Adventisti "Sola Scriptura" - ili su "Scriptura Smetnja"?

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Prema ovome, sam Petar koristi rec ekvivalentnu hebrejskom LUCIFER kada pise:

"i dobro činite, što pazite na nju kao na svjetiljku, koja svijetli u tamome mjestu, dok dan ne osvane, i Danica (LUCIFER) se ne rodi u srcima vašim." (2. Petrova 1:19)

Ispade i sam Petar satanista!

Točno. Subotarima su i apostoli pogani i sotonisti. Pavlu je subota sjena, Petru je Krist zvijezda Danica. Prema subotarima, iako će oni to zanijekati, nema pravih vjernika i nema pravih kršćana prije njihove proročice Ellen White, dakle prije njih. Zapravo, nema velike razlike između njih i muslimana. Pogledaj samo koliko je puta tripo ponavljao tvrdnju kako u Novom zavjetu nema ništa novo. Tripi, a i subotarima općenito, apostoli nisu samo nebitni, njima su apostoli smetnja. Temelj njihova vjerovanja i duhovnosti je dangubljenje subotom i gađenje na krmetinu, a sveti Pavao kaže: "Subota je sjena" i "Čistima je sve čisto". Da sam ja subotar, ja bih kovao plan kako Pavla "ubiti", ili najmanje, kako njegove poslanice iz Biblije izbaciti.

Na koncu, pretpostavimo da, na primjer, tripo ubije Pavla, ili da mu izbace spise iz Biblije, ali što će s Isusom???? Kako Isusa ubiti ili iz Biblije izbaciti??? Subotarima i Isus u Bibliji smeta. :) Na jednom mjestu u Bibliji Isus kaže: "Zakon i Proroci do Ivana su ..., a na drugom mjestu, kad su Židovi gledali kako da ubiju Isusa jer je kršio subotu, Isus im kaže: "Otac moj sve do sada radi pa i ja radim."

Dakle, pitanje: Jesu li Adventisti "Sola Scriptura", ili njima Biblija (Novi zavjet) samo smeta?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Slap vs Biblija

Subotni odmor zapovjeđen je samo Izraelcima.

---------------

Da Isus je to potvrdio, nije rekao da je za čoveka, nego samo za Izraelce.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
"Ako umanjite povjerenje naroda Božjeg u Svjedočanstva koja im je On poslao, vi ste pobunjenici protiv Boga, kao što su zacijelo bili Korah, Dathan i Abirum". (Ellen White, "Svjedočanstva", Vol. V., str. 66).

Evo, tko ne vjeruje u spise Ellen White, taj je pobunjenik protiv Boga - otpadnik od Boga. Dakle, Jelenaši nisu "Sola Scriptura sektaši", jer je njihova obveza, prema njihovu vjerovanju broj 18, vjerovati u Ellen White i njene spise.

Uz gornji dokaz da su adventisti pobunjenici protiv Boga "ako umanje povjerenje u njene spise", evo prilažem i dokaz da su, prema svom temeljnom vjerovanju broj 18, obvezni vjerovati u sve ono što je Ellen White napisala.

Vjerovanje broj 18: Proroštvo je jedan od darova Svetoga Duha. Ovaj dar je znak raspoznavanja Crkve Ostatka i isticalo se u službi Elen G. White. Kao Gospodnji vjesnik, njeni spisi su neprekidni i autoritativni izvor istine koja Crkvi objezbjeđuje utjehu, vodstvo, poučavanje i popravljanje. ....
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
"Ako umanjite povjerenje naroda Božjeg u Svjedočanstva koja im je On poslao, vi ste pobunjenici protiv Boga, kao što su zacijelo bili Korah, Dathan i Abirum". (Ellen White, "Svjedočanstva", Vol. V., str. 66).

Naravno, to stoji i u Bibliji da nije dobro ne verovati Božjim prorocima.

Ajd traži nešto novo.

A do tada ja dajem vašem antibiblijske besmislice.

Nelsim said:

Dusa je duhovni deo coveka

Znači žene rodile samo duhovni dio bez tijela?

To su sinovi Vale, koju dade Lavan Rahilji kćeri svojoj i ona ih rodi Jakovu; svega sedam duša. Post. 46, 25
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Naravno, to stoji i u Bibliji da nije dobro ne verovati Božjim prorocima.

A gdje stoji u Bibliji da je Jelena Božji prorok? :) Po "biblijskoj definiciji" Ellen White je "prorok koji je govorio u drskosti". Evo ti:

Pnz 18,20-22: A prorok koji bi se usuđivao govoriti što u moje ime što ja ne budem zapovjedio da govori i koji bi govorio u ime drugih bogova, takav prorok neka se pogubi.' Možda ćeš reći u svome srcu: 'Kako ćemo raspoznati riječ koju Jahve nije izrekao?' Kad prorok govori u ime Jahve pa to ne bude i riječ se ne ispuni, onda je to riječ koje Jahve nije kazao. U drskosti je taj prorok govorio. Nemoj od njega strahovati.

