Ana protiv Serene otvara Singapur

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.549
Ana protiv Serene otvara Singapur
Izvor. B92 | ĐN
Najbolja srpska teniserka Ana Ivanović u ponedeljak započinje svoj nastup na završnom WTA turniru u Singapuru.

330401635444af2757c6d068774728_orig.jpg

Beta&AP Photo/Shizuo Kambayashi
Ivanovićeva iza sebe ima sjajnu sezonu u kojoj je zabeležila najviše pobeda, pa se potpuno zasluženo našla na turniru na kom se nalaze osam najboljih teniserki.

Ana će u prvom meču igrati protiv najbolje igračice sveta Serene Vilijams iz SAD, u ponedeljak od 13.30.

Ona se voljom žreba našla u ’crvenoj’ grupi u kojoj su osim Serene još Simona Halep i Judžini Bušar.

“Sve tri protivnice gaje različit stil igre, tako da ću pred svaki meč morati da smišljam drugačiju taktiku i da imam drugačiji pristup. Veoma je važno da igram na maksimalnom nivou od prvog poena, od prvog gema, pošto je na najvišem nivou svaki gem važan“, rekla je Ivanovićeva.

Ana sa svim igračicama sa kojima će se sastati u grupnoj fazi ima negativan skor. Najviše mečeva odigrala je sa Serenom, a od osam susreta dobila je samo jedan. Jednu pobedu ima i protiv Halep, koja je dva puta bila bolja od nje, isto kao Bušar, protiv koje nikada nije slavila.

U drugoj, beloj grupi, igraće Marija Šarapova, Petra Kvitova, Agnješka Radvanjska i Karolina Voznijacki.

Po dve najbolje plasirane teniserke plasiraće se u samu završnicu završnog turnira, na kojem Serena brani titulu.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.549
Ana: Za svaki meč nova taktika
Izvor. B92 | SO
Srpska teniserka Ana Ivanović rekla je da je na WTA završnom turniru u Singapuru dobila tešku grupu.

8159131935443c49410089111960564_orig.jpg

Beta/AP
Ana će igrati sa Serenom Vilijams, Simonom Halep i Eženi Bušar.

“Sve tri protivnice gaje različit stil igre, tako da ću pred svaki meč morati da smišljam drugačiju taktiku i da imam drugačiji pristup. Veoma je važno da igram na maksimalnom nivou od prvog poena, od prvog gema, pošto je na najvišem nivou svaki gem važan".

“Uzbuđena sam, biće ovo dobar izazov, vredno sam radila da bih se plasirala ovde, tako da želim i da uživam“, dodala je Ana.

Ivanovićeva u prvom kolu igra sa Serenom Vilijams, u ponedeljak od 13.30.
 
Natrag
Top