Bečej: Krade ko stigne?

Član
Učlanjen(a)
30.11.2011
Poruka
1.872
Bečej: Krade ko stigne?





Izvor: Novosti




U okolini Bečeja lopovluk baš učestao - u sve se umešali desničari. Lopovi kradu, mađarski pokret poziva na formiranje civilnih straža


Policija će pojačati aktivnost


BEČEJ - Krađe u Bačkom Petrovom Selu i Bačkom Gradištu, mestima u opštini Bečej, dobile su ove zime razmere prave epidemije, pa ljudi u tim mestima gotovo i ne spavaju. U sve se, pozivom meštanima da formiraju civilne straže, umešao i Pokret mađarske nade (PMN), partija koja važi za političku organizaciju naglašeno desne orijentacije.

- Krade se sve, od novca i nakita, preko rakijskih kazana i delova poljoprivrednih mašina, do televizora i hrane iz kuća - kaže za ”Novosti” Jožef Feldeši, predsednik Saveta MZ u Bačkom Petrovom Selu. - Lopovi su dosad ”operisali” uglavnom noću, a sada u kuće upadaju i danju, pa su pre neki dan, dok su ukućani bili u crkvi, upali u dom jednog starijeg bračnog para i odneli 18.000 evra!

Feldeši je potvrdio da su u njegovom mestu već formirane civilne straže, koje svakodnevno obilaze teren, ali nije mogao da bude izričit da je to učinjeno na poziv PMD.

- Slutim da iza svega ima politike, ali za nju ovde zaista nema mesta. Imali smo sastanak sa građanima i predstavnicima opštinske vlasti i policije, gde je dogovoreno da se pojača aktivnost državnih organa i da se krađama najzad stane na put - veli on.

I tom, i sličnom sastanku u Bačkom Gradištu, prisustvovao je i Budislav Medurić, zamenik predsednika bečejske opštine, koji, međutim, ne ostavlja dilemu o ulozi PMN u svemu što se dešava.

- U svojim rukama sam u Bačkom Gradištu držao letak tog pokreta sa pozivom za formiranje civilnih straža, na mađarskom i srpskom jeziku - kategoričan je Medurić. - Zbunjeni meštani su me pitali šta da rade, a ja sam im savetovao da se na to ne obaziru i da sarađuju sa službenim organima.

Slične straže su, tvrdi Zoran Šećerov, portparol PMN, čije sedište je inače u Subotici, u susednoj Mađarskoj i zakonite i uobičejene.

- Koliko znam, mi ih u Bačkom Petrovom Selu i Bačkom Gradištu nismo direktno organizovali - dodaje Šećerov. - Da li je u to uključen neko od naših lokalnih aktivista, ne znam, ali načelan stav našeg pokreta jeste da one ni u Srbiji nisu protivustavne i da u ovakvim situacijama mogu da budu samo korisne.
 
Natrag
Top