Ajd traži nešto novo.

Misliš od Jelene? Evo ti:

S braćom i sestrama, nakon što je prošlo vrijeme četrdeset i četvrte, ja sam vjerovala da se grešnici više ne mogu obratiti, ...... (Ellen White, Letter 24, 1874, cited in MR, vol. 8, p. 229.)
---------------------------------------------
Dakle, Jelena kaže: Tko se nije spasio, magarac bio. Isus je 22.10.1844. prestao spašavati grešnike.

Ovu bogohulnost Ellen White, ostali pioniri i svi adventisti vjerovali su i naučavali čitavih 7-8 godina. Dakle točno u vrijeme kada su, kako kaže Ellen White, postavljali temelje svoje (ne)vjere. Evo da i ovo činjenično potvrdim, da me ne bi ponovo nazivali "životinjom koju je opsjela čitava legija demona".

Neka nitko ne pokušava ukloniti temelje naše vjere - temelje koji su uz proučavanje riječi i objave postavljeni na početku našega rada. Na tim temeljima mi smo gradili u posljednjih pedeset godina. Mogu neki pretpostaviti da su pronašli novi smjer i da mogu položiti čvršći temelj nego što je postavljen. Međutim, to je velika prijevara. Drugi temelj nitko ne može postaviti osim onoga koji je postavljen. (Ellen White, Testimonies For The Church, 1904. god.)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zalosno je kada covek koji je polovicno procitao bibliju umisli da je stekao takvu mudrost da sve iz nje zna iz tog povrsnog citanja.

To je slucaj sa Stvarnoslapom, koji nista nije shvatio.

On covek u svojoj slepoci ne zna ni sta je Tipologija, pa s tim u vezi ni sta je TIPOS ili predslika koju prevodioci prevode kao SEN, ne zna ni o kom zakonu Pavle govori u pojedinim tekstovima, on cak ne zna ni sta je moral jer konstantno propagira krsenje deset zapovesti, ne zna ni na cemu Hriscani treba da izgradjuju svoju veru, i na kraju on ne zna ni sta uci njegova crkva, jer iznosi takve kontradikcije, da je to za verovali ili ne.

Eto kakvog samozvanog ucitelja ima ovaj svet, i tesko ovom svetu ako slusa takve koji svojom slepocom vode ovaj svet u jamu.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Subotarima i Isus u Bibliji smeta. :) Na jednom mjestu u Bibliji Isus kaže: "Zakon i Proroci do Ivana su ..., a na drugom mjestu, kad su Židovi gledali kako da ubiju Isusa jer je kršio subotu, Isus im kaže: "Otac moj sve do sada radi pa i ja radim."

Dakle, pitanje: Jesu li Adventisti "Sola Scriptura", ili njima Biblija (Novi zavjet) samo smeta?

I te kako im smeta. Uostalom, ono što oni nazivaju Isusom, i u šta o istom veruju, i nije Isus opisan u Evanđeljima, nego plod svih mogućih plodova gnostičkih apostaza kombinovan sa patološkom željom da se bude "židov" iako se ni delića židovskoga DNK u svom telu nema.

Odgovor na tvoje pitanje jesu li oni "Sola Scriptura" ili im Sveto Pismo samo smeta se može naći u činjenici da Pismo čitaju, tumače, i po volji "kasape" kroz lik i "djelo" Ellen Gould Harmon White. Uostalom to isto u vezi njih (subotara) potvrđuju i Evangelici, dakle to nije samo stav Katolika ili Pravoslavaca.

A gdje stoji u Bibliji da je Jelena Božji prorok? :) Po "biblijskoj definiciji" Ellen White je "prorok koji je govorio u drskosti". Evo ti:

Pnz 18,20-22: A prorok koji bi se usuđivao govoriti što u moje ime što ja ne budem zapovjedio da govori i koji bi govorio u ime drugih bogova, takav prorok neka se pogubi.' Možda ćeš reći u svome srcu: 'Kako ćemo raspoznati riječ koju Jahve nije izrekao?' Kad prorok govori u ime Jahve pa to ne bude i riječ se ne ispuni, onda je to riječ koje Jahve nije kazao. U drskosti je taj prorok govorio. Nemoj od njega strahovati.

Jednom rečju, Knjiga Ponovljenih Zakona na pogubljenje osuđuje i "father" Milera i "sister" Ellen Gould Harmon White. :cool:

Uostalom, subotare osuđuje cela Biblija.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top