Bager zatrpao radnika

Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Bager zatrpao radnika

Građevinski radnik Zlatan Petrović (40) za dlaku izbegao smrt kada se na njega obrušila zemlja i pesak. Bio je zatrpan do pojasa, a kolege su lopatama pokušavale da ga oslobode.



Beograd - Građevinski radnik Zlatan Petrović (40) za dlaku je izbegao smrt kada se na njega obrušila zemlja i pesak! Njegov kolega umalo ga bagerom nije zatrpao u kanalu.

Tragedija na gradilištu u Gružanskoj ulici na Crvenom krstu izbegnuta je u poslednjem trenutku. Zlatanove kolege, kada su videle da se na njega obrušava zemlja, počele su da viču i potrčale su da ga spasavaju. Kad je vozač bagera video šta se dogodilo, prekinuo je iskopavanje i odmah pozvao Hitnu pomoć.

- Kolega je kopao kanal za kanalizacione cevi, dok je Zlatan peskom zatrpavao one koje su već postavljene. Iznenada, ni sami ne znamo kako, na njega se sručila i zemlja i pesak. U sekundi je bio zatrpan do pojasa. Odmah smo svi potrčali do njega da ga izvlačimo - priča jedan od radnika gradilišta.

Radnici su lopatama pokušali da otkopaju Zlatana i omoguće da diše dok ne dođu lekari.

Pozvani su i vatrogasci. Uz njihovu pomoć, posle desetominutne borbe, Petrović je otkopan i izvučen iz kanala.

- Čekao sam da bager napuni kamion sa zemljom i oslobodi ulicu pa da prođem automobilom. Dok sam stajao napolju, video sam da se zemlja obrušava na radnika. Sreća je bila što su tu bili ostali radnici, koji su mu pomogli, inače bi čovek nastradao - kaže očevidac Slobodan J.

Prema rečima okupljenih stanara Gružanske ulice, na mesto nesreće prva je stigla Hitna pomoć, čiji lekari su obezbedili masku s kiseonikom da Zlatan normalno diše, jer se kolegama žalio da nema vazduha. Očevici tvrde da je, sve vreme dok su kolege pokušavale da ga otkopaju, povređeni radnik bio izgubljen.

Kolima Hitne pomoći Zlatan je prevezen u Urgentni centar, na odeljenje reanimacije, gde su lekari konstatovali teške povrede.

Policija je o nesreći obavestila inspekciju rada, koja je, nezvanično saznajemo, samo evidentirala događaj, dok će inspektori na mesto nesreće izaći tek u ponedeljak. Da je radnik na gradilištu povređen, obaveštena je i Skupština grada jer je JKP „Vodovod i kanalizacija“ investitor radova, dok je građevinska firma „Grad kop“ iz Umke podizvođač.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top