Beckup i restore sistema

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Kada ste sasvim sigurni da vam sistem radi dobro mozete jednostavno napraviti beckup istog i taj beckup cuvati na drugoj particiji i upotrebiti u datom trenutku kada vam se ukaze prilika za to.Takodje mozete bez problema i napraviti beckup bilo koje particije.Pre izrade beckupa pozeljno je da defragmentujete particije,skenirate kompjuter antivirusnim programom i kada budete sigruni da niste zarazeni mozete poceti vas beckup.Za ovaj proces potreban nam je program Acronis True Image 11 koga imate na adresi (serijal se nalazi u folderu)......

:download:

Kod:
http://hotfile.com/dl/59701386/b0574f0/Acronis_True_Image_11_Build_8053_Home.rar



34838-acronis_true_image_home.jpg


Posto downloadovali i instalirali ovaj program mozemo i krenuti sa izradom naseg beckupa...
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
BECKUP SISTEMA...

Posto instalirali program i na samom pocetku potrebno je prvo napraviti Secure Zonu.Secure Zone je nova particija koju pravimo i koja je zasticena.Na njoj mozemo smestiti celokupni sadrzaj C paticije,te zato moramo da vidimo koliki nam je C sa svim instaliranim programima i driverima.Najbolje je da se Securitu Zone pravi tamo gde imate najvise mesta.Medjutim da nebi zakomplikovali nas beckup mi cemo ga izraditi na najlaksi moguci nacin bez pravljenja Secure Zone,dakle na susednoj particiji gde imamo dovoljno mesta za izradu naseg beckupa...Startujte ikonu programa Acronis True Image 11 duplim klikom misa.....broj 1 a zatim u novootvorenom prozoru kliknite misem na Beckup and Restore.....broj 2

s7Hvx.jpg


Zatim u novootvorenom prozoru kliknimo misem na Beckup....broj 3

Hzp7tP0J.jpg


Otvorice se prozor za dobrodoslicu,kliknite misem na Next.....broj 4

BegXzfU.jpg


Obelezicemo (cekirati ) My Computer ......broj 5 i kliknuti misem na Next.....broj 6

oAFsI.jpg


U novom prozoru biramo (cekiramo) Disks and partitions posto zelimo da sacuvamo kopiju podataka sa C(primarne particije) na kojoj nam se i nalazi nas windows.....broj 7 a zatim kliknemo na Next.....broj 8

J6FXLbwNi.jpg


Zatim biramo(stikliramo) particiju C posto mi se tu nalazi Windows...broj 9. Postoji u levom donjem uglu opcija Create an image using sector-by-sector approach , sto znaci vecu pouzdanost te kopije koju pravimo, ali takodje i vece vreme njenog pravljenja.Ja tu opciju ne ukljucujem,a na vama je da se sami opredelite dali je zelite ukljuciti,dakle stvar izbora.Zatim kliknemo misem na Next.....broj 10

j9IOc2fG.jpg


Otvorice se prozor gde trebamo da biramo fajlove koje ne zelimo da sacuvamo u nasem backupu.Sobzirom da radimo beckup kompletne particije ovaj deo preskacemo i kliknucemo misem na Next.....broj 11

5rUo8XN36.jpg


Otvorice se zatim prozor gde ce nas pitati gde zelimo da sacuvamo backup C particije (posto i radimo beckup C)to jest naseg Windowsa sa svim instaliranim programima i svim driverima.Izabracemo lokaciju gde cemo smestiti beckup na nekoj od susednih particija gde imamo dovoljno slobodnog mesta (u mom slucaju particija G a zatim i kada to odredili kliknite misem na Next....broj 12

5HIoY0aR.jpg


U novom prozoru obelezite misem Create a new full beckup archive....broj 13 a zatim kliknite misem na Next.....broj 14

