Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Bekrija


Najveći bekrija na imanju Brakovića živi jarac Tajson, koji se od malih nogu odao alkoholu. Uprkos tome i dalje je najtraženije priplodno grlo u Vrbavi!



Čačak - Milanovački veterinari mogli bi uskoro da dobiju pacijenta - notornog alkoholičara!

U domaćinstvu Brakovića iz Donje Vrbave kod Gornjeg Milanovca živi jarac Tajson, za kog bi se, sudeći po imenu, moglo očekivati da je najborbeniji. Međutim, on je poznat po nečemu drugom - obožava alkohol! Najslađe mu je vino, pa za dan može da potamani nekoliko flaša. Šumadijski šljivu, međutim, ne pije.

Još dok je bio jare, njegov gazda Milan od milošte mu je davao poneku kap. Svakako nije očekivao da će ovaj ubrzo početi da se raduje čim mu se u vidokrugu nađu boca ili čaša.

- Ranije sam imao jarca Klintona, koga sam naučio da pravi kolut napred, ali sam ga menjao za jare holandske rase. Tajson nije naučio da pravi akrobacije, ali se od čaše i flaše ne odvaja. Ne znam kako je došlo do toga da se ovako oda alkoholu. Ja pijem i vino, i rakiju, i pivo, a Tajson samo vino, i to crno! - priča Milan Braković.

Njemu nije problem da za jarca obezbedi dobro vino jer ga ima dosta iz svog vinograda na padinama Rudnika. Raskalašni Tajsonov život naročito ljuti gazdaricu Ljubinku, koja mora da pazi da podrum uvek bude zaključan, jer jarac do svog omiljenog pića dolazi pomoću nepogrešivog njuha.

- On zna gde stoji flaša s vinom i ako su otvorena vrata, ide pravo na nju, prevrne je i popije - kaže ona. - Ako je kuća zaključana, a ključ u bravi, naučio je da ga zubima okrene i otključa vrata. Zbog toga ključ držimo na ekseru zakucanom visoko na zidu. Ako su vrata zatvorena, a on oseti miris vina iz kuće, onda udara glavom u vrata dok ih ne otvorimo. Ako nastavi ovako, mislim da mu budućnost nije baš najsvetlija.

Na to njen suprug dodaje da je njegov miljenik Tajson, uprkos toj falinki, i dalje najtraženije priplodno grlo u Vrbavi.

Na zlom glasu

Da jarac Tajson voli da potegne, pročulo se nadaleko!

- Sramota me je. Kad odemo u prodavnicu, ljudi ga znaju i poje ga vinom, a posle se zanosi kao pijan čovek. Srećom, još se ne sapliće i ne zapodeva kavgu, već je dobar u piću - zadovoljan je gazda Milan.
Ipak, dodaje šeretski, plaši se kako će se jarac s tim porokom nositi dalje, da na alkohol ne navadi kozu Lasu i jariće Madonu i Maradonu.



Izvor: Planeta
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top