Backup sistema

Član
Učlanjen(a)
12.03.2012
Poruka
1
Skinuo sam Paragon Backup 2012 i prebacio program na USB flach. Ujključio sam Rwcovry, ali sam štiklirao samo partijicu C, kao prioritetnu i partijicu D. Nisam siguran da sam dobro uradio i ne znam da li ću uspeti podignuti sistem sa fleša. Pozdrav svima, šta da uradim ???
 
Član
Učlanjen(a)
22.12.2012
Poruka
235
Paragon je dobar program.. Da bi stekao samopouzdanje idealno bi bilo da imas rezervni disk i izvezbas se na njemu. Ne zaboravi da uradis i backup od Master Boot Record (MBR), on je potreban za "full recovery". Srecno.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.384
Imao si i Acronis True Image Home 2013, zar nije lakse da backup uradis na HDD-u, dakle da od D particije napravis jednu Image particiju za recovery (zavisno od velicine OS-a, driver-a i programa koje si instalirao, kod Win 7 je velicine izmedju 20-30GB), tj program ce sam iz Secure Zone napraviti jednu particiju, koja nece biti vidjiva i na kojoj ce biti kompletna slika sa MBR-om Cparticije), npravis Acronis image recovery bootup kada budes hteo da uradis recovery, posle POST-a, ce se pojaviti poruka da pritisnes taster F11, cime se zapocinje operacija recovery wizarda iz Acronis-ovog GUI-a, koji je veoma lak i praktican.
Flash-evi i DVD mediji su mali za tako nesto, osim ko imas flash od 32GB ili BD-RW drive (pre ulazi BD-RW drive u obzir nego flash od 32GB, jer su jevtiniji modeli spori).
Naravno, XP je znatno manji i on bi sa svim driver-ima, trebao biti oko 10GB max.
A sto pravis recovery D particije, prevelika je za recovery?
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Bolje je koristiti Acronis. I u principu praviš samo imidž particije gde ti je operativni sistem i taj imidž držiš na particiji posebno pravljenoj za taj image . Ostale podatke držiš na drugoj particiji ili disku i ako su ti važni režeš na disk. Ovako možeš samo da se nadaš i plačeš naravno.
 
Natrag
Top