Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.630
BD381




Crna dama


Ne znam koliko je vama ova prica strana, al sigurno vam se desilo, evo ja sam sada sama! Sedim izolovana od svih, sada moja suza pise ovaj tuzan stih! Gde su svi nestali, zasto pored mene niko ne stoji, zasto me svet ne voli, zasto san ovoliko boli, zasto sam na stubu sama, zasto je u sobi tama, zasto me ne podrzi mama? Pitanja se postavljaju, al nema nikog da na njih odgovore da, I vec sada umire poslednja nada! Sa mojih trinaest cepa me bol, vec sa cetrnaest ceo zivot mi je horor, jer nema nikog da me potrzi, niko da me pridrzi kad krenem da padnem sa litice, a kad padnem sa sobom cu odneti sve pesme I matrice! Jer se u njima krije sva moja ljubav, da ne padnem, jos se suzdrzavam! Ali bol me povlaci, neko mi govori ?Dika, sad se isplaci?, al ja suze przim u sebi, pred Bogom nikad zaplakala ne bi! Evo, priliku zivot mi pruzio, dao ju je onom ko je I nije zasluzio, poslao je Nikolu, moju ljubav, druga, brata, ali sada su problem moji mama I tata, njih ne zanima moj san, to sto zelim da u pesmi opevam svaki dan, ne brinu o mom zadovoljstvu, o mojoj sreci, njih samo zanima sta ce drugi reci, nikako da se cuje da njihova cerka snima pesmu u kojo peva o zivotu punom sebicnosti, mrznje I gneva, da opeva svoju ljubav prvu, da u pesmu ubaci svaku mrvu svog zivota, a kada dodje rima stota, da se ne stidi svog zivota, jer u njemu nista nije uradila, ni jednu nije snimila, ni jedna nij postala hit, jer joj je mama bila spit, pa sve pokvarila, tati se pozalila, rekla mu da idem pogresnim putom, da se vucem sa klosara grupom, da se plasi, jer ne zna ko ce po studiju da me ?razvlaci?, a on kaze Placi I treba da places, kad ne znas sta zelis, od svog zivota sta ces!?. A ja dobro znam sta je ono sto hocu, pa pevam danju I nocu! A tad meni doslo da sve po kuci razbijem, sto mi ne daju da san ispunim da se ubijem, ili negde sa Nikolom da pobegnem, negde gde cemo moci zajedno da pisemo, dal po danu ili noci, nije bitno, vazno je da pevamo, da se zaje
dno u nasem studiju smejemo, da se radujemo svakom novom danu, svako u svom stanu, negde gde niko nece da na nas dize ton, da ti po stoti put razbija telefon! On se izborio, eno ga snima pesmu petu, zivi sam u svom svetu, sa Mupetom peva u duetu, a ja jos sedim zatvorena u prostoriji samoce, kad bi me neko spasio I odveo, znam da hoce! Ovde imam sve, imam da jedem, da se obucem, da zivim zivotom zavidnim, ali dzaba sve kad nemam svoj tim pored mene, nema Veljka, Nikole, I Staje, nema moje dve Nevene, nema ih da iz sveg glasa vicu Hajde, napred, opevaj svoju pricu?, al je ne zelim da izgubim mamu I tatu, u borbi za moj san, u ratu za novi dan! Ali opet zelim da kad kroz Cacak idem me svi vide, pa kazu? To je ta, sto je krvavo stigla do dvog sna, svaka joj cast, sveka joj je pesma za usi slast? da me svako prepozna, da pricaju ?To je Dika?, ?Ih ko nju ne zna?. Al to su samo snovi, a u realnosti sam sama, sad nisam samo Dika, vec DIKA CRNA DAMA!

Sta je, sta je, probleme dajem, dajem! Pesme saljem i ja se ne kajem, kajem!
I dalje,dalje, pesme mi pale, pale! Male, male, otvaraju se rane, rane!
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.630
Gledam

Pogledi nestaju, pogledi se gube,
gledam tuzne oci,gledam nepoznate ljude,
tihe reci izgovorene,glasove lude,
i oni gledaju u mene, svemu se cude.
Gledam decu srecnu koja trce po parku,
gledam gradske drolje koje vuku se go mraku,
cujem glasove radosne,cuju se po ulici,
cujem dreku i viku ,usi paraju mi urlici.
Gledam starce po setalistu, radosno zvuce,
gledam klince po skolskom,ne znaju gde su bili juce,
gledam roditelje svoje,za mene se muce,
gledam one koji traze iglu mesto da uce!
Gledam tuzna lica, gledam mrtve oci,
ovaj bedan zivot sto bez para se koci,
ruke koje se bez 1000e ni malo ne micu,
usne ne pevaju,samo od bola urlicu

Ovaj ceo svet, koru pali mu plamen,
koji nastaje kad coveku srce postane kamen,
ove ljude koji znaju samo da vode rat,
bez obzira na krv ubicete,iako si mu brat!

