Adebajor prešao u Mančester siti

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Adebajor prešao u Mančester siti
16. jul 2009.

14423306334a5f0d604067b717351168_big.jpg


Uprava engleskog fudbalskog premijerligaša Mančester sitija potpisala je ugovor sa prvotimcem Arsenala Emanuelom Adebajorom.

Ostrvski mediji navode da je Siti za 25-godišnjeg reprezentativca Toga, koji je tri i po godine u odličnoj formi igrao za Arsenal, platio oko 29 miliona evra. Adebajoru je, kako se navodi, juče produžena radna dozvola, pa je nakon obavljenih lekarskih pregleda potpisao ugovor, na osnovu koga će nedeljno zarađivati oko 190.000 evra.

Mančester Siti je u tekućem prelaznom roku, osim Adebajora, angažovao veznog fudbalera Aston Vile Gereta Berija i napadače Blekburna Rokea Santa Krusa, a pre samo dva dana je angažovao i Argentica Karlosa Tevesa koji je prošle sezone nastupao za gradske rivale Mančester junajted.

Mediji tvrde da su i pregovori sa kapitenom Čelsija Džonom Terijem takođe u završnoj fazi.

Izvor: B92, Tanjug
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Adebajor: Novac nije razlog odlaska

Adebajor: Novac nije razlog odlaska
20. jul 2009.

18464744664a6450572afe6384706602_big.jpg


Novo pojačanje Mančester sitija, napadač Emanuel Adebajor demantovao je da je glavni razlog njegovog odlaska iz Arsenala novac.

Fudbaler Togoa potpisao je u subotu petogodišnji ugovor vredan 25 miliona funti. "Ljudi koji misle da sam prešao iz Arsenala u Siti zbog novca greše. Da je to istina,onda bih još prošle sezone prešao u Barselonu ili Milan, koji su mi nudili mnogo bolje uslove nego Arsenal, ali sam ipak ostao u klubu", istakao je Adebajor.

"Ovde sam jer sam impresioniran ambicijama kluba. Želim da budem deo kluba koji će biti jedan od najboljih na svetu", rekao je najbolji fudbaler Afrike za 2008. godinu, koji nije osvojio nijedan trofej u dresu londonskog kluba od dolaska iz Monaka 2006. godine.

"Predsednik Sitija i svi u klubu žele da ekipa postane jedna od najboljih u svetu. Borićemo se svim snagama kako bi to postigli", dodao je Adebajor, koga je u subotu ispred prostorija kluba dočekalo oko 300 navijača.

"Moje ambicije su da osvajam pehare i trofeje. Tim je kvalitetan i ima dobrog menadžera koji zna šta hoće i uz to je i dobar čovek",ocenio je Adebajor, koji je postigao 62 gola u 142 nastupa za 'topdžije'.

Reprezentativac Togoa igraće u napadu sa Argentincem Karlosom Tevezom i Roke Santa Kruzom napadačem Paragvaja. Trener Mark Hjuz takođe može da računa u napadačkoj liniji i na starosedeoce Robinja, Krega Belamija i Benjanija Mvaruvarija.

"Svi u klubi su me prihvatili i pokazali mi veliko poštovanje. Jasno je da svi žele da stvore nešto veliko. Imam velike ambicije i želim da budem deo takvog Sitija", dodao je on.

Napadač smatra da se građani nalaze na početku blistave ere i veruje da će ove sezone uspeti da obezbede plasman u Ligu šampiona.

"Ne vidim razlog zašto ne bi uspeli u tome. Imamo sve što nam je potrebno. Sada je mnogo bolji trenutak za tako nešto, nego za dve ili tri godine", zaključio je Adebajor koji će se priključiti novim saigračima na pripremnoj turneji po Južnoj Africi.

Izvor: B92, Goal
 
Natrag
Top