živo umre u moru"

LUJO BAKOTIC:

"Drugi anđeo izli kupu svoju u more, i ono posta krv, kao krv od mrtvaca, i sva
živa stvorenja umreše, sve što beše u moru"

ENGLESKI PREVOD:

"And the second let what was in his vessel come out into the sea; and it became blood as of a dead man; and every
living thing ( SVA ZIVA STVORENJA - TVAR ) in the sea came to an end"

U bibliji ne postoji dusa koja bi nakon smrti tela izlazila kao neki svestan elemenat da bi nadzivljavala telo, i otisla u raj ili pakao.

U bibliji dusa je ziv covek, kao spoj praha ( tela ), i zivotodavne Bozje sile koja ozivljava svu materiju.

Covek je dusa i on umire.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Antonija iako se to tako kaze (nisi pogresila), Duh i Dusa nisu isto. Duh je "licnost" tj. "osoba bez tela" (to su i DUHOVI - oni nemaju telo) a Dusa nastaje tako sto mu "dodas telo"!
Ovo je dobar odgovor i na ovo dolje Lakijevo pisanje
U bibliji ne postoji dusa koja bi nakon smrti tela izlazila kao neki svestan elemenat da bi nadzivljavala telo, i otisla u raj ili pakao.

U bibliji dusa je ziv covek, kao spoj praha ( tela ), i zivotodavne Bozje sile koja ozivljava svu materiju.

Covek je dusa i on umire.
Eno gore Mire tije odgovorijo
Duša umire , duša je čovek ,veliš ti , ali njegov duh što je snjim , meni je tako svjedno kako ga tko zove , duh , ili duša ? Mire namje gore dao dobar odgovor
Baš u tome i leži osnovna razlika između nas i njih. Za njih život ne napušta, nego prestaje. A to su dve različite stvari.
Veliš da zanji život prestaje , dali je to tako neznam ,ali čemu onda život , ako on ima kraj , zbog čega se onda Krist rodijo?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Duh je Bozja sila koja daje zivot svemu stvorenom, a ne navodni bestelesni covek koji bi nakon smrti tela napustio telo i otisao na nebo ili u pakao.

Zivot ima kraj na ovoj zemlji, ali postoji vaskrsenjekada ce svi ljudi ustati i izaci na Bozji sud.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Veliš da zanji život prestaje , dali je to tako neznam ,ali čemu onda život , ako on ima kraj , zbog čega se onda Krist rodijo?

Pitaj njih šta je za njih život, ako i znaju da ti odgovore. Pitaj ih neka jednom iskreno kažu čemu onda inkarnacija Logosa ako je smrt - prestanak života, san a telo hrana crvima. Neka pokažu arheološke dokaze o hebrejskom odnosu prema mrtvima, i razliku, ako je ima u odnosu na sve okolne narode. Jer, onako kako oni postavljaju i tumače bibliju, sahranjivanje i nije ništa drugo nego "higijenska" mera, propis.
A znamo da je pokapanje umrlih bilo sveta dužnost Hebrejima

No, ako li je tako, čemu grobovi? Čemu kosturnice, osariji? Čemu ulja i pomasti kojima se mrtvi mažu? Koje i žene u Isusovoj pratnji pripremaše i ponesoše treći dan kada zatekoše prazan grob?

Za svoje tvrdnje, naći će i iskoristiti samo jedan jedini redak iz Novog Zaveta, onaj u kome Isus kaže "neka mrtvi sahranjuju mrtve". No i to pogrešno tumače, duboko u ovom svetu, a taj svet je sablažnjivo ili ne, za Isusa, a mi koji ga Bogom ispovedamo, to znamo, ovaj svet je smrt. Zato i kaže: "Ja sam uskrsnuće i život: tko vjeruje u mene ako i umre, živjeće.“ Iv 11:25.

A tek što ovo ruši njihovu doktrinu, to tek ne vide. "Ko moju reč sluša i veruje onome koji me je poslao, ima život vječni, i ne dolazi na sud, nego je prešao iz smrti u život.“ Iv 5:24

Priznavši Isusa za Boga, prihvativši Evanđelje, krštenjem u ime Oca, Sina, Duha Svetoga mi smo prešli iz smrti (ovoga sveta) u život. Sve i da umremo (a svi smo smrtnici, po telu) umreti nećemo. Duša nastavlja da postoji do uskrsnuća.

