Bečići: Nađeno 30 kg opala u hotelu

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Bečići: Nađeno 30 kg opala u hotelu

Izvor: Vijesti


Podgorica -- Budvanska policija istražuje ko je u sefu poznatog hotela “Iberostar Belvi” deponovao oko 30 kilograma poludragog kamenja - opala. Iskaz dao i vlasnik hotela.


11089604174f6310c222d40852691289_orig.jpg


Kako saznaju “Vijesti”, istraga je pokrenuta nakon što je policija jedne zemlje tražila da se proveri da li je u Crnoj Gori završio deo dragulja, koji je plen međunarodnih švercera. Podatke o tome šta ima u sefu hotela policiji je saopštio i poznati biznismen Branko – Brano Ćupić, koji je i vlasnik elitnog bečićkog hotela.

“U svojstvu građanina sam sam došao u policiju da pomognem u toj istrazi. Njima sam predao poludrago kamenje, koje su u sefu hotela, deponovali inostrani gosti”, kazao je on.

Iz crnogorske policije zvanično nije saopšteno o kakvoj istrazi je reč kao ni protiv koga su u toku provere. Za sada se ne zna ni da li je reč o pripadnicima kriminalne grupe, koja se u Interpolovim bazama vodi pod projektom “Pink Panter”, a reč je o kradljivcima dragulja, zlata i vrednih umetnina.

Opal koji je deponovan u sef bečićkog hotela je mineraloid, koji spada u grupu dragog kamenja, a može biti bezbojan ili obojen sivo, crveno, narandžasto, zeleno, plavo, ružičasto, smeđe ili crno, navode "Vijesti".

Najređi su opali crveno-crne boje, a najčešći beli i zeleni. Opal se koristi za izradu nakita, ali i kao poludragi kristal, koji vidovnjaci koriste za izradu amajlija, koje navodno pomažu u lečenju bolesti, vraćanju pozitivne energije...
 
Natrag
Top