Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.981
Anđelčići

Sastojci
400 g brašna
250 g maslaca
150 g šećera u prahu
2 kašičice vanilin šećera
2 žumanca
2 kašike soka od limuna

Ostali materijal:
1 jaje
1 kašika suvog grožđa
Priprema
Prosejano brašno pomešati s listićima hladnog maslaca. Dodati vanilin šećer i šećer u prahu, umućena žumanca, sok i testo dobro izraditi. Testo oblikovati u poluloptu, zaviti u providnu foliju i ostaviti 30 min. u frižider da stoji. Razviti koru debljine 2-2,5 mm i okruglom modlicom R = 4 cm vaditi krugove (oko 60-70 kom.) Od ostalog testa izvaditi manje krugove (okruglom modlicom od R = 0,5 cm), onoliko komada kolika je polovina ukupnog broja prethodnih krugova (30 ili 35). Veće krugove premazati umućenim jajetom. Na polovinu jednog kruga naneti drugi (trup), a iznad njega staviti mali krug (glava). Mali krug premazati umućenim jajetom, a od iseckanog suvog grožđa napraviti oči i usta (sitno iseckati grožđe). Pripremljene kolače – anđelčiće naređati u pleh i staviti da se peku. Peći na 180°C stepeni 14–16 min. u zavisnosti od šporeta.

P. S. Ostatkom testa ukrasiti anđelčiće po želji.


 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
482
(...here we go again - kurcšlus sajta me preduhitri...)

Mljac...Lagano postaješ "my angel of death...",terajući me da ogladnim onda kada mu vreme nije.Moraću početi da bojkotujem ove tvoje večernje kuvarske savete.Ili to,ili šalji lovu za nove,broj veće pantalone.
 
Učlanjen(a)
17.11.2009
Poruka
306
Lepo, lepo, Crvendać, ali koliko anđelčića stane na vrh čiode?
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.981
(...here we go again - kurcšlus sajta me preduhitri...)

Mljac...Lagano postaješ "my angel of death...",terajući me da ogladnim onda kada mu vreme nije.Moraću početi da bojkotujem ove tvoje večernje kuvarske savete.Ili to,ili šalji lovu za nove,broj veće pantalone.

Ne brini, smislićemo nešto. ;-)
 
Natrag
Top