Acer Aspire 5102AWLMI

Član
Učlanjen(a)
16.08.2010
Poruka
114
Skoro sam ga kupio, lepo je radio. Reinstalirao sam sistem i radio je neko vreme, medjutim sad kada se pokrece ucita ono Windows kad se pokrece i ugasi se.
I tako uvek. Kad udjem u bios isto se ugasi posle dva min dok je otvoren bios. Sta to moze da bude? Ne verujem da je neka sistemska greska. Da se greje ne bi se gasio posle 2min.
I kad se ugasi treba sacekati jedno pola sata da bi opet mogao da se pokrece inace ako odmah pokusam nista se ne desava.
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2010
Poruka
114
Nije nov. Star je laptop bar 10 godina ima sigurno. Provericu za temperaturu a ventilator vrti.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Veoma cest problem na starim laptopovima je graficka kartica. Moze da se desi da se ranije laptop pregrejavao, i da je to vec napravilo stetu, i da cak i ako se sada ne greje(jer ga je recimo vlasnik ocistio pre prodaje i zamenio pastu), potrebno je uraditi reballing, grafickog procesora. Takva popravka bi kostala verovatno vise nego sto ste platili taj laptop.

U retkim slucajevima takvo ponasanje moze izazvati neispravna baterija, tako da mozete pokusati da izvadite bateriju i prikljucite samo na punjac. Takodje proverite da li laptop reaguje na pomeranje kabla od punjaca(da li mozda gubi kontakt).
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Veoma cest problem na starim laptopovima je graficka kartica. Moze da se desi da se ranije laptop pregrejavao, i da je to vec napravilo stetu, i da cak i ako se sada ne greje(jer ga je recimo vlasnik ocistio pre prodaje i zamenio pastu)

To je i moje misljenje. Cak mislim da ga je i pregrijao puhalicom