ATP Serbia Open

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
Teniska elita predvođena Đokovićem stiže u Beograd 30.03.2011. | ATP Serbia Open
Serbia Open 2011 powered by Telekom Srbija

087.jpg

Photo: Beta

U Beogradu je danas u Gradskoj skupštini održana press konferencija povodom predstojećeg, trećeg po redu izdanja ATP turnira „Serbia Open powered by Telekom Srbija“, koji će se od 23. aprila do 1. maja 2011. godine odigrati na terenima Teniskog centra „Novak“.

Polje od 28 igrača predvodiće drugi teniser sveta, Novak Đoković, a pored njega ljubitelji tenisa tokom uskršnjih i prvomajskih praznika biće i prilici da vide i Viktora Troickog, Janka Tipsarevića, Alberta Montanjesa, Huana Monaka, Džona Iznera, Andrea Sepija, Marsela Granoljersa, Fernanda Gonzalesa (vraća se na teren posle operacije desnog kuka)...

Pored njih, u glavnom žrebu će se naći još četiri tenisera iz kvalifikacija, dvojica tenisera sa „vajld kardom“ i dvojica koji su „specijalni izuzeci“. U konkurenciji dublova nastupiće 16 parova.

Gradonačelnik Beograda Dragan Đilas istakao je da su svi naši građani ponosni na turnir koji je „ušao na svetsku mapu“.

„Ove godine ćemo podržati organizaciju turnira sa deset miliona dinara“, rekao je Đilas i ocenio da je Serbia Open jedna od tri najvažnije manifestacije koje se održavaju u glavnom gradu Srbije.

Direktor "Serbia Open"-a Goran Đoković istakao je da će prvi ATP turnir u našoj zemlji ponovo biti „praznik sporta za sve naše građane“.

„Nadam se da ćemo ove sezone pokazati svetu da smo sve bolji. Želimo da bude što više ljudi i da to bude praznik za građane Beograda i cele Srbije. Dobili smo pomoć od grada od 10 miliona dinara i to mnogo znači. Nadam se da ćemo pratiti uspehe Novaka Đokovića i ostalih srpskih tenisera i da će, kada dođe vreme, turnir iz kategorije 250 preći u kategoriju 500 i 1000“, izjavio je Đoković.

Prošle godine titulu u Beogradu odneo je Amerikanac Sem Kveri, a godinu dana ranije, na prvom „Serbia Open“-u, najbolji je bio domaćin, Novak Đoković.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
sreda 27.04.2011

SO: Novak lako do 25. pobede

Izvor: B92 | UŽ

Najbolji srpski teniser Novak Đoković pobedio je Adrijana Ungura iz Rumunije u drugom kolu “Srbija Opena" sa 6:2, 6:3 i zabeležio 25. pobedu u sezoni.
16578203504db86b66bdbc4442827166_orig.jpg

Beta​
U četvrtfinalu koje je na programu u petak Đoković igra protiv Slovenca Blaža Kavčiča poritv koga je igra kao junior pre deset godina.
U meču sa Ungura Đoković je pet puta osvajao gem na servis protivnika, ali je i dva puta gubio na svoj servis. Tokom većeg dela meča koji je trajao 67 minuta padala je kiša.
Đoković je kao prvi nosilac bio slobodan u prvom kolu, dok je Ungur, koji je u žreb došao iz kvalifikacija, na startu pobedio Španca Rubena Ramiresa Hidalga.

Srpskom teniseru je ovo bio prvi susret sa Rumunom u karijeri.

Na Dorćolu je na početku meča padala kiša ali glavni sudija Brazilac Karlos Bernarderes je procenio da ona ne ugrožava odigravanje ovog meča.

Prvi poen na meču osvaja Đoković, a zatim snažnim i preciznim forhendom dolazi do 30:0 na svoj servis. Servis vinerom Novak osvaja prvi gem na meču.

