ATP i WTA Masters Series - Madrid 2012

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.637
Nadal: Klizavo, meko, reklame niske

Rafael Nadal nastavlja da kritikuje organizatore turnira u Madridu, a sada je posle odrađenog treninga na plavoj šljaci izneo konkretne zamerke.

18767107174fa57560c9055811710815_size3.jpg


"Teren ima dva i po problema. Glavna stvar jeste što su reklame postavljene i suviše nisko, a uz to su i svetla iste boje kao teren i loptica se gubi iz vida kada je protivnik pošalje u toj visini. To mora da se promeni. Takođe, teren je klizaviji nego inače, ne znam da li ima premalo šljake, a ispod je beton ili šljaka postaje klizava kada se ofarba u plavo“.
„Nisam stručnjak, ali primetio sam to. Dalje, u nekim trenucima teren je mek, ali to nije toliko zabrinjavajuće“, dodao je Nadal.

Na kraju, Španac je rekao da su problemi isti za svakog igrača, ali da igrači sa snažnim servisima poput Raonića, Iznera i Federera imaju određenu prednost.



Izvor: B92
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.637
[h=1]“Plava šljaka – privlačenje pažnje”[/h] SO Ruska teniserka Marija Šarapova smatra da su organizatori turnira u Madridu uveli plavu šljaku pre svega radi privlačenja pažnje.

2745290654fa59f77b0798467118286_size3.jpg
“Toliko godina smo igrali na crvenoj šljaci, čini mi se da je plava drugačija i da na nekim delovima ima više šljake nego na ostalima. Ima mnogo stvari na koje mi, teniseri moramo da se naviknemo, volela bih da ima više konstantnosti. Mislim da je plava šljaka više tu zbog gledalaca, televizije i privlačenja pažnje. To je šou i ne radi se zbog igrača”.

U prvom kolu turnira u Madridu Šarapova se sastaje sa Rumunkom Irina-Kamelijom Begu.

Izvor: B92
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.637
Nadal: Plava šljaka je greška

MJ Organizatori turnira Masters serije u Madridu uveli su jednu novost, podloga na kojoj će se igrati biće plave boje.

17593910904f909dd7e1ada536132485_size3.jpg




Madrid je još prošle godine dobio saglasnos da promeni boju šljake, ali mnogi svetski teniseri nisu sa oduševljenjem prihvatili ovu odluku.
Šta misli o plavoj šljaci prvi teniser sveta Novak Đoković rekao je na nedavno završenom turniru u Monte Karlu.
On je kritikovao organizatore jer su teniseri bili isključeni iz procesa odlučivanja, a samo nekolicina je imala priliku i da isproba novu podlogu.

Nakon Novaka svoje mišljenje o plavoj podlozi izneli su i Rafael Nadal i Endi Mari.

Drugi teniser sveta, koji je nedavno podneo ostavku na mesto potpredsednika Saveta tenisera ATP, kritikovao je vlasnika turnira Jona Cirijaka.

“Istorija sezone na šljaci ispisana je na terenima sa crvenom, a ne plavom podlogom. Možete reći da sam tredicionalista, ali to nije istina. Podržavam sve promene koje vode ka boljem. Turnir u Madridu je veliki upravo zbog svoje istorije, a istorija ovog turnira je ispisana na crvenoj šljaci. I zato mislim da je plava podloga greška. Tenis time ništa neće dobiti, a ni teniseri. Od promene podloge može da profitira samo jedna osoba, a to je vlasnik turnira“ rekao je Španac.

Škot Endi Mari bio je nešto blaži u odnosu na Nadali i rekao da razume razloge za promenu podloge, ali da su organizatori izabrali pogrešan trenutak za ovu inovaciju.

Za nas igrače bi bilo bolje da igramo na crvenoj podlozi. Međutim, kada sam gledao tenis u Madridu, shvatio sam da je teško videti lopticu, tako da razumem razlog za ovu promenu. Turnir će biti poseban i drugačiji od drugih. Ponekad je to dobro, ali sada je problem tajming. Nikada nisam igrao na plavoj šljaci i uopšte nemam ideju kako je igrati na takvoj podlozi“, zaključio je Mari.

Turnir u Madridu na programu je od 6. do 13. maja.





Izvor: B92
 
Poslednja izmena od urednika:
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.637
[h=1]Ana prva igra na plavoj šljaci[/h] Ana Ivanović je prva srpska predstavnica koja će igrati na plavoj šljaci na turniru u Madridu.

14304125504fa5714bb4e2f633714919_size3.jpg

Beta​
Srpska teniserka se sastaje sa Matilde Johanson u prvom kolu u nedelju posle 14 časova.
Ivanovićeva je do sada odigrala samo jedan duel sa Francuskinjom, pre osam godina na turniru u Batumiju i tada je Johanson predala meč pri Aninom vođstvo od 6:2, 1:0.
27-godišnja Johanson, rođena u Geteborgu u Švedskoj, nije osvojila nijednu titulu u karijeri, a trenutno je 90. teniserka na WTA listi.

