BAHATO - Za policiju ne važi zakon?!

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Beograd 17. 02. 2010
Press

BAHATO - Za policiju ne važi zakon?!

Policajci ispred zgrade MUP-a u Bulevaru despota Stefana gotovo svakodnevno parkiraju službena vozila na trotoaru i pešačkom prelazu blokirajući ostale automobile i po nekoliko sati! "Pauk" ne može da nosi bez naloga komunalnih inspektora ili policije?!

policija-1.jpg


Beogradska policija očigledno u ovom gradu može da parkira svoja vozila gde god poželi! Stanari iz ulica u blizini zgrade Policijske uprave za grad Beograd u Bulevaru despota Stefana tvrde da mesecima trpe bahato parkiranje nesavesnih vozača, odnosno u ovom slučaju "čuvara reda" koji krše "red"!
Građani koji žive u ovom kraju napominju da su često zvali "pauk" službu "Parking servisa" da ukloni parkirane policijske automobile koji su zagradili njihove, ali da su molbe ostajale bez odgovora!
Prema rečima jednog sugrađanina iz ulice Jovana Avakumovića, policajci gotovo svakodnevno ostavljaju službena vozila na trotoaru ili ulici, ispred parkinga za stanare, blokirajući tako izlaz na kolovoz drugim vozačima. Nije retkost da kola ostave tako da svako ko želi da pređe ulicu na pešačkom prelazu mora da ih zaobiđe, a majke s kolicima za bebe, invalidi ili biciklisti moraju da se snalaze kako znaju i umeju...

Građani: Može im se...
- Stvarno ne znam više šta da radim! Ne prođe ni dan, a da ne vidim neko policijsko vozilo parkirano na trotoaru ispred drugih automobila. Ko zna koliko puta sam zvao "pauka" da interveniše, ali ne znam da li je ikada i došao. Razumeo bih da su ti policajci ostavili automobile, izašli i vratili se za nekoliko minuta... Ali, dešavalo se da policijska vozila i po nekoliko sati blokiraju druge vozače. Može im se... - besan je jedan stanar koji živi u ovoj ulici.
Pored parkiranja ispred automobila, na fotografijama do kojih je došao Press vidi se da policajci službena vozila ostavljaju i na trotoaru pored semaforizovanog pešačkog prelaza, na raskrsnici sa Bulevarom despota Stefana. Građani tvrde da pojedini pripadnici MUP-a na nedozvoljen način parkiraju čak i svoja privatna vozila, ostavljajući na vidnom mestu službena obeležja kako bi ih kolege zaobišle u pisanju kazni!
- U vozilu namerno na vidnom mestu ostave policijsku kapu ili neku sličnu stvar i onda se ne plaše da će im neko napisati kaznu. Tužno je što tako rade ljudi koji bi trebalo da daju primer ostalima, puna su im usta poštovanja zakona, a oni ga prvi ne poštuju! I koga mi sada da zovemo da nam pomogne, neće valjda kolege jedni druge da kažnjavaju? - pita se ovaj građanin.
Na drugoj strani, direktor "Parking servisa" Boban Kovačević tvrdi da su radnici ovog preduzeća mnogo puta uklanjali policijska vozila.
- Odneli smo ih do sada na hiljade! Ako nam komunalni inspektori ili saobraćajna policija izdaju nalog za tako nešto, mi ćemo to i uraditi. Obrnuto, ne možemo uklanjati vozila bez naloga ovlašćenog lica - objašnjava Kovačević.

"Pauk": Samo po nalogu

I Todor Dimitrijević, direktor Sektora za transport i održavanje vozila "Parking servisa", ističe da "pauk" ne sme da odnese nečije vozilo, a da za to ne postoji nalog.

policija-2.jpg


- Mi radimo po uputstvima policije, ili komunalnih inspektora ako su, na primer, u pitanju zelene površine. Ako nas zovu građani i žale se na nepropisno parkirana vozila, mi jedino možemo da pošaljemo nekoga da vidi šta se dešava. Ukoliko se radi o prekršaju, i tada moramo da zovemo saobraćajnu policiju, da bi oni izdali nalog za odnošenje vozila - objasnio je proceduru Dimitrijević.

POLICIJA BEZ ODGOVORA

Ekipa Pressa pokušala je u prethodna dva dana od nadležnih u Ministarstvu unutrašnjih poslova da dobije objašnjenje za ovakvo ponašanje pojedinih pripadnika policije. Međutim, tamo su nam u ponedeljak rekli da je neradan dan i da nema nikoga ko bi mogao da odgovori na naša pitanja. I juče smo, takođe, podsetili zaposlene u MUP-u na našu molbu, ali odgovor nismo dobili.

D. MINIĆ
 
Natrag
Top