Amfilohije: Slao sam poruke ljubavi

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Amfilohije: Slao sam poruke ljubavi




Izvor:
B92.net


Podgorica -- Mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije kaže da ne strepi od sudskog postupka koji se vodi protiv njega ističući da je on uvek slao poruke ljubavi.

Amfilohije se tereti zbog navodnog govora mržnje.
Pred podgoričkim Sudom za prekršaje vodi se postupak protiv mitropolita Amfilohija, a suđenje je 12. septembra prošle godine prekinuto na neodređeno vreme, na zahtev branilaca mitropolita crnogorsko-primorskog.


news_67355.jpg


Više državno tužilaštvo Crne Gore tereti mitropolita Amfilohija da je u besedama na Badnje veče, prošle godine, prokleo svakog ko hoće da sruši crkvu na planini Rumiji, kod Bara.

Amfilohije se tereti i zbog reči da samo pasja i lažna vera može reći da treba rušiti crkvu na Rumiji. Upitan kako komentariše prekršajni postupak koji se vodi protiv njega tim povodom, mitropolit Amfilohije je kazao da se to malo šale sudije i tužilaštvo.

"To se samo malo šale sudije i tužilaštvo, odnosno probaju mitropolita crnogorsko-primorskog da li stvarno voli Crnu Goru, da li voli svoj narod. Mislim da su za proteklih 20 godina već isprobali da je ljubav ono što me je dovelo u Crnu Goru, da sam ovde svedok božje ljubavi", rekao je mitropolit Amfilohije novinarima.

Suđenje u podgoričkom Sudu za prekršaje biće nastavljeno po izjašnjavanju nadležnih tela o zahtevima za izuzeće. Branioci mitropolita Amfilohija zatražili su izuzetke predsednika Veća suda za prekršaje Zorana Živkovića, predsednika podgoričkog Suda za prekršaje Srđana Đurovića, sudije Larise Begović i zastupnika optužnice - zamenika višeg državnog tužioca Veljka Rutovića. Advokati Vladimir Božović i Vojislav Đurišić zatražili su ta izuzeća, jer, kako su naveli, smatraju da nema uslova za fer i pošteno suđenje.
 
Natrag
Top