Bacao bombe po komšiluku

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Bacao bombe po komšiluku










Izvor:
Mondo,rs









Selo Labaši u Gornjoj Stubici u Hrvatskoj doživelo je pravi bombaški napad, srećom bez tragičnih posledica po ljudske živote.



v249348p0.jpg


Pomahnitali Ivan Labaš (65) ničim izazvan bacio je ručnu bombu na komšijsku terasu, gde se te večeri slavilo.

”Tek smo se okupili, pripremali smo kotlić, tu je bila i harmonika.. Odjednom šok i neverica. Komšija Ivan došao je do nas, s bombom. Nastala je vriska i panika, pobegli smo u kuću, a eksplozija je prepolovila moju novu harmoniku, oštetila mi laptop”, ispričaio je za “Večernji list” jedan od očevidaca.

Eksplozija je uznemirila meštane koji u prvom trenutku nisu znali šta se dogodilo.

Pomahnitali Ivan krenuo je dalje preko ulice i bombu bacio u dvorište drugog komšije i tada su oštećeni traktor i dva automobila.

U daljem bombaškom pohodu sprečili su ga dvojica komšija, jer je i treća bomba bila spremna.

Ivana je pogodio geler, pa su ga komšije lako savladale nakon čega je odvezen u bolnicu.

Meštani kažu da je tada bio pri svesti i da je policiji rekao svoje ime.

Bombe je prema izjavama očevidaca nosio u vreći, a kažu da je pripremio i slamu i kanister benzina.

Meštani ovog sela su u čudu jer , kako kažu, nikada nisus a Ivanom imali problema, mada napomenuli su da je bio mračan i da skoro ni sa kim nije razgovarao, prenosi “Večernji list.”
http://www.vecernji.hr/vijesti/poma...bombe-dvoristima-ranio-sam-sebe-clanak-423624
 
Natrag
Top