Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Bel Tempo

bel tempo.jpg


Grupu Bel Tempo osnovali su sestra i brat Suzana (vokal) i Vladimir Petričević (gitare, klavijature i vokal). Suzana Petričević se prvi put pojavila na muzičkoj sceni na Bajaginom prvom albumu u pesmi "Papaline" Debi album "Bel Tempo" objavili su za PGP RTB 10 decembra 1987 godine pod imenom Suzana Petričević & Bel Tempo. Album je producirao Vladimir Racković i remiksovan je u studijima 13 i 6 PGP RTB-a. Snimatelji su bili Aca Vitorović i Zoran Marić. Sve aranžmane, muziku i tekstove uradio je Vladimir Petričević osim teksta za pesmu "Povedi me" koju je napisala Suzana i stare romanse "Zašto ne smem da te ljubim". Na albumu su svirali Nenad Stefanović Japanac (bas gitara), Nebojša Marić Maroni (program za TR 707), Aleksandar Ralev Mimi (klavijature), Nik Papa De La Samora (konge, bongosi, udaraljke), Goran Grbić (duvački aranžmani i truba), Momir Petričević (truba), Nenad Petrović (saksofon) i Željko Nestorov (trombon). Sa albuma bih izdvojio pesme "Povedi me", "Ulični korak" i "Ovaj dan je predivan".
Posle duže pauze 15 aprila 1992 godine za PGP RTB objavljuju svoj drugi album "Modesty". Album su producirali Suzana i Vlada. Muziku, tekstove i aranžmane pored Suzane i Vlade uradili su S. Petričević, B. Popović i A. Lokner. Na albumu su svirali A. Jelić (bas), A. Lokner (klavijature), B. Popović (klavijature), N. Petrović (saksofon), G. Grbić (truba), Đ. Čurčić (gitara) i N. Gitarić (gitara). Sa albuma bih izdvojio pesme "Nešto me budi", "Modesty blase" i "Sky".
Grupa je ubrzo prestala sa radom a 1996 su se pojavili na festivalu MESAM sa pesmom "Ljubomora".

Poklon pesme, kompletan prvi album digitalno remasterizovan
"Bel Tempo" u našoj download sekciji i pesma "Ljubomora" sa nastupa na Mesamu 1996 godine.

Diskografija

Albumi:
Bel Tempo (PGP RTB 1987)
Modesty (PGP RTB 1992)

Izvor: Balkanuk










 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top