Ivanovićeva je na prethodna dva izdanja turnira u Madridu na crvenoj šljaci učešće završavala već u prvom kolu. 2010. je izgubila od Jelene Janković u tri seta 4:6, 6:4, 6:1, 2011. od Amerikanke Betani Matek-Send sa 0:6, 6:4, 6:4. Ana je izjavila http://www.b92.net/sport/tenis/vesti.php?yyyy=2012&mm=05&dd=03&nav_id=605947, a organizatori smatraju da je http://www.b92.net/sport/tenis/vesti.php?yyyy=2012&mm=05&dd=03&nav_id=606162

U nedelju će na teren i prva teniserka sveta Beloruskinja Viktorija Azarenka koja se sastaje sa Svetlanom Kuznjecovom iz Rusije. Program na centralnom terenu otvaraju Dankinja Karolina Voznijacki i Kazahstanka Ksenija Pervak. Drugi reket sveta Marija Šarapova igra sa Rumunkom Irinom Kamelijom Begu.

Istovremeno u Madridu igraju i teniseri, ali u nedelju ne igraju srpski predstavnici čije ćete mečeve moći da gledate na televiziji B92 u direktnom prenosu.


Izvor: B92
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.637
[h=1]Ivanovićevu intrigira plava šljaka[/h] Izvor. B92 | AK



Za razliku od Novaka Đokovića, Rafaela Nadala i Rodžera Federera, Ana Ivanović jedva čeka da zaigra na plavoj šljaci.

14963538084fa23ea85aec4011889645_orig.jpg

Beta/AP​
Najbolje rangirana srpska teniserka je jedna od retkih koja nije kritikovala izbor organizatora Mastersa u Madridu gde će se prvi put u istoriji igrati na ovoj podlozi.
"Veoma sam radoznala kako će se igrati na plavoj šljaci u Madridu. Javiću vam kakvo je moje mišljenje na kraju nedelje", istakla je Ivanovićeva.
"Kralj šljake" Rafael Nadal odmah je kritikovao izbor organizatora u Madridu, dok Đoković nije siguran kako će to da izgleda.

"Znam da su to planirali nekoliko godina unazad, a sećam se da je jedan od organizatora turnira putovao sa uzorkom podloge sa plavom šljakom u torbi, kako bi pokazao teniserima kako izgleda".

Turnir u Madridu počinje 7. maja, a televizija B92 prenosiće direktno i ovaj Masters gde titulu brani Novak Đoković.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.637
Plava šljaka, dobar potez ili ne?

Izvor. B92 | SO



Direktor turnira u Madridu Đerard Cobanijan stao je u odbranu odluke da se turnir igra na plavoj šljaci, što je prethodnih dana glavna tema u svetu tenisa.

16058281604fa2c61412534344024928_orig.jpg


"Znate li dva turnira sa istom šljakom? Na svetu možda ima dva turnira na šljaci na kojima je osećaj pri igri identičan. Nadal je doneo revoluciju u tenis i mi smo kao on, mi smo mladi i inovativani turnir. Dakle, Rafael bi mogao da bude naša ikona“, rekao je Cobanijan, a upravo je Nadal bio jedan od najglasnijih kritičara plave šljake.
Organizatori turnira nadaju se da igrači neće doneti prerane zaključke i iznose argumente u prilog tezi da plava šljaka nije ništa strašno.

„Nadamo se da će svaki igrač isprobati podlogu, reći istinu i da će sa dobrom namerom reći kakav je bio osećaj. Da li turniri u dvoranama neprestano menjaju boju podloge? Pa u čemu je problem? Govorimo o tome da ćemo sada preći na drugu boju, a ne da ćemo to raditi svake godine. Da li je to šljaka? Jeste. Da li je boja drugačija? Jeste. Da li se loptica bolje vidi? Da. Da li je taj doživljaj bolji za sve? Da, tako da ne vidim koji bi bili argumenti protiv?“, dodao je Cobanijan.

Novak Đoković rekao je da će mu biti potrebno nekoliko dana treniranja kako bi imao jasan stav, Rodžer Federer ranije je rekao da podržava Rafaela Nadala, koji je bio najglasniji u kritikama, dok Ana Ivanović jedva čeka da zaigra na plavoj šljaci.

Evo i dela prošlogodišnjeg treninga Aleksandra Dolgopolova na plavoj šljaci:





Izvor: B92
 
Poslednja izmena od urednika:
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.637
[h=1]Rodik i Fiš ne igraju u Madridu[/h] Izvor. B92, Tennis.com | SO

Američki teniseri Endi Rodik i Mardi Fiš povukli su se sa turnira iz Masters 1000 serije u Madridu, objavili su organizatori turnira.