Budalaštine da smrću prestajemo da postojimo, hranimo crve, a informacija o nama spava na nekom hard disku čekajući da se Bog doseti da je pretraži (istražni postupak) i opravda pred anđelima (Tvorac da se opravdava? No to je pisala bakuta iz Mejna) pa onda rekonstruiše telo na osnovu te informacije sa hard diska... su ne samo budalaštine nego blasfemija kakvu samo bezumnici mogu da smisle.

Ps. već pomenuti, će opet izvrnuti smisao, pa će reći da se "Ko moju riječ" odnosi na dekalog, shabate, propise o ishrani, čak i na samu Bibliju. No Isus doslovno misli na Njega, a on sve ovo što "bezumnici srca spora" njemu pripisuju nije pominjao, nego je o čuda čak i kršio, na sablazan "zakonoznanaca" i fariseja.

Konkretno, došao je da čoveka spase iz okova greha, okova koje je čovek sam svojom slobodnom voljom sebe zatvorio, da nas pomiri sa samim sobom, sa Ocem koji je u Njemu i On u Ocu, da lično u telu, pokaže šta je u stvari čovekova misija na zemlji. Da svojom smrću na Križu - Krstu, pobedi smrt koju čovek padom dovede na svet i svet posta smrt.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
"Ja sam uskrsnuće i život: tko vjeruje u mene ako i umre, živjeće.“ Iv 11:25.

Ove Isusove reci su najveci dokz da ne postoji nikakva dusa koja bi nadzivljavala telo i nakon smrti odlazila u raj ili pakao, jer Isus ovde jasno kaze "JA SAM USKRSNUCE - VASKRSENJE"

Isus ovde ne kaze "vasa bestelesna dusa ce ziveti nakon smrti"

Ne, nego kaze "JA SAM VASKRSENJE I ZIVOT"

To znaci da ce spaseni zivot vecni dobiti tek prilikom vaskrsenja i Hristovog drugog dolaska, o cemu i govori u svojoj reci:


"Ne divite se ovome, jer ide čas u koji će svi koji su u grobovima čuti glas sina Božijega,
I izići će koji su činili dobro u
vaskrsenije života, a koji su činili zlo u vaskrsenije suda" ( Matej 5. 28 - 29 )

Zapazimo da ovde Isus ne kaze da ce "oni koji su u raju i paklu cuti njegov glas" jer da je neka njihova navodna dusa tada vec u raju gde uzivaju u vecnom zivotu, ili pak paklu gde se nad njima sprovodi sud mucenja, oni bi odande trebali da cuju glas.

Ne, Isus kaze "KOJI SU U GROBOVIMA CE GLAS MOJ, I IZACICE IZ GROBOVA, JEDNI NA ZIVOT VECNI, A DRUGI NA SUD" sto znaci da mrtvi sada jos nisu na nebu da bi uzivali u vecnom zivotu, niti u paklu, jer po bibliji sud se odigrava na kraju nakon vaskrsenja kada ce se doneti presuda, i jedni ce tada dobiti zivot vecni, a drugi vecnu smrt.

-----------------------------------------------------------------------------------


"Ko moju reč sluša i veruje onome koji me je poslao, ima život vječni, i ne dolazi na sud, nego je prešao iz smrti u život.
“ Iv 5:24

Ovde Isus govori o zalogu vecnog zivota, gde oni koji poveruju u Hrista vec ovde sa imaju vecni zivot, jer se njihova imena upisuju u knjigu zivota na nebu.

Oni koji poveruju u Hrista zivece ovde na zemlji verom, umrece, provesce odredjeni period vremena u grobu, a potom ce ih Isus prilikom svog drugog dolaska vaskrsnuti
i uvesti ih u svoje vecno carstvo slave.

O ovome govori i apostol Pavle kada kaze:


"Jer ja se već žrtvujem, i vreme mog odlaska nasta.
Dobar rat ratovah, trku svrših, veru održah.

Dalje, dakle, meni je pripravljen venac pravde, koji će mi dati Gospod u dan onaj, pravedni sudija; ali ne samo meni, nego svima koji se raduju Njegovom dolasku" ( 2 Timotiju 4. 6 - 8 )

Zapazimo da ovde Pavle ne kaze "da ce uci u carstvo nebesko i dobiti venac pravde nakon smrti" vec prilikom Hristovog drugog dolaska i vaskrsenja.

Nada Hriscana od apostola do danas je u Hristovom drugom dolasku i vaskrsenju, sto je jedna od centralnih tema Svetog pisma.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top