Đoković lako dolazi do prve dve prilike za brejk u drugom gemu, ali prvu ne koristi posle dobrog servisa Rumuna. Međutim posle nešto duže razmene udaraca u šestom poenu drugog gema Ugur šalje loptu u aut i Đoković vodi sa 2:0.

Svojim prvim drop šotom srpski teniser stiže do 30:0 u trećem gemu. Rumun pruža solidan otpor Novaku u trećem gemu, ali dolazi do poena posle Đokovićevih grešaka. Drugi reket sveta posle devet minuta vodi sa 3:0 u prvom setu.

Ungur dolazi do prvog osvojenog gema na meču bez izgubljenog poena i smanjuje rezultat na 3:1.

Prvi problemi na svom servisu Novak ima u petom gemu, kada Rumun sa dve dobre forhend dijagonale stiže do dveprilike za brejk koje ne koristi. Kod rezultata 40:30 za Ugura viđen je najlepši poen od početka meča koji je pripao Đokoviću. Međutim posle greške Novaka Rumun je imao i treću brejk loptu koju posle očajno izvedenog dropšota ne koristi.

Posle još jedne neiznuđene greške srpskog tenisera Ugur koristi pet brejk loptu i osvaja drugi gem na meču, 3:2.

I u šestom gemu Rumun osvaja prvi poen sjajnim dropšot udarcem, ali onda Đoković sa tri vezana poena dolazi do dve prilike za drugi brejk na meču i posle sjajnog forhenda vodi sa 4:2.

Sjajnom igrom zahvaljujući dobro servisu Novak bez izgubljenog poena lako dolazi do petog gema ne meču i vodi sa 5:2.

Đoković i treći put na meču "oduzima" servis protivniku i osvaja prvi set rezultatom 6:2.

Srpski teniser je u provm setu imao slab procenat ubačenog prvog servisa 56%, imao je isti broj vinera kao Ugur - pet, ali je napravio skoro duplo manje neiznuđenih greški (24:13).
9518570504db86b6e9c8f4353701894_orig.jpg

Beta​
Đoković odlično otvara drugi set i lako dolazi do prednosti od 2:0, odnosno već u drugom gemu već treći put zaredom osvaja gem na servis protivnika. U trećem gemu drugog gema kiša je stala.

Srpski teniser je povećao procenat ubačenog prvog servisa, ali je i napravio prvu duplu servis grešku, ipak lako dolazi do 3:0 u drugom setu.

Đoković je poveo sa 30:0 na servis protivnika u četvrtom gemu, ali je onda Rumun vezao tri poena, najviše zahvaljujući Novakovim greškama. Ungur smanjuje na 3:1 i prekida seriju Đokovića od šest osvojenih gemova zaredom.

U narednom gemu rumunski teniser ponovo kao u prvom setu u petom gemu osvaja gem na servis Đokovića i smanjuje rezultat na 3:2.

Ipak najbolj teniser u 2011. godini ne dozvoljava Unguru da dođe do izjendačenja u drugom setu, jer koristi prvu od dve brejk lopte posle neiznuđene greške rumunskog tenisera.

Posle tačno jednog sata igre Đoković lako osvaja i sedmi gem u drugom setu, vodi sa 5:2 i Ungur servira za ostanak u meču.

U osmom gemu Ungur dolazi do 40:0, zatim Đoković osvaja dva poena, ali ipak rumunski teniser smanjuje na 5:3, pa Novak servira za pobedu u drugom kolu “Srbija Opena”:

Posle 66 minuta igre Đoković ne koristi prvu meč loptu, ipak osvaja naredni poen i svojom 25. pobedom u sezoni obezbeđuje plasaman u četvrtfinale "Serbija Opena" u kome ga čeka Slovenac Kavčič.

“Zahvaljujem se publici što je došla po kiši. najlepši je osećaj igrati u Beogradu pred domaćom publikom. Što se meč tiče gubio sam servis u petom gemu oba seta, ali ovo je moj prvi meč na ovoj podlozi ove sezone”, izjavio je Đoković po završetku meča.

