Berane: Preminula maloletna trudnica

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Berane: Preminula maloletna trudnica









Izvor:
Novosti.rs






BERANE - Smrt trudnice Rabije Abazi (15) iz izbegličkog naselja Riversajd i njene nerođene bebe izazvala je oprečne komentare, jer o događaju koji se zbio u utorak kasno noću nije bilo zvaničnih podataka, bez obzira na to što je slučaj preuzelo Više državno tužilaštvo u Bijelom Polju.


Berane1_310x186.jpg



- Tužilaštvo je slučaj preuzelo na moj zahtev, da bi se izbegle nedoumice o smrti - kaže dr Budo Dabetić, direktor bolnice u Beranama.

Pacijentkinja u devetom mesecu trudnoće stigla je u bolnicu u utorak uveče u pratnji rodbine.


- Pritisak joj je bio izuzetno nizak, a posle snimanja ultrazvukom, utvrđeno je da je beba mrtva. Prilikom pokušaja carskog reza, ona je nažalost, preminula. Rodbina je preuzela telo, a ja sam o svemu obavestio Više državno tužilaštvo, jer nismo mogli da utvrdimo tačan uzrok smrti - kaže naš sagovornik. - Naložena je obdukcija, pa je telo oduzeto od porodice i upućeno na Institut za patologiju u Podgoricu. Rezultate ne znam, a biće po uobičajenoj proceduri dostavljeni tužilaštvu - kaže dr Dabetić.
 
Natrag
Top