Betonski stubici

Učlanjen(a)
16.11.2010
Poruka
4
Pozdrav,potrebna mi je pomoc oko jednog prakticnog problema.Ne znam da li mogu da je ovde potrazim.Evo sta je problem,pokusavam da napravim betonski stub dim.10x9 cm duzine do 2,5m,od smese 3x1(3 lopate peska ,1 cementa,cement je beocinski).Smesa je malo gusca od gustine jogurta.E sad,to nalivam u metalni kalup ,koji je premazan uljem .Stub odstoji ,kada je leto 24h,a sada po ovom vremenu 48h.Inace, stubovi stoje u zatvorenoj prostorij i ima ventilacije.Problem je sledeci ,kad hocu da izvadim stub to ide jako tesko i smesa zna da se zalepi za kalup.Po stubu ostaju sitne vazdusne supljine.Zanima me da li postoji neki aditiv koji bi olaksao vadjenje stuba bez lepljenja i supljina.Hvala unapred.
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2010
Poruka
44
da li seti kalupi daju rastaviti ,ili su u obliku tepsije pod 1.A pod dva smesa ti je dobra ,samo sto si ti naveo da stavljas pesak umesto sljunka.Pod tri ako neces da imas sitne vazdusne supline ako nemas vibro sto to ti je sto ti je mozes malo da izudaras kalup cekicem kad nalijes beton.
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
da dobra ti je smjesa, ja radim malo drugacije, koristim prznu (ili nula) pijesak, kao sto zoki rece, da ne bi imao problema sa mjehuricima moras da malo protreses kalup necim, ja obicno gumenim cekicem to odradim, lagano kvrckam, ne treba mnogo, to cim ulijes u kalup, a za podmazivanje kalupa koristim mjesavinu benzina i jestivog ulja, onda kada vadim iz kalupa ide lako, samo treba pomalo vaditi, kvrckati kalup rukom dok skidas
 
Učlanjen(a)
16.11.2010
Poruka
4
koristim sljunak,kalupovi su rastavljeni .i lupam i ja cekicem.probacu ovo ulje doka, pa cu videti da li ce to pomoci .zahvaljujem vam i poz od zemljaka iz jelicke(sa prebivalistem u srbiji).
 
Natrag
Top