Ako ne želite da vas hakuju, što pre obrišite QuickTime

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.549
Ako ne želite da vas hakuju, što pre obrišite QuickTime
Tim za sajber bezbednost iz Ministarstva unutrašnje bezbednosti SAD savetuje kompjuterskim korisnicima da iz Windows operativnih sistema uklone QuickTime multimedijski softver kako bi izbegli da njihov računar neko hakuje.

Izvor: B92
8714906795715f6a551b01060071130_wide.jpg

Foto: Screenshot
CERT tim (The US Computer Security Readiness Team) je uputio upozorenje nakon što je kompanija za izadu antivirus programa Trend Micro saopštila da Apple neće više nadograđivati sigurnosne siteme u okviru QuickTime softvera, i da softver trenutno sadrži dve slabe tačke putem kojih je moguće hakovati kompjuter.

Korisnici bi tako mogli da izgube pristup vrednim podacima iil u potpunosti ostanu bez njih, piše news.com.au..

Prema navodima stručnjaka, jedino rešenje problema predstavlja kompletno brisanje QuickTime softvera iz sistema.

Upozorenje se ne odnosi na QuickTime softver koje se pokreće na Appleovim računarima.







Da budem iskrena,nikad ga nisam volela,
 
Učlanjen(a)
01.01.2011
Poruka
13
Moj savet oko tim stvarima, je sledeci:
Za internet serf koristite Linux, a Win samo offline, nikad sa Win na internet, Win sam po sebi je jedan veliki Trojanac, celo razmisljanje i politika MS je takva.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.549
Moj savet oko tim stvarima, je sledeci:
Za internet serf koristite Linux, a Win samo offline, nikad sa Win na internet, Win sam po sebi je jedan veliki Trojanac, celo razmisljanje i politika MS je takva.

nemam ništa protiv Linuxa.......ali bre više dojadiste,a mi onda sa Win da gasimo net....ima gomila njih koji ga ne vole.....imam jednog u mojoj kući....poz od Maje,i tema je zaključana
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top