Barski paroh pozvan na saslušanje

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
[h=1]Barski paroh pozvan na saslušanje[/h]



Podgorica -- Paroh barski Mitropolije crnogorsko-primorske Jovan Plamenac pozvan na saslušanje u državno tužilaštvo, zbog obraćanja predsedniku parlamenta Ranku Krivokapiću.


210065544550c4958d76fe0915469496_368x207.jpg



Plamenac je kritikovao deo crnogorskih medija koji su, kako je naveo, falsifikovali i na krajnje tendenciozan način preneli njegovo javno obraćanje Krivokapiću, ističući da su u prvi plan stavili da je on navodno pretio predsedniku Skupštine Crne Gore.
"Javni tužilac, umesto da zbog uvrede koju je naneo pravoslavnim vernicima, pozove Krivokapića, kao i urednike onih medija koji su falsifikovanjem i tendencioznim plasiranjem delova mog pisma Krivokapiću njegovu uvredu i decidirani govor mržnje učinili inspiracijom za novi izliv mržnje prema Crkvi i Srbima na više crnogorskih elektronskih medija, na saslušanje je pozvao - mene", kazao je Plamenac.

On je, u saopštenju dostavljenom medijima, naveo da su pojedina crnogorska elektronska glasila zloupotrebila njegovo otvoreno pismo Krivokapiću, objavljujući kako je barski paroh poručio da će skinuti mantiju, nakon čega će predsednik parlamenta dobiti ono što odavno zaslužuje.

Plamenac je istakao da se radi o falsifikatu, odnosno da nikada nije fizički pretio Krivokapiću, već mu je samo poručio da će rečima i slovima ukazivati na štetnost stavova predsednika crnogorskog parlamenta u kojima se zalaže za uklanjanje crkve sa Rumije.

Krivokapić je ranije crkvu Svete Trojice na Rumiji nazvao "laminom" i poručio da je što pre treba ukloniti jer, navodno, remeti međureligijski sklad u Crnoj Gori.

Plamenac je rekao da je, kao pravoslavni sveštenik, morao da reaguje na ove, kako je kazao, izlive mržnje Krivokapića prema Pravoslavnoj crkvi.

"Šta je trebalo da kažem - da, gospodine Krivokapiću, vi ste u pravu, ljubim ruke, a ja Bogu službu prinosim u lamini. Ili da na to isto pristanem ćutanjem. Pa, ja sam pravoslavni sveštenik, pastir Crkve Božije i moja dužnost je da se potrudim da otvorim oči zabludjelim ovcama, posebno kada se prepuste onome koji je otpao od Boga - Satani i kada se upuste u borbu protiv Crkve i Boga", naveo je on.

Plamenac je ponovio da su netačni navodi Krivokapića da je crkva Svete Trojice na Rumiji poremetila odnose između tri vere u Baru, zbog čega je morao da predsedniku crnogorskog parlamenta uputi otvoreno pismo.

"Krivokapić je veoma značajna politička ličnost u Crnoj Gori i sigurno je da ima uticaja na mnoge. Njegovo duhovno posrnuće, zbog autoriteta kojeg uživa kod tih ljudi, prenosi se na njih, a tako se i njegov lični greh umnožava. Eto, zato sam se odlučio da mu uputim javno pismo, zbog njega i posebno zbog onih koji preko njega ulaze u greh", naveo je on.

Plamenac je kazao da tretman njegovog otvorenog pisma Krivokapiću u delu crnogorskih medija, kao i reakcije na njega, pokazuju da je fašizam u Crnoj Gori sve više uzeo maha.



Izvor:
B92.net
 
Natrag
Top