Amerikanci pozvali tromesečnu bebu na saslušanje o terorizmu

Učlanjen(a)
26.01.2014
Poruka
3.875
Amerikanci pozvali tromesečnu bebu na saslušanje o terorizmu


Američka ambasada u Londonu pozvala je tromesečnu bebu na ispitivanje o terorizmu nakon što je njegov deda napravio grešku prilikom popunjavanja obrasca za vizu u elektronskom sistemu za odobravanje putovanja (ESTA), prenosi Anadolija.

640786_baby-84552-1920_f.jpg


”Gardijan” piše kako je porodica tromesečnog Harvija Kenion-Kernsa nameravala da otputuje iz Velike Britanije u grad Orlando, u saveznoj američkoj državi Florida.

Harvijev deda Pol Kenion je na pitanje ”Da li nameravate ili ste učestvovali u terorističkim aktivnostima, špijunaži, sabotaži ili genocidu?”, kliknuo na opciju ”Da”, zbog čega je dečak koji živi u gradu Pojnton pozvan na razgovor u ambasadu u Londonu.

- Nisam mogao da verujem da nisu shvatili kako je reč o greški i da beba od tri meseca ne može nikome da naudi - rekao je 62-godišnji Kenion koji je naknadno shvatio šta se desilo.

Kaže da je putovanje do Londona trajalo gotovo deset sati, što je više od leta od Mančestera do Orlanda, a greška ih je koštala i 3.000 funti (oko 3.537 evra).

- To je zaista bila skupa greška, ali sam se nadao da će to američka ambasada primetiti. Sumnjam da bi teroristi ionako prilikom popunjavanja obrasca izabrali opciju da” - rekao je Kenion.

Dodao je da je dečak prilikom ispitivanja bio vrlo strpljiv i da nije plakao.

- Razmišljao sam o tome da ga na ispitivanje odvedem obučenog u narandžasti kombinezon, ali nisam bio siguran u smisao za humor uzaposlenih u ambasadi, pa sam odustao. Naravno da moj unuk nije učestvovao u genocidu, niti špijunaži. Doduše, nekoliko puta je sabotirao pelene,
jTmnkFn.gif
ali o tome nisam govorio u ambasadi - rekao je Kenyon.

Zbog toga što viza nije stigla na vreme kada je planiran let Keniona i njegove supruge, dečak je sa roditeljima otputovao nekoliko dana kasnije.

vesti-online
 
Natrag
Top