"Beneton" kreće da radi 1. septembra

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Italijani počinju proizvodnju

"Beneton" kreće da radi 1. septembra



Izvor: Blic V. Torović | 31. 08. 2011. - 02:02h | Foto: K. Kamenov

Niški pogon „Benetona“ počeće da radi 1. septembra, a za početak u njoj će biti angažovano 135 zaposlenih. U „Benetonu“ su za početak tražili žene stare do 35 godina koje imaju od prvog do četvrtog stepena stručne spreme, bez obzira na obrazovni profil. Nacionalnoj službi za zapošljavanje prijavilo se preko 400 žena za zaposlenje u „Benetonu“. Do Nove godine će biti zaposleno 500 radnika.

171699_nis-010-beneton-i-ciric-u-beneton-nitexu-k-kamenov_f.jpg
U „Benetonu“ su za početak tražili žene stare do 35 godina

- Prijavila sam se za ovaj posao u „ Benetonu“, iako nisam nikada radila u tekstilnoj industriji. Završila sam srednju elektrotehničku školu i godinama čekam na posao. Pozvali su me na razgovor i zaista nisam očekivala da će mi dati posao. Kasnije su me obavestili da 1. septembra dođem u fabriku. Zaista se nadam da ću lako da naučim da radim na tim mašinama - priča Nišlijka Milica Pešić (30).

Šef kancelarije za lokalni ekonomski razvoj (KLER) Milan Ranđelović kaže da je sve spremno za početak rada prvog pogona „Benetona“.


- Prvi pogon je završen, a stigla je i upotrebna dozvola za taj objekat. Predstavnici „Benetona“ su najavili da će sigurno do kraja ove nedelje početi proizvodnja, odnosno prvo obuka radnika. Najavili su da će do kraja godne zaposliti 500 radnika - kaže Ranđelović.


Niko od predstavnika čuvenog italijanskog proizvođača odeće nije želeo da iznese bilo kakvu informaciju o početku rada, samo je kratko rečeno da će se sve znati 1. septembra.


Miroslav Tasić, član Upravnog odbora „Niteksa“ čije je pogone „Beneton“ kupio i čelnik fabričkog ASNS, ističe da posao za sada nisu dobili radnici „Niteksa“ koji su odlučili da ostanu da rade u „Benetonu“.


- Rezultata testiranja radnika koji žele da ostanu u „Benetonu“ još nema, a prema informacijama koje imamo oni neće stići skoro. Najavljeno je da će se sprovesti još jedan krug testiranja za 89 radnika i tek posle toga biće doneta odluka. Ali, ovi radnici su i dalje radnici „Niteksa“ u restruktuiranju i primaju zarade preko Ministarstva ekonomije. Ko ne bude prošao drugi krug testiranja, ići će na socijalni program - kaže on.


Srbija će za svako radno mesto dati po 9.000 evra, a planirano je da u naredne tri godine u „ Benetonu“ posao dobije 2.700 radnika. „ Beneton“ će uložiti 43 miliona evra, a planirano je da godišnja proizvodnja bude oko 72 miliona evra.
 
Natrag
Top