14278451794fa2eb576495e082442032_330x250.jpg
Rodik, trenutno 28. teniser na ATP listi, neće učestvovati zbog povrede tetive kolena koja ga muči još od decembra i zbog koje je predao meč Lejtonu Hjuitu na Australijan openu. Sa druge strane, Fiš turnir preskače po sopstvenom izboru i nije naveo razlog, mada je nedavno izjavio da je umor uzrok njegovih osrednjih rezultata ove godine.
Umesto njih u žrebu će se naći Lukaš Kubot, koji je prošle godine igrao treće kolo Rolan Garosa a u Madridu je 2010. godine igrao četvrtfinale, kao i omaleni Olivije Rohus, 31-godišnji Belgijanac koji je baš na šljaci osvojio jedine dve titule u karijeri.

Turnir u Madridu počinje sledećeg ponedeljka, a mečeve iz prestonice Španije imaćete priliku da gledate na TV B92.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.637
Manolo Santana (from 11.00hrs)
1. Caroline Wozniacki vs. Ksenia Pervak 7-6(7),3-6
2. ATP: Karlovic vs. Davydenko
3. Victoria Azarenka vs. Svetlana Kuznetsova
4. Irina-Camelia Begu vs. Maria Sharapova
5. ATP: Anderson vs. Bogomolov Jr.

Arantxa Sánchez-Vicario (from 11.00hrs)
1. ATP: Gil vs. Gimeno-Traver 5-7,4-6
2. Agnieszka Radwanska vs. Lara Arruabarrena-Vecino
3. Mathilde Johansson vs. Ana Ivanovic
4. Francesca Schiavone vs. Varvara Lepchenko

Stadium 3 (from 11.00hrs)
1. ATP: Cipolla vs. Hanescu 3-6,6-3,5-7
2. Angelique Kerber vs. Johanna Larsson
3. Tsvetana Pironkova vs. Anabel Medina Garrigues
4. Roberta Vinci vs. Dominika Cibulkova

Court 4 (from 11.00hrs)
1. Nadia Petrova vs. Vania King 4-6,6-3,6-1
2. ATP: Sanjurjo Hermida vs. Delbonis
3. ATP: Andreev vs. Bautista-Agut (NB 14.30hrs)
4. ATP: Stakhovsky vs. Roger-Vasselin

Court 5 (from 11.00hrs)
1. Yanina Wickmayer vs. Jarmila Gajdosova 6-2, 6-4
2. Monica Niculescu vs. Lourdes Domínguez Lino 0-6
3. Anastasia Pavlyuchenkova vs. Jill Craybas
4. Maria Kirilenko vs. Zheng Jie

Court 7 (from 12.30hrs)
1. Shahar Peer vs. Polona Hercog
2. ATP: Giraldo vs. Muñoz-de la Nava
3. ATP: Falla vs. Cervantes
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.637
[h=1]Ana pobedom overila plavu šljaku[/h] AG Ana Ivanović plasirala se u drugo kolo WTA turnira u Madridu pošto je na startu pobedila 90. na svetu Matildu Johanson sa 6:4, 6:1.

14304125504fa5714bb4e2f633714919_size3.jpg
Ivanovićeva je tako postala prva srpska predstavnica koja je zaigrala na novoj plavoj šljaci.
Srpska teniserka napravila je čak šest brejkova, u oba seta imala je prednost od 5:1, a znatno stabilniju igru prikazala je u drugom setu. Njena naredna protivnica biće Ruskinja Nađa Petrova.
U prvom setu od deset gemova čak pet su bili brejkovi. Ana je uspela da napravi tri i tako ipak povede sa 1:0 u setovima. Odlučujući je bio deseti gem, Francuskinja je spasila dve set lopte na svoj servis, ali treću nije i Ivanovićeva je povela.

Sličan gem viđen je i početkom drugog seta. Ana je dobila bez problema svoj prvi gem, a onda je napravila još jedan brejk ponovo iskoristivši treću brejk šansu u gemu. Iako je odmah u trećem gemu izgubila prednost brejka, Ana je u drugom setu zaigrala mnogo stabilnije nego u prvom.

Ušla je u ritam, napravila je seriju od četiri dobijena gema i u velikom stilu je izborila plasman u drugo kolo.



Izvor: B92
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.637
[h=1]Tipsa: "Dopada mi se plava šljaka"[/h] UŽ

Ovogodišnii teniski turnir Masters serije 1000 biće zapamćen kao prvi na kome se igralo na plavoj šljaci.

16827251234fa6c9f31e855542516724_size3.jpg

Beta​
Rafael Nadal je kritikovao organizatore zbog nove podloge, Rodžer Federer je rekao da će da sačeka da odigra jedan meč pre nego bude prokomentarisao novu podlogu na turniru u Madridu.
Srpski teniser Janko Tipsarević je preko društvenih mreža (Fejsbuk i Tviter) saopštio da je plava šljaka neobična, ali da mu se sviđa. "Bez obzira što je drugačiji tenis, meni se dopada plava šljaka...", napisao je Tipsarević.
Tipsarević je u Madridu postavljen za sedmog favorita, u prvom kolu je slobodan, a u drugom će igrati protiv boljeg iz duela Alberta Ramosa i kvalifikanta.


Izvor: B92
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top