Banjalučki ćevap "smazao" big mek

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.547
Banjalučki ćevap "smazao" big mek
IZVOR: VEČERNJE NOVOSTI
Banjaluka -- Pre više od dve godine najavljeno je otvaranje pet restorana kompanije "Mekdonalds" u Republici Srpskoj doživelo je potpuni fijasko.


535397154c9fafba8c70181172938_orig.jpg

Foto: Beta/AP
Nedavno je pod ključ stavljen prvi i jedini objekat ovog svetskog lanca brze hrane u RS, koji je u oktobru 2012. godine otvoren u Banjaluci.

Budući da je prvi "Mek" prošao neslavno, gotovo je sigurno da od preostala četiri neće biti ništa. Zvanično objašnjenje vlasnika franšize je da poslovanje restorana koji se nalazio u najprometnijoj banjalučkoj ulici, popularno nazvanoj Gospodska, nije bilo rentabilano.

Tako je vlasnik banjalučkog "Meka" investirao oko 2,5 miliona konvertibilnih maraka u pripremu i opremu restorana koji je trajao samo dve godine. Bez posla je ostalo 34 mladih ljudi koji su probrani između 600 prijavljenih za rad u ovom restoranu.

Pre nešto više od dve godine, kada se pročulo da će Banjaluka dobiti restoran poput "Mekdonaldsa", prognozeri su nagoveštavali crne dane za banjalučki ćevap. Smatrali su da će potražnju za ovim slasnim proizvodom od mlevenog mesa "smazati" čuveni big mek. Ali, banjalučki ćevap je na domaćem terenu, izgleda, nepobediv.

- Za ove dve godine nebrojeno puta sam prolazio pored restorana "Mekdonalds" i nijednom nisam kročio u njega - kaže nam veliki banjalučki gurman Dragan Savanović. - Nemam ja ništa protiv konkurencije, ali mi je uvek bio draži zalogaj domaćeg specijaliteta, a to su naši ćevapi.

U vrhunski ukus banjalučkih ćevapa uverio se i prvi teniski reket sveta Novak Đoković kada je u ovom gradu primio priznanje za ličnost godine. Slatko je na svečanom ručku, organizovanim tim povodom, smazao veliku porciju pripremljenu u čuvenoj ćevabdžinici "Kod Muje".

"Mi u Banjaluci trajemo, kroz više generacija Đuzela, čitavo stoleće, a "Mek", eto, samo dve godine. Toliko o konkurenciji sa njihovim big mekom", kaže Emina, Mujina ćerka, koja danas vodi čuvenu ćevabdžinicu.


Dok je američki prehrambeni proizvod u Banjaluci doživeo neslavan kraj, u ovom gradu se prirema otvaranje bar još dve ćevabdžinice. A, Banjalučani sve više vole i leskovačku kuhinju, pa se tako u radnji u naselju Hanište, koja se specijalizovala za roštiljske specijalitete iz južne Srbije, "ubiše" od narudžbi i posla!
 
Član
Učlanjen(a)
01.05.2013
Poruka
143
Familija Jevtic poznata Banjalucka familija i necudime za ovake opsirne informacije.Ja bi jos dodao godinama je Banjaluka mirisala sa cevapima koji su bili po cijeloj carsiji ali niko nikom nije bio konkurencija .Poznate cavapcinice su bile kod Muje, Bili ,Maho, Fahro i jos mnogo koje svi Banjalucani poznaju .Sada poznati Banjalucki cevap u lepini u cijelom svijetu gdje jedu i uzivaju i stranci u njma.Ja zivim u Sveckoj gdje mozes naci u svim prodavnicama Banjalucki cevap tako da je postao veuma poznat .Radi toga mislim da nije nikakvo cudo radi cega nije uspio "Mekdonalds"jer Banjalucani cuvaju svoje domace .
 
Natrag
Top