Ameri baš u svašta veruju

Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Ameri baš u svašta veruju

Tanjug | 24. jun 2010. |
Više od 40 osto Amerikanaca veruje da će se Isus Hrist vratiti na Zemlju do 2050. godine




NjUJORK - Jedno istraživanje obavljeno u SAD pokazalo je da više od 40 odsto Amerikanaca veruje da će se Isus Hrist vratiti na Zemlju do 2050. godine.
Većina njih takođe veruje da će biti pronađen lek za rak, da će se u medicini upotrebljavati veštački organi koji će funkcionisati bolje od pravih i da će do sredine veka računari biti u stanju da komuniciraju kao ljudi.
Anketom koju je sproveo istraživački centar PRC bilo je obuhvaćeno 1.546 odraslih osoba. Istraživanje je pokazalo da Amerikanci imaju mnogo manje vere u budućnost nego 1999. godine, kada se 81 odsto njih optimistički izjašnjavalo o životu. Njihov broj sada je pao na 64 odsto.
Više od polovine anketiranih, odnosno 58 odsto, strahuje od novog svetskog rata u narednih 40 godina, a 53 odsto očekuje teroristički napad na SAD sa nuklearnim oružjem.
Anketa je pokazala da 74 odsto Amerikanaca veruje da će u narednih 40 godina najveći deo energije koju koristi čovek poticati od izvora koji nisu ugalj, nafta i gas, 72 odsto veruje da će se svet suočiti sa velikom energetskom krizom, a 42 odsto misli da će naučnici biti u stanju da ljudima čitaju misli skeniranjem mozga.
Kako prenose američki mediji, čak 89 odsto anketiranih je ubeđeno da će SAD dobiti ženu za predsednika, njih 41 odsto smatra da će na planeti biti uvedena jedinstvena valuta, a 31 odsto veruje da će Zemlju udariti neki asteroid.
 
Član
Učlanjen(a)
20.06.2010
Poruka
24
Sve osim prvog pasusa je ok, a bolje da ne pravimo anketu u Srbiji na tamu iz prvog pasusa...Nedostaju samo dve chinjenice da bi se u potpunosti opisali ameri: chinjenica o stotinama podzemnih gradova koje spremaju " za svaki sluchaj" i da je NASA uveliko u programu planiranja preseljenja na neku drugu planetu..
Tek tako...
ps. Ono TAMU u prvom redu dopisa umesto TEMU nije sluchajno..
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Istraživanje je pokazalo da Amerikanci imaju mnogo manje vere u budućnost nego 1999. godine, kada se 81 odsto njih optimistički izjašnjavalo o životu. Njihov broj sada je pao na 64 odsto.

I oni,izgleda,dosli sebi sto se optimizma tice...No,bilo bi zanimljivo kod nas uraditi neku slicnu anketu (ako vec nije),imam utisak da bi to tek bio tihi ocaj...
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
I oni,izgleda,dosli sebi sto se optimizma tice...No,bilo bi zanimljivo kod nas uraditi neku slicnu anketu (ako vec nije),imam utisak da bi to tek bio tihi ocaj...
Mislim da ne bi, oni su nadaleko poznati po svojoj gluposti, televizor im je često jedini prijatelj, šta on kaže-za njih je to tako. Prozor u svet...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Mislim da ne bi, oni su nadaleko poznati po svojoj gluposti, televizor im je često jedini prijatelj, šta on kaže-za njih je to tako. Prozor u svet...

Mislila sam konkretno sto se optimizma tice...A sto se tice "prozora",i mi konja za trku imamo,u vidu svakojakih gluposti kojima je narod (uglavnom) "opsednut"...
 
Član
Učlanjen(a)
20.06.2010
Poruka
24
Narod je onakav kakvim ga naprave roditelji, obrazovanje, shtampa i TV a anketu koji su najgluplji primeri istih od svih nama dostupnih drzava u okruzenju, nije ni potrebno praviti..
 
Član
Učlanjen(a)
03.12.2009
Poruka
5.036
Baš bi bilo interesantno videti rezultate ankete primerene našem mentalitetu.
Čula sam svakakve gluposti. Setite se samo raznih vidovitih na TV-u.:cry:
Ameri, zaista , deluju tupavo ali kakvi smo mi?
 
Natrag
Top