Srpski teniser je dodao i da se seća da je igrao protiv Kavčiča pre jedanaest godina

“Izgubio sam od Kavčiča u Đenovi kada sam imao 14 godina, tako da mi je ovo prilika da mu se “osvetim”.”

Novak je dodao i da nije razmišlao o meču između rReala i Barselone, ali se ipak našalio i rekao da ide da gleda pobeedu Reala od 3:0, 4:0
 
Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
etvrtak 28.04.2011
Novak i Janko na putu za polufinale

Izvor: B92 | SO

Najbolji srpski teniser Novak Đoković od 20 časova igra meč četvrtfinala Srbija opena sa Blažom Kavčičem iz Slovenije.
20510031234db9dfe2796c2477592600_orig.jpg
Njih dvojica do sada se nisu sastajali, a Novak je na konferenciji za medije posle meča prvog kola otkrio da su igrali jednom u konkurenciji do 14 godina.
Od 14 sati Granoljers igra sa Volandrijem, a posle tog meča (ne pre 16h) Janko Tipsarević za rivala će imati Somdeva Devarmana iz Indije. Program na Centralnom terenu u podne otvaraju Felisijano Lopes i Albert Montanjes.
Novak Đoković iza sebe ima 25 uzastopnih trijumfa od početka sezone, a Kavčič ove sezone nije dobio dva meča u nizu u glavnom žrebu nekog ATP turnira.

Blaž Kavčič ima 24 godine, visok je 188cm, a u karijeri je osvojio pet ’čelendžera’ i dva ’fjučersa’. Trenutno je 85. na rang listi, a najbolji plasman imao je krajem februara, kada je bio 81. na svetu.

Od turnira je u karijeri zaradio oko 350 hiljada dolara, a na Grend slem takmičenjima nikada nije prošao dalje od druge runde.

Osim što je nesumnjivo bolji teniser i što je u neverovatnoj formi, Đoković će biti posebno inspirisan jer igra pred svojom publikom u Beogradu. U prvom kolu sa Ungurom Novak je igrao zadovoljavajuće s obzirom da mu je to bio prvi meč na šljaci posle dugo vremena, pa se očekuje da svakim novim duelom Novak podiže nivo igre.
18474609954db9dfe2b8dbf253532265_orig.jpg
Somdev Devarman, naredni Jankov suparnik, ima 26 godina, ali je profesionalac postao tek 2008. godine jer je prethodno želeo da završi fakultet. Trenutno je 71. teniser na ATP listi, što mu je i najbolji plasman u karijeri.

Od turnira je do sada imao prihod nešto više od pola miliona dolara, još nema trofej na najvišem nivou, ali je bio vicešampion u Ćenaju 2009. i u Johanezburgu ove godine.

Do sada su igrali tri puta, a oba duela prošle godine dobio je Tipsarević – u Čenaju je bilo 6:2, 6:1, a u Los Anđelesu 7:6, 6:2. Međutim, Indijac je bio bolji u jedinom okršaju ove sezone – u Dejvis kupu rezultat je glasio 7:5, 7:5, 7:6.
 
Član
Učlanjen(a)
09.10.2009
Poruka
4
Ima li neko snimljene sve meceve sa Serbia Open-a 2011 pa da postavi linkove? Molim vas! :)
 
Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
subota 30.04.2011

Tipsarević predao Đokoviću!

Izvor: B92

Najbolji srpski teniser Novak Đoković bez borbe se plasirao u finale ATP turnira “Srbija Open”, pošto mu je Janko Tipsarević predao meč.
10933393504dbbf795c36f7664524176_orig.jpg
Tipsarević je meč predao zbog povrede butnog mišića, koja ga je mučila tokom prethodnog meča na Dorćolu, a posle pregleda magnetnom rezonancom utvrđeno je da je ona ozbiljnije prirode.
Meč između Đokovića i Tipsarevića trebalo je da bude odigran od 20 časova, a povodom predaje Tipsarevića uskoro će biti održana konferencija za medije.
Drugi finalista biće pobednik duela između Italijana Filipa Volandrija i Španca Felisijana Lopes, koji se sastaju od 14 časova.