Gledam bolesne koji lopove koji pljackaju bedu,
uzimaju od onih sto nemaju ni sta da jedu,
pljackaj one iz svoje partije, ti kurvin sine,
ne pljackaj rome, sitne ljude,ne gledaj ih s visine,
gledam u sta se decja radost pretvara,
svako vece neka klinka se na zurci predozira,
roditelje njihove, sto su bez imalo obzira,
one sto puste svoje dete da se na ulici drogira.
Gledam, klinci nisu normalni,u prvoj srednje talibani,
u drugoj klinke kurvice, trecoj momci narkomani!
Gledam, trazim odgovor,zasto ljudi su tuzni,
zasto su rodjenoj majci za ljubav duzni,
gledam cacak, nase plocnike, nase zgrade,
ljudi nemaju sta da jedu, pa im dete krade,
a oni bogati sede u peni,ne znaju sta ce sa parama,
bolje pricu skrati, shvati da siromasnima treba dati!

Ovaj ceo svet, koru pali mu plamen,
koji nastaje kad coveku srce postane kamen,
ove ljude koji znaju samo da vode rat,
bez obzira na krv ubicete,iako si mu brat!
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.630
Povratak repa

De si mali, cujem jos si u punom letu, prica se po kraju da si izdao disketu?! Gradske price furaju, kazu prvi album drugi ti guraju, pare daju cale i keva, e da te pitam, ko ti song peva? Aaaa, sigurno komsa, slusao sam pesme, samo jedna nije losa! Da kaze covek da lici na song, i sta si sad utripov?o, ti si neki Bog, al pazi mali, tebi je potreban neko da te na zemlju stavi, pazi da ti kazem: ja rime svaki dan slazem, zato me svi po kraju znaju,a tebe znaju, jer si imao malu Maju! Ne znam kuda ide ovaj svet repa, klincima je bitno se u pesmi pominju samo droga i repa, ni jedna rec nezna, topla i lepa, ko je koga udario, klinci se primaju na to, al treba da se zna ko je ovde ko, ti si mamin sin, ona ti placa bit, ali da li znas kako je kad sam ulicom tamnom hodas, dok razmisljas sta ces da prodas, da dodjes do hleba, kljuk'o bi se tabletama al ti ponos ne da! Ma svi ste seljaci, jebite se svi, za pare bi ste dali i sopstveni film! I ti mislis da si reper jer pevas o ulici,
al nikad nisi cuo koliko su jaki moji urlici kad se budim nocu, unisticu sve mams repere, decak veruj mi da hocu!

Gde je nestao onaj pavi rep, gde su moje ulice, gde je moj svet? 2x
Zasto mi se cini da nepovratno padam, a povratku repa ne smem da se nadam!

Kad me vidis da se setam sam po kraju pa me pitas sto sam takav, nemam pojma, pitaj Preljinu i ulice jer samo me one znaju! Sve moje dane sumorne sada pretvaram u rime, al znam da nisam sam kad dodju dani tisine, a ko je uz tebe, u srcu ti je hladno, ono bez prijatelja zebe! Nekad je rep bio s' ortacima, retko bes, bilo gde da smo, gruva marcelo- svet bes, sednemo negde, nije bilo bitno gde, neko 'ladno pivo donese, pa neki freestyle se baci, a danas svaki klinac ferma se na traci,pevaju o ulici koju nikad nisu videli, a kamoli osetili njenu jacunu i strogocu, kad sam prodjes nocu, pa pocnes da razmisljas, neke nove refrene smisljas, cesto mi se desi da ne zam kud cu pre, u svakoj ulici se cuju druge pesme, pa se opet setim u sta se rep pretvara, svaki drugi klinac uz rep se drogira, svaka treca klinka na zurci predozira, a onda se setim da je zivot kao alcohol proziran, da se na pogled zna svaki tvoj san, pa gledam ljude, njihovi se pogledi gube u daljini, staei repreri nes
taju, tako je vecini?. Ja samo hocu da vam svima kazem da ako stvarno ovaj rep, ostanite pri tone jer zivot jedino moze biti lep i u zivotu siromaha samo ako se voli bez straha!

Gde je nestao onaj pavi rep, gde su moje tihe ulice, gde je moj svet?
Zasto mi se cini da nepovratno padam, a povratku repa ne smem da se nadam!
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.630
Proslost proganja


