AMD RADEON rx 580 Pad performansi

Član
Učlanjen(a)
13.04.2010
Poruka
105
Imam mašinu sa sledićim specifikacijama ( u grubo):
- AMD Ryzen 1 1700
- GPU RX Radeon 580 (8GB rama)
-16 GB sistemske memorije.
Problem je u sledećem : Primetio sam da u igrama dolazi do naglog pada FPS- sa 75 na 20. Konkretno testirao sam na ‚‚Ghosst Recon Wildlands‚‚ i ‚‚Cities Skylines‚‚ , da bi posle nekog vremena ponovo skočio FPS, kao da je negde zaglavljen, pa onda opet padne na 20-25 i tako u krug. Svaka pomoć dobrodošla!
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Imam mašinu sa sledićim specifikacijama ( u grubo):
- AMD Ryzen 1 1700
- GPU RX Radeon 580 (8GB rama)
-16 GB sistemske memorije.
Problem je u sledećem : Primetio sam da u igrama dolazi do naglog pada FPS- sa 75 na 20. Konkretno testirao sam na ‚‚Ghosst Recon Wildlands‚‚ i ‚‚Cities Skylines‚‚ , da bi posle nekog vremena ponovo skočio FPS, kao da je negde zaglavljen, pa onda opet padne na 20-25 i tako u krug. Svaka pomoć dobrodošla!

Instaliraj Msi afterburner sa ovog linka

Kod:
https://www.techspot.com/downloads/downloadnow/4895/?evp=9858ec862e7b1c3cd8edfaef2e9cb711&file=1

i postavi overlay u igrama zauzece ram memorije opterecenost procesora grafike temperature i prati sta se desava u toku igranja itd.
Kako postaviti overlay isprati ovde

 
Učlanjen(a)
31.07.2009
Poruka
10
Проблем би могао да буде и до хлађења. Да ли си машину очистио од прашине, заменио пасту на процесору и сл.? И провери да ли ти је напајње одговарајуће за конфигурацију.
 
Član
Učlanjen(a)
13.04.2010
Poruka
105
Našao sam rešenje problema. I jeste mi MSI Afterburner pomogao. Primetio sam da kada izađem iz igre na Windows dugme i uključim task menadžer, odjednom se stan je normalizuje. Rekoh ‚‚Dobro je, nije grafička‚‚. Malo guglanja i pronađoh glavnog ‚‚krivca‚‚. XBOX game overlay i GAME DVR podešavanja u regeditu. Ima i još nekih sitnih podešavanja u AMD Radeon softveru. I da, otvorio sam stranicu od kompa, i to je to.
 
Natrag
Top