Austrijski specijalci hapsili "lažnog" Mladića u Beču!

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
BEČ 11. 11. 2010
Press
Austrijski specijalci hapsili "lažnog" Mladića u Beču!



Austrijske specijalne jedinice "Kobre" upale su prošle subote u stan muslimana Avde Saračevića (62) misleći da su pronašli Ratka Mladića, objavio je "Dnevni avaz". Prema navodima ovog lista, policija Austrije dobila je informaciju da se Ratko Mladić, za kojim je Srbija raspisala nagradu od 10 miliona evra, krije u Beču i to pod muslimanskim imenom


saracevic_mladic4.jpg




Saračević, koji sa suprugom Munirom u Beču živi 18 godina, priča i da su mu policajci rekli da mnogo liči na Ratka Mladića i da bi sa kokardom na glavi bio isti kao bivši komandant Vojske RS.
- Sve se dešavalo u subotu po podne. Dok smo se odmarali, oko 15.20 sati, neko je pozvonio na vrata. Supruga je povikala da je došla policija. Bili su to specijalci, "Kobre". Moju Muniru odmah su izvukli napolje i protutnjali kroz stan. Pretresali su sobu, hodnik, WC... Meni su rekli da ne mrdam! Imali su svu opremu, oružje, lisice... Došli su da me hapse, a pre toga opkolili su i celu zgradu. Pošto su specijalci izašli, došla su dva policajca u civilu i uzeli mi pasoš. Pokazali su mi fotografije i tvrdili da veoma ličim na Ratka Mladića, navodno iz profila. Pokazali su mi i Mladićevu sliku s kokardom i šajkačom. Kazali su da bih, kada bi mi stavili kokardu, i ja bio isti Mladić - priča Saračević.


"Hrvatski" Ratko Mladić u Keniji

Policija je u martu prošle godine u Keniji uhapsila 63-godišnjeg Hrvata Igora Mateškog, za koga su verovali da je Ratko Mladić. Mateški, koji godinama živi u Keniji, gde iznajmljuje brodove i opremu za ronjenje, uhapšen je nasred plaže u Mombasi ispred hotela "Vajtesends".


On dodaje da je austrijskoj policiji neko javio da u Beču živi Ratko Mladić i da se krije u njegovom stanu pod muslimanskim imenom!
- Pokazali su mi Mladićeve fotografije iz profila i direktno upoređivali moje i njegove fotografije. Onda su shvatili da imam mladež i rekli: 'E, onda nisi ti Ratko Mladić! Navodno imam i drugačije zube' - kaže Saračević.
"Lažni" Mladić poreklom je iz Priboja, a godinama je bio privatnik u Hrasnici kod Sarajeva, odakle mu je i supruga. Tamo i danas živi njegova rodbina.
- Nije mi ništa jasno. Toliko putujem, nedavno sam bio i u Bosni, toliko godina živim u Austriji i nikada nisam imao problema, niti me je bilo ko povezivao s Mladićem. U ovom stanu živim pet godina i jedini sam musliman u zgradi. Ispod mene, u komšiluku, živi Srbin, iznad mene je Srbin, a mene optužili da sam Mladić?! Šta se ovo radi? Koja je to igra, nije mi jasno. Mene je Mladić oterao iz Bosne, gde sam bio ugledni privrednik, a sad mene upoređuju sa tim zločincem! Isprepadali su i mene i moju suprugu koja je dugo plakala. Napravili su mi haos - kaže na kraju Saračević.
On je najavio i da će zbog ovog tužiti austrijsku policiju.
- Posle toliko vremena koliko živim u Austriji, doživeo sam neverovatno maltretiranje. Ne mogu verovati da se ovakvo nešto radi usred Beča. Narušen mi je ugled jer komšije ne znaju šta se desilo. Neko će misliti da sam stvarno kriv - kaže na kraju Avdo Saračević.
Ovo nije jedina greška austrijske policije koja je pre nekoliko godina slučajno legitimisala haškog optuženika i bivšeg predsednika RS Radovana Karadžića koji se krio u Beču, ali ga nije prepoznala. Portparol austrijske policije Rudolf Golija potvrdio je da je 4. maja 2007. u Beču legitimisan nadrilekar Petar Glumac, koji odgovara liku s fotografija Karadžića posle hapšenja u Beogradu.

(E. P.)
 
Natrag
Top