N:Neke stvari se nikada zaboravit nece, tako ni je nju, ni nase dane srece,
Kada bi joj mog?o reci sve sto imam glasno,valjda bi joj tada bilo jasno;
Da mi treba svake moguce noci, da se jos nadam da ce ponovo doci
Da mi kaze da me voli koliko I ja nju,da se javljam u svakom njenom snu,
Da sam bio I ostao jedini koji joj treba,da bi sa mnom otisla sve do neba!
Al to su samo snovi, java je tako bedna, ona je uvek najbitnija jedna
Osoba na ovoj planeti,ko bi rek?o da ce me ljubav dovde doneti
Na krilima maste, jos uvek letim I tada je se bas uvek setim,
Nje I njene kose, usne njene, oci snene, suza cista kao prve rose,
Njene reci me jos uvek jako bole, ne kazem, I druge me vole,
Ali ni jedna me kao ona nece voleti, takvu srecu niko mi nece doneti,
Niko kao ona ne ume biti nezna,a hladna kao prva pahulja snezna,
Bezveze se trudim da zaboravim nju,to nije moguce cak ni u snu!!!
inst.
B:27. 1.2008, na njegovu odlucujucu poruku ogroman osmeh!
Rek'o je da me voli k'o nikoga pre, i da bi a mene ucinio apsolutno sve,
Da mu treba da sam mu sada blizu, da ne bi osetio krizu da je sam,
da mu je bez mene svaki dan smoren, dosadan, i bedan, ni malo vredan!
Ja se secam svega, nasa je bila cista, cesto nasu istoriju, veoma dugu prelistam,
A ova pesma satkana je od nase price, bola, ljubavi, srece, lazi, svadje, i mojih reci,
On mi je bio od svega preci, iako on nikad svoju granicu nece preci,
Ceste svadje, njacesce zbog reci drugih, a ponekad, i zbog mojih i njegovih,
"LjUBOMORA JE TAKVA, NE ZNAM, TAKO SU MI REKLI, VIDI, NEMAM JA
TU MANU KAO OVDE NEKI", u jednoj pesmi, ovi iz A..fera su rekli,
E, to, bas oko toga nastajala je frka, ja pricam sa drugim, pa nastane zbrka velika,
a njegovo srce k'o da je od celika, besa i nesto malo ljubavi satkano,
al' sada shvatam poentu svega toga, sada zelim ponovo, al nase sve je gotovo!
(gotovo) inst.

Ref. Svaka tvoj rec zaboli me, iz sna probudi me I pomisao da vise nevoli me ^ubija^
Ova proslost proganja, svaka slika se ponavlja, stalno se tvoja usna na mojoj ^javlja^

B:A sad nema vise nicega, ove reci su prazne,svi dani daleki kao da su kazne,
U recima nema ljubavi, neznosti ni strasti,e ko bi rekao da cemo ipak pasti
Posle svakog neznog sapata,posle svega, svake svadje i inata, ljubavi do neba,
Suvise lepih dana u pesmu da bi stali, a sad mi njegova ruka toliko fali,
sve je nestalo, nisam ni primetila, a sve se srusilo, dugo se skupljalo,
pa se obrusilo bas sve na nas dvoje, a sad me gledaju oci sa neba crne boje
koje mi govore da mu se vratim,da ponovo budem srecna, a ja samo patim
kad te oci na nebu vidim, znam da sam ispala idiot, priznajem, toga se stidim!
A te crne oci me i dalje iz sna bude, iz sna u kom vidim nepoznate ljude,
Svi su na njegovoj strani, svaka faca se duri, bezim iz sna k?o da me neko juri,
Bezim sto dalje, da me bol ne stigne, da me secanje ne sustigne i obori u prvoj rundi!
A najveci je problem je sto ne znam dal se on ikad seti mene, kad oci snene zatvori,
da li ga pesma ?Moja jedina? i dalje svaki put obori, pa se seti bas svega,mene i njega na kaskadi... (kaskadi)

N:Svaki dan je spor, a vreme leti, al svuda je nesto sto me na nju podseti, pa me vrati,
Tera me da se setim, da poletim, kad hodam po ulici,u pljusak tonem,
A srce moje zeli da ode kod nje, da joj kaze da mi vrati sve moje poljupce
Da secanje ne izbledi, da se sve obnovi, da se niko ne povredi,al ipak da se ponovi!
A kad sednem na klupicu nasu, ubijam se, pa slusam muziku na kasu!
Pa krenu demoni da me kinje, za nase zajednocke greske samo mene krive,
Mozda sam samo je i kriv, a moje suze padaju k?o da gledam ljubavni film,
Treba mi uteha, neko da me bodri,da me tesi, da me voli cak i kada gresim!
Al niko kao ona nece uspeti da me zanese, i da me ondese u svet maste i iluzije,
Pa opet krecu hladne oluje, obore me pa palim svecu, kao da nema struje,
Palim svecu, molim se Bogu, pitam ga moze l? da mi pomogne, kaze ?Mogu?,
Ajde pomozi vec jednom, jer bez nje se osecam lutalicom bednom, bez sna
i bez mira, ali bez ikakve muzike, samo tisina svira!
inst.


Ref. Svaka tvoj rec zaboli me, iz sna probudi me I pomisao da vise nevoli me ^ubija^
Ova proslost proganja, svaka slika se ponavlja, stalno se tvoja usna na mojoj ^javlja^
 
Natrag
Top