Amber Skin u XBMC

Član
Učlanjen(a)
16.10.2010
Poruka
422
AMBER
Još jedan odličan skin, nalazi se u Superrepo-u, a možete ga skinuti i ovdje, pa install from zip file.
Kod:
http://superrepo.org/skin.amber/

Može se odlično prilagođavati, dosta se stvari može dodavati, mijenjati i sl.

Ovo je kako sam ga ja preuredio zasad. Ovih dana možda napravim i tutorial kako mijenjati neke stvari u njemu...
1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
16.10.2010
Poruka
422
INSTALACIJA I RAD S AMBER SKINOM

Kod:
http://superrepo.org/skin.amber/

Da bi se mogao instalirati ovaj skin potrebno ga je najprije skinuti s navedene adrese. Nakon spremanja datoteke s navedene adrese, skin je moguće instalirati na instal from zip način. Instalacija se provodi na standardan način, no ipak za one koji nisu upoznati s tim, postupak je sljedeći:
Settings (1) -> XBMC (2)-> Add-ons (3) -> Install from zip file (4)
1.jpg
Zatim ga odvedete do mjesta gdje se nalazi .zip file koji ste netom skinuli. Nakon instalacije će vas pitati da li se želite prebaciti na ovaj skin. Pritisnite YES.
U nastavku sljede neke zanimljivosti vezane uz ovaj skin.

Home Layout/Home Menu


Na home screenu moguće je menu koristiti na vodoravni i horizontalni način. Da bi promjenili način na koji je postavljen menu potrebno je otići u Settings (1) -> Home Layout. Ako želite uspravni izbornik (slika ) promijenite odabir na „Yes“ (2), u suprotnom postavite odabir na „No“ i izbornik će biti vodoravni.
2.jpg
Također moguće je odabrati što će nalaziti u izborniku. Settings -> Home Menu, te označite s „Enabled“ ono što želite da se nalazi u vašem izborniku, a s „Disabeled“ ono što želite sakriti s svog izbornika. Npr. ja nikad ne gledam slike pomoću XBMC, pa sam za opciju Pictures stavio enabled i ona se više ne nalazi na izborniku.
Za background slike pojedinih dijelova izbornika (Videos, Music, Live Tv...) možete koristiti:
1) Default (za sve podizbornike ista slika)
2) Default za svaki podizbornik posebno
3) Slika po želji za svaki podizbornik
Za opciju 1. Settings -> Home Layout -> Use default background on Home page -> Yes (strelica 3 na prethodnoj slici)
Za opciju 2. Settings -> Background, zatim u opciji Edit background koja se nalazi iznad slike odabremo podizbornik (2), pa -> desno odaberete opciju Default (3)
Za opciju 3. Isto kao za opciju 2 do zadnjeg koraka, no umjesto Default odaberete opciju Single image (4)-> te odvedete putanju do slike koja želite na pozadini svakog podizbornika posebno.
3.jpg

QUIT XBMC


Za gašenje XBMC može postaviti da vam se pri klikom na opciju Quit otvara izbornik s funkcijama koje odaberete da vam se pojavi u tom izborniku ili da se XBMC automatski ponaša po jednoj od naredbi iz tog izbornika.
Da biste odabrali način na koji želite da vam se XBMC ponaša nakon klika na funkciju Quit otiđite na Settings (1) -> Quit Menu.
Ako želite da vam se otvara izbornik ostavite opciju „Menu“ za „Home menu quit button function“ (4). Ispod odaberite što želite da vam se nalazi u tom izborniku. Naravno za ono što želite da vam se nalazi u izborniku postavite opciju Yes, a u suprotnom No (3). Ako želite npr. da vam se XBMC gasi klikom na opciju Quit u glavnom izborniku potrebno je da učinite sljedeće.
Settings -> Quit Menu -> Home Menu quit button function -> Quit (2) te pritisnite Esc da izađete iz izbornika.
4.jpg

Wiew mode


Simpatična mi je također mogućnost odabira različitih view modova unutar raznih add-ona. Za primjer sam uzeo TV Shows u add-on 1 Channel.
Kad uđete na mjesto gdje želite promjeniti view pritisnite na tipkovnici tipku za lijevo (ako je potrebno pritisnite dvaput), te će vam se otvoriti izbornik. Unutar njega je moguće odabrati List, Banner List, Big List, Panel, Low List, Icons, Big Panel i Fanart.
5.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
16.10.2010
Poruka
422
Evo novi tutorial u vezi Amber skina. Skin i ja trenutno tek isprobavam pa zato ovako ide tutorial po tutorial...

DODAVANJE ADD-ON-a U GLAVNI IZBORNIK


Da bismo nekom add-on-u mogli pristupiti izravno iz glavnog izbornika (HOME MENU) potrebno je uraditi sljedeće. Za primjer sam uzeo 1channel add-on.
1. Dođite do mjeste na kojem se nalazi add-on. 1channel se naravno nalazi u video add-onima. Desni klik na njega i onda add to favourites.
screenshot001.jpg
2. Zatim se vratite na glavni izbornik i pristupite u Settings (1), zatim Home Menu (2), te odaberite jedan od ponuđenih opcija gdje piše „Empty „ (3)
1.jpg
3. Pošto se 1channel sad nalazi u favoritima, on će biti u ponudi i ovdje. Izaberite ga.(1) Postavite naziv i pritisnite Done. (2)
2.jpg
4. Vratite se na glavni izbornik i tamo će te vidjeti 1channel. Jednim klikom sad možete pristupit tom add-onu.
screenshot005.jpgscreenshot006.jpg

(Naravno, možete promjeniti background na način koji je opisan u prethodnom tutorijalu.)
Na isti način se mogu stvoriti prečice i do file-ova, foldera čak i kanala iz live tv-a...
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top