2Vb7s6Yg.jpg


U novom prozoru imamo opciju da ostavimo sva podesavanja na default,dakle stiklirajte misem Use default options.....broj 15 a zatim kliknite misem na Next.....broj 16

WHptPn.jpg


Zatim napisite u novom prozoru bilo koji komentar (ja sam napiso Beckup XP) i kliknite misem na Next......broj 18

8Kekly.jpg


Posto se otvori novi prozor proverite dali je sve uredu kao sto zeleli....Dakle pisace sta zelite beckupovati (from ) te gde cete smestiti vas beckup (to file) i ako je sve uredu preostaje jos da kliknemo misem na Proceed...broj 19

8Uv6mbZ.jpg


Kreiranje beckupa particije C je u toku i trajace u zavisnosti od velicine vase particije koju beckapujete i konfiguracije racunara koju imate......broj 20

6OQIf2JzN.jpg


Kada se zavrsi nas beckup,Acronis ce nam izbaciti prozor u kome ce nam reci da je sve zavrseno uspesno i mi cemo kliknuti misem na OK....broj 21

NvRQnlTHy.jpg


Sada mozemo otici u deo racunara gde odredili da nam bude smesten beckup i ako je sve uredu videcemo novoformirani fajl My Beckup u .tib formatu.To je nas beckup kompletne particije c sa windowsom,programima,drajverima i koji cemo cuvati i upotrebiti kada nam se zato ukaze prilika to jest kada sai budemo to zeleli ili prinudjeni da uradimo....

oTq13r0Z.jpg


yi7k1E.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
RESTORE.......

Posto imamo beckup naseg sistema kada zelimo povratiti ga potrebno je da imamo instaliran samo windows i program Acronis True Image 11 .Usled obaranja sistema ili iz nekog drugog razloga morali smo ponovo instalirati windows na particiji C ,a zatim i instalirali pomenuti program te posto imamo beckup na drugoj particiji idemo da povratimo celokupan sadrzaj i sistem kakav je bio kada i uradili uspesno beckup,dakle kompletan windows sa svim drajverima,programima...startujte program Acronis True Image 11..broj jedan a zatim kliknite misem na Backup and Restore..broj 2

dirDQhvV.jpg


U novom prozoru kliknite misem na Restore.........broj 3

0sXWY1t.jpg


U novootvorenom prozoru dobrodoslice kliknite na Next......broj 4

eyagW.jpg


Zatim pronadjite u racunaru vas beckup fajl i obelezite ga (u mom slucaju je smesten na particiji G)...broj 5 a zatim i kliknite misem na next.....broj 6

I8Rh6aElDH.jpg


Zatim program ce nas pitati kakav restore zelimo.Cekirajte( obelezite ) Restore disk or partitions.......broj 7 a zatim kliknite misem na Next.....broj 8

mbSoT.jpg


U novom prozoru obelezite misem kucicu ispred Particije C ,dakle NTFS(C...broj 9 a zatim takodje kliknite na Next ...broj 10

2grFEG.jpg


Sacekajte da program uradi analizu particija.....

34dm.jpg


Posto je program proanalizirao sve particije u novom prozoru takodje misem obelezite particiju C .....broj 11 i kliknite misem na Next...broj 12

5ymKVc3JYf.jpg


Program nas pita dalje da li je to primarna(aktivna)particija-particija gde se nalazi nas Windows ili je to Logicka particija i samo zelimo da povratimo podatke koje bekapovali. Posto radimo restore C particije,a to nami je aktivna particija ,biram prvu opciju Active....broj 13 a zatim klinemo misem na Next....broj 14

pYgsKcv6h.jpg


U sledecem prozoru vidimo da nam Acronis objasnjava koliko ce nam zauzeti backup i pokazuje nam maximum koji moze imati C particija te nemojte nista dirati i kliknete misem na Next...broj 15

