Ančeloti: "Cilj osvajanje LŠ"

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Ančeloti: "Cilj osvajanje LŠ"
6. jul 2009.

4858402424a51fb0f81908858884780_big.jpg


Novi trener Čelsija Karlo Ančeloti rekao je na svojoj prvoj konferenciji za štampu u Londonu da je došao na ’Stamford Bridž’ kako bi osvojio Ligu šampiona.

Ančeloti je dodao i da je ubeđen da će kapiten ’plavaca’ Džon Teri ostati zauvek u londonskom klubu. Italijan je objavio i prvo zvučno pojačanje kluba u prelaznom roku, Jurija Žirkova iz moskovskog CSKA, škoji bi trebao da pojača sredinu terena.

"Prirodna pozicija Žirkova je na levoj strani. Mislim da može da ispuni sve zadatke, ali i da igra u odbrani", rekao je Ančeloti na tečnom engleskom.

Novinarima je sa potpuno ozbiljnim izrazom lica, usred nagađanja da je Teri možda prihvatio ponudu Mančester sitija, rekao da Teri možda neće ostati kapiten, ali je onda rekao da se samo šali.

"Džon Teri je simbol ovog tima. On će biti kapiten i sledeće sezone. Rekao je da želi da ostane zauvek i mi želimo da ga zadržimo zauvek. Sada se pominje Mančester siti, ali ne postoji cena za Terija. On će zauvek biti u Čelsiju", istakao je Ančeloti.

Italijanski stručnjak je peti trener na klupi Čelsija za manje od dve godine, a koliko će ostati u klubu zavisi najviše od toga da li će moći klubu da donese trofej u Ligi šampiona. Anćeloti je u trenerskoj karijeri dva puta osvajao to takmičenje sa italijanskim Milanom i dobro zna šta je potrebno za trijumf u tom takmičenju.

"Ovde sam zbog osvajanja Lige šampiona. Za mene je to najbolje takmičenje na svetu", rekao je on.

Ančeloti je na klupi Čelsija nasledio Holanđanina Gusa Hidinka, koji je prošle sezone doveo ’plavce’ do polufinala tog elitnog evropskog takmičenja. Za manje od četiri meseca Holanđanin je vratio u život tim, koji je bio u velikoj krizi posle odlaska Luisa Felipea Skolarija, jer je Brazilac u toku prošle sezone dobio otkaz zbog loših rezultata.

20849506664a51fb0f8988e706440135_big.jpg


Hidink je doneo Čelsiju i trofej u Kupu, a onda se vratio u Rusiju, zbog obaveza prema nacionalnom timu te zemlje. Zanimljivo je da je Ančeloti zvanično predstavljen, tačno godinu dana pošto je trofejni Skolari, osvajač dva Mundijala sa reprezentacijom Brazila, najavljen kao trener koji će ponoviti uspehe Portugalca Žozea Morinja koji je vodio londonsku ekipu od 2005. do 2007. godine.

Morinjo je osvojio dve titule prvaka Engleske, ali u Ligi šampiona nije stigao dalje od polufinala. Njegov naslednik Avram Grant otpušten je iako je doveo klub do finala LŠ 2008. godine, dok se Skolari mučio da prođe takmičenje po grupama.

Ančeloti je rekao da se Čelsi neće takmičiti u trošenju novca sa madridskim Realom, koji je prošlog meseca izdvojio 200 miliona evra na dovodjenje Kristijana Ronalda, Kake i drugih pojačanja.

"Čelsi ne mora nužno da ima najbolje igrače", rekao je on.

Još se ne zna da li će Deko, Rikardo Karvaljo i Andrij Ševčenko ostati u klubu, ali je Ančeloti rekao da je Ukrajinac trenutno najbliži odlasku sa Stamford Bridža.

"Ševčenko će 9. jula doći u London i radiće sa nama tokom priprema, posle čega ćemo razgovarati i pronaći najbolje rešenje. Karvaljo i Deko su igrači Čelsija. Ako u budućnosti igrač bude želeo da ode, moraće prvo da razgovara sa klubom, a mi ćemo doneti pravu odluku i za njega i za nas", istakao je Ančeloti.

Izvor: B92, Beta
 
Natrag
Top