Bacili dve bombe u dvorište

Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Bacili dve bombe u dvorište


Nepoznate osobe bacile su u četvrtak uveče dve eksplozivne naprave, najverovatnije ručne bombe, u dvorištu kuće porodice Igić u Ulici Vuka Karadžića 36 u Pirotu. U eksploziji niko od ukućana nije povređen.

10696_1033-02pi-igicicmesto-gde-je-bacena-bomba-foto-z-panic_f.jpg


U eksploziji nije bilo povređenih


Članovi porodice još su u šoku i ne žele previše da pričaju o incidentu. Dejan Igić kaže da su u dvorištu dve kuće i da su eksplozivne naprave bačene u delu u kome on živi sa suprugom i ćerkom. U kući pored ulazne kapije živi njegov šurak sa svojom porodicom.

- Sve troje smo bili u sobi. Začuo se jak prasak i to u vremenu od pet sekundi. Prvi udar je bio jači. Uplašili smo se, ali nismo imali vremena da razmišljamo o tome šta se desilo i šta može da se desi. Ne mogu da pretpostavim šta se desilo i zbog čega - priča vidno uznemiren Dejan Igić.

Komšije su obavestile policiju koja je brzo došla i obavila uviđaj. - Dok smo izašli iz kuće da vidimo šta je, policija je već stigla - kaže Dejan, dodajući da se u dvorištu još vide tragovi od bombi.

Njegova supruga Snežana kaže da su se od jačine praska jako uplašili.

- Prvo što sam uspela je da im kažem bila je moja rečenica: ’’Bežite, bomba’’. Pukla su sva stakla na kući. Bili smo u panici, ali srećom niko od nas nije povređen. Pobegli smo u hodnik kuće gde nema prozora. Pozvala sam mobilnim telefonom majku koja je bolesna da vidim kako je ona. Kad smo izašli u dvorište, policija je već bila tu - kaže Snežana Igić. Ona dodaje da celu noć nije oka sklopila.

- Jako sam uznemirena od same pomisli šta je sve moglo da se desi. Ne znamo ko bi to mogao da uradi. To treba da utvrdi policija - kaže Snežana Igić.

Policija je u saopštenju navela da su u ovoj eksploziji oštećeni fasada porodične kuće, kamion i prikolica, koji su bili parkirani u dvorištu, kao i da se radi na slučaju.



Izvor: Blic/Z.Panić
 
Natrag
Top