Američki fudbal (NFL, NCAA i Srbija)

Član
Učlanjen(a)
04.11.2009
Poruka
3
Iako osporavan od mnogih, američki fudbal polako i u Evropi postaje vrlo ozbiljan sport koji ima sve više poklonika. Iako je potekao iz ragbija, sadašnji fudbal ima mnogo razlika u odnosu na sport iz koga je potekao. U USA to je sport broj jedan i sve (gotovo) staje kada se igra utakmica (pogotovo ako su utakmice koledža ili srednjih škola).
Nešto više o pravilima, načinu igre i ostalom, ako bude bilo interesenata da ova tema zaživi!
 
Član
Učlanjen(a)
10.10.2009
Poruka
1
Američki fudbal

Kao i svi drugi američki sportovi i američki fudbal najbolje razumeju i igraju sami Amerikanci, a vole ga svi ostali. Mnogi se žale da su im pravila suviše komplikovana, da sama liga kratko traje, da ima suviše mnogo igtača, ali zaboravljaju najvažniju stvar, sve to Amerikanci rade zbog novca koji se u ovom vrti u neograničenim količinama. Poštovani ljubitelji NFL pratite ovaj sport i dalje i verujte mi na reč, kada bi se kod nas u ovaj ili bilo koji drugi sport uložilo 10% mi bi smo bili najbolji, kao i u mnogim drugim slučajevima (sportovima).
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Volim da gledam našu ligu. Najjače je bilo one prve sezone kada su igrali bez kaciga :D
Jednom prilikom sam pričao sa fiziotarapeutom jedne naše ekipe i rekao mi je da su se pojedini igrači ozbiljno interesovali za steroide tj tražili su po svaku cenu da ih nabave a neki su ih čak na svoju ruku i nabavljali :vorred:
 
Natrag
Top