Baterija za PC

Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
163
Znam da baterija na mat. ploči služi za održavanje podataka u BIOS-u kada PC nije uključen na ele. mrežu, da li njena zamjena prouzrokuje brisanje postavki u BIOS-u i postoji li neka procedura koja se mora ispoštovati radi normalnog rada PC. U pitanju je starija Gigabaytova mat. ploča MX
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
a zasto je mijenjas? nisam siguran bas ali mislim da nece nista promijeniti ako to brzo uradis, mislim da se promjene izvrse samo kad odstoji odnosno kad se isprazne kondenzatori, tada se mijenjaju komande u cipovima, vracaju se na default. druga stvar, i da ti se promijene ne znam zasto ti toliko smeta jer nema sta toliko promijeniti, first boot device uvijek sebi mozes postimati, jedino ako nisi klokovao procesor, to ce ti sigurno vratiti na default
 
Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
163
Nisam klokovao procesor nego me zanima jer sam na sajtovima nalazio da neko isključi iz utičnice, a neko ostavi priključen PC i promjeni bateriju i pri tom izgubi podatke ili ne. Također sam nalazio da sam rad PC zavisi koliko je vremena baterija ekspoatisana i može uticati na njegov rad. Želio bih znati šta je stvarno ispravno i koja je procedura (kao poput instalacije sistema) kako se vraća na default i sl.
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
kad je iscupas i ostavis na duze vrijeme recimo pola sata definitivno ce ti vratiti na default. i ja se nadam da neces cupati na zivo odnosno kad je komp ukljucen, razmisli ako ti je stalo do zivota, ne smije se nista raditi na zivo, prvo sto uredjaji mogu pocrkati, a drugo dovodis sebe u opasnosnost, jos samo fali da pogines od napona pa da neko od nas bude kriv :D
 
Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
163
:lol::lol: nisam ni mislio dok PC radi nego dok je samo utikač u utičnici (takvi su bili komentari) shvatio sam moje neko log. mišljenje je i da PC bude isključen za vrijeme mjenjanja baterije ali ono što ne znam ima li kakve izmjene u BIOSU
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
nema veze sto je utikac u uticnici ako je komp ugasen , i tv -u je utikac u uticnici pa ga nemozes gledati dok ga neupalis. nista ti se nece dogoditi osim da ti se postavke biosa vrate na defaut ili fabricke.
 
Natrag
Top