Bar u Oksfordu dobio ime po Beograđaninu

TMF
Član
Učlanjen(a)
09.07.2011
Poruka
1.433
Bar u Oksfordu dobio ime po Beograđaninu


Nakon skoro 20 godina školovanja u Engleskoj, Beograđanin Miloš Damjanović, koji sa 28 godina već ima doktorsko zvanje, vratio se u rodni grad, ali je u ostrvskoj zemlji ostavio upečatljiv trag. Naime, po njemu je dobio ime i jedan bar koji je nakon njegovog odlaska preimenovan u „Milos’s Balkan bar” i prvi je bar u Oksfordu koji nosi ime po jednom strancu - Srbinu.

186884-20.jpg

Miloš je gostima bara ponudio i rakiju koja se nije svima dopala

TRAG - Miloš je u Englesku otišao 1992. još kao osnovac, a nakon završetka osnovnih studija u gradu Ekseteru, odlučio je da mu prva diploma iz ekonomskih i političkih nauka nije dovoljna. Pravi izbor bio je Univerzitet Oksford i St. Antoni koledž, gde je 2004. upisao magistarske studije iz političkih nauka i međunarodnih odnosa.


Veoma ambiciozni Beograđanin se ni ovde nije zaustavio i danas je jedan od najmlađih doktora nauka koji je svoju disertaciju odbranio prošle godine i dobio poziv da oksfordskim studentima održi predavanje. On je u Oksfordu ostao upamćen i kao „najbolji menadžer” univerzitetskog bara na čijem čelu je bio šest godina. Studenti u Engleskoj smatrali su da bar neće biti isti bez njega i odlučili da u njegovu čast staro ime „Lejt bar” zvanično promene u „Milos’s Balkan bar”.


Svakog vikenda Miloševe žurke brojale su više od hiljadu ljudi, a u kartu pića uveo je i srpsku rakiju koja, kako kaže, nije baš uvek prijala Englezima.
- Bilo mi je neprijatno kada su kolege sa koledža odlučile da nazovu bar po meni, ali sam pristao uz uslov da to bude zvanično ime, a da se neformalno i dalje zove „Lejt bar” - priča Miloš.


Iako sa doktoratom u džepu, Miloš nakon povratka u Beograd i dalje traži posao, ali,
kako kaže, u Srbiju se vratio jer se uželeo života u domovini.
- Imajući u vidu moje obrazovanje i iskustvo, mislim da bih od najveće koristi svojoj zemlji mogao da budem u spoljnoj politici ili diplomatiji - nada se Miloš da će neko prepoznati njegov potencijal.

24 sata
 
Natrag
Top