Posle njih na programu su mečevi polufinala u konkurenciji dublova. Prvo će na teren izaći Nenad Zimonjić i Španac Marsel Granoljers, koji se sastaju sa Austrijancima Oliverom Marahom i Aleksanderom Pejom, a potom je zakazan okršaj Izraelaca Džonatana Erliha i Endija Rama sa jedne strane, i slovačko-češke kombinacije Františeka Čermana i Filipa Polašeka.
 
Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
nedelja 1.05.2011
Đoković: "Poseban osećaj"

Izvor: B92

Posle osvajanja titule na Srbija openu, Novak Đoković je izjavio da je poseban osećaj igrati pred domaćom publikom i dodao:
16886517654dbda9788a8f8267587262_orig.jpg
“Ovo je bio važan meč za mene, iako sam već godinama u vrhu svetskog tenisa. Osećao sam pritisak jer igram na domaćem terenu".
"Kao dodatna otežavajuća okolnost bili su loši vremenski uslovi tokom celog turnira. Drago mi je što sam osvojio titulu i što nisam izgubio set tokom turnira", izjavio je Novak.
Đoković je rekao da je imao manjih zdravstvenih problema prethodnih dana.

"Iskoristiću naredna dva dana da se odmorim i spremim za turnir u Madridu. Možda sam pogrešio što sam bio fokusiran na stvari van terena, ali nema veze. To je život. Važan je trofej".

"Predstoji mi težak period, ali imam dobre šanse da napravim zapažene rezultate. U Madridu ću igrati rasterećeno jer prošle godine tamo nisam nastupao i ne branim nikakve poene", rekao je drugi teniser na svetu.

On je dodao da ne razmišlja previše o seriji pobeda ove godine i priznao da mu laska što ga porede sa teniskim velikanima.

"Trudim se da pobeđujem, to je moj posao", rekao je Đoković, koji je ove godine zabeležio 27 pobeda, i ponovio da mu je cilj da dođe do broja 1 na ATP listi.

Vicešampion Felisijano Lopes, 37. igrač na ATP listi, oduševljen je turnirom, Beogradom i našim ljudima.

“Ovo mi je prvi put da sam u Srbiji i drago mi je što sam bio ovde proteklih nedelju dana. Zaista sam uživao. Juče sam sanjao da ću biti heroj godine i da ću prekinuti Novakov niz i pobediti ga, ali to je bilo gotovo nemoguće. Zaista je neverovatan ove godine i čestitam mu na tome. Zahvalio bih se svom prijatelju i treneru Nikoli, koji je bio uz mene cele nedelje. Hvala ovoj sjajnoj zemlji i ljudima na gostoprimstvu. Hvala gospodinu Goranu Đokoviću što me je pozvao na turnir. Verujem da ću ponovo doći sledeće godine“.
 
Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
Čermak i Polašek šampioni u dublu 01.05.2011. | ATP Serbia Open


156.jpg

Photo: Peđa Milosavljević

Treći nosioci, František Čermak (Češka) i Filip Polašek (Slovačka) osvojili su titulu u konkurenciji parova na ovogodišnjem Serbia Openu.

Nakon što su u polufinalu eliminisali druge nosioce Erliha i Rama posle velike borbe, Čermak i Polašek su lako izašli na kraj sa četvrtim „kosturašima“ iz Austrije, Oliverom Marahom i Aleksanderom Pejom - 7:5, 6:2.

Austrijanci će podeliti ček u vrednosti od 20.200 američkih dolara, koji je namenjen za pobednike u dubl konkurenciji na trećem ATP turniru u Beogradu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top