Backup and restore system

Učlanjen(a)
05.05.2009
Poruka
2.673
KAKO TO MOZETE URADITI SLANJEM BACKUP-a NA DRUGU PARTICIJU

Kao prvo morate imati instaliran Norton Ghost ( sastavni deo paketa Norton SystemWorks )
Jedan od boljih je Norton SystemWorks 2003

i dobisete ikonicu u obliku duha u delu za rez. programe:
01.jpg


KORAK 1
klik na ikonocu Norton Ghost
desnim klikom i izaberite Backup your computer
02.jpg


KORAK 2
Dobicete uvodni ekran Norton Ghost-a i kliknete na DALJE ( NEXT )
03.jpg



SLEDITE DALJE KORAKE OZNACENE BROJEVIMA 3. i 4.
04.jpg


5.POTRAZITE MESTO ZA BEKAP
6.OBAVEZNO IZABERITE DRUGU PARTICIJU ( ne onu na kojoj je system )
06.jpg


KORAK 7
KLIKNETE NA DALJE ( NEXT )
07.jpg


KORAK 8
JOS JEDNOM NA DALJE ( NEXT )
08.jpg


KORAK 9
KLIK NA CONTINUE
09.jpg


KORAK 10
EKRAN CE POKAZATI VELICINU FAJLA ( ako imate toliko prostora na drugoj particiji )
KLIK NA RUN NOW
10.jpg


KORAK 11
PRITISNETE OK ( U REDU )
DA BI SE RACUNAR RESTARTOVAO I ODRADIO BEKAP]
11.jpg


SACEKAJTE DA SE BACKUP ZAVRSI
SISTEM CE SE SAM POSLE RESTARTA PODICI I SADA IMATE SPREMNU "SLIKU" U SLUCAJU HAVARIJE
 
Učlanjen(a)
05.05.2009
Poruka
2.673
AKO JE DOSLO DO HAVARIJE RACUNARA, EVO NACINA KAKO DA VRATITE NAPRAVLJENI BACKUP

1.desni klikna ikonicu u obliku duha u delu za rez. programe:
2. izaberite Restore your computer
01.jpg


Dobicete ovakav ekran
3. klinite na NEXT ( dalje )
02.jpg


4. pronadjete mesto gde ste ostavili backup - i ako tamo imate vise fajlova pojavice se samo jedan ( onaj prvi )
5. kliknete na njega
6. i otvorite ga
03.jpg


Videcete sledeci prozor na kom treba samo
7. kliknuti na NEXT ( dalje )
04.jpg


8. odaberete izvor
9. odaberete destinaciju
10. kliknete na NEXT ( dalje )
05.jpg


u sledecem prozoru
11. selektujete Overvite windows
12. kliknete na NEXT ( dalje )
06.jpg


13. jos jednom NEXT ( dalje )
07.jpg


14. Run Now
08.jpg


Racunar ce se restartovati, odraditi povratak rezervne kopije, ponovo se restartovati
i kada se sistem podigne Vas Windows ce izgledati kao u trenutku kada ste napravili backup.

SRECNO!!!
 
Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
9
Sta raditi ako sistem neće uopšte da se podigne?, pa ne može da se dođe do ikonice NG?
 
Član
Učlanjen(a)
04.11.2009
Poruka
19
Da pomognem malko i ako je tema skoro zaboravljena.
Sve je ovo lepo ali ja pod havarijom windowsa podrazumevam da je u njega nemoguce uci i tada zaista ova prica nije korisna.
Postoji vise nacina i alata da bi se to ostvarilo. Ja sam ranije koristio norton ghost i preko njega napravio butabilni CD preko kojeg startujem System u dos modu. Moze se koristiti i Hirens boot cd ili slicno. Bitno je samo da imate ghost koji radi u dos okruzenju i da ste sa njim napravili backup particije na kojoj se nalazi sistem. Dalje je jednostavno. Odaberete copy image to partition, odaberete sliku koju ste napravili i destinacioni (sistemski disk) i za vrlo kratko vreme ste vratili sistemsku particiju u vreme kada ste je napravili. Postoji jos dosta programa (Acronis, Paragon), ali da ne bih puno pisao, preporucujem Vam da nabavite Hirens boot CD, podignete sistem sa njega i sami istrazite sta sve ima od programa za backup... Sistem mozete sacuvati i na nacin da kopirate celu particiju na drugi hard i cuvate ga kao "hladnu rezervu". U slucaju havarije, samo prebacite u biosu maticne ploce da se butuje sa tog drugog diska ili opet iskopirate ovu particiju na particiju na kojoj je windiws ostecen.
Ovo sto sam napisao sam puno puta primenjivao kada je WinXP u pitanju. Trebalo bi da moze i sa Vistom i Win7.

Pozdrav !
Boban
 
Član
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
9
Može li neko da malo detaljnije objasni kako da se uradi backup sistema iz DOS-a kada nije moguće startovati Windows.Unaprijed se zahvaljujem.Radivoj
 
Učlanjen(a)
05.05.2009
Poruka
2.673
Može li neko da malo detaljnije objasni kako da se uradi backup sistema iz DOS-a kada nije moguće startovati Windows.Unaprijed se zahvaljujem.Radivoj

Postoji i novi verzija Ghost-a sa kojim to moze upravo iz DOS-a sa butabilnim CD-om
a sto se tice ovog tutorijala malo je zastareo ali se i dalje moze sa njim nesto uraditi
Instaliras na formatiran hard samo novi OS i samo instalacijau Ghost pa onda vratis backup koji si napravio...
izgleda malo komplikovano i peske ali uopste nije...ako bas zelis da to uradis sa ovom metodom.
 
Natrag
Top