83DKZMl94O.jpg


U ovom prozoru biramo drugu opciju,posto nam je ovo C particija pa da pod tom oznakom i ostane,dakle cekirajte misem Yes,i want to assign a logical drive latter to the restored partition.....broj 16 a zatim kliknite misem na Next.....broj 17

CTzDYeGR.jpg


Acronis program ce nas sada pitati da li zelimo da restorujemo jos neku particiju ili ne zelimo.Kliknucemo misem na No,i do not.....broj 18 a zatim takodje i na Next....broj 19

14qUYB.jpg


Prilikom pravljenja backupa kada nas je program pitao za opcije mi smo cekirali Use default options (defaultne opcije) te cemo sada cekirati isto to.....broj 20 a zatim i kliknuti misem na Next....broj 21

1qUJnPd.jpg


Na samm kraju otvorice se prozor sa podacima lokacijom (from file) koji fajl koristimo za restore a takodje i 2 operacije koje ce program uraditi.....obrisati postojecu particiju C a zatim na njoj i postaviti nas beckup dakle usnimiti kompletan windows sa drajverima ,programima....kliknite misem na Proceed.....broj 22 i restore pocinje se odradjivati......

KfMUBtPT.jpg


Restore ce potrajati u zavisnosti od velicine beckupa u gigabajtima i konfiguracije naseg racunara...Po zavrsetku restore preostaje samo da resetujemo racunar i podici ce se nas sistem isti onakav kakav je bio u trenutku pravljenja beckupa sa gotovo vec svim usnimljenim drajverima ,programima.......
Moje iskustvo je sledece...Windows se wratio bez problema,bas onakav kakav je i bio,drajveri,registar...U racunaru sam imao oko 300 programa i povratio mi je sve bez problema jedino sto sam kod tridesetak morao naknadno ponovo da im upisem serijski broj ili krekujem da bih te programe i ,,legalizovao,, i da nebudu trajal verzije...Inace program je sve to odradio za 15-20 minuta (restore 35GB) i prezadovoljan sam njime...
png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAQCAYAAAAf8%2F9hAAAB30lEQVQ4EZVTSy8DURT%2BZjpm6GhL0pKQphYeCZF4hIVEWLDowsaCxMJC8AP8AMI%2FsBQWFhKPxMpGbIgFK6vWe0WoRVOPPihth3vmTm%2FTUuEs7r3zzfnO950zdySw6Nz6%2FKT9v3EyIknSX8idHiZSBRzcA1fP%2BTK%2FFiDiXBdQo%2BdI%2Fp00wklFALI4FRxm2oCl%2FnwypXS7E8gYGZH9YwFSHWvgOUehd0zsPYJ2CqcqI5lK8pdszXmxICIP1fGHueMXLAcS0BQNTW4bemqAu1gGhmElsy2vAKkWkl12F3RNR2UpJwUjKSisYDZEC44SYKqFw2SXlLNkQvuZ%2Bn3cwFkkzYppkCWeKwqQMhWhWAly26RMQV%2BhsQLYvXmHqqgwIMOwbo5ooa%2FWzDUXFxuUXmp5ZgjNhWLjIg67Wo50sRnwNGC%2Bx4mnwxQ%2BmMp0M7tEHjY8Zv%2BU9V%2FtUmG5N9OFg1CCJxJKn2p1IDcowm6jbHiygnaPzXRw%2FgRQF2IG69dAlCSLhNehYKpVx2Iv4PcBUuEQ6Y5P7mdMm1Qj%2BmFg8%2BoVg9thE%2FM6bBiu1zC%2B94a1ixSyv5%2B0cDmaJxtP6jh%2FaADtii0Nt%2BMR3sqQwJxlMXT4AswBp5lGCosU6eIbPNu0KX0BMmqe8Db%2Bbr8AAAAASUVORK5CYII%3D
 
Poslednja izmena od urednika:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
U PDF.......

:download:


[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F!567&authkey=AEENSOiGZQI7D3g" width="98" height="120" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]
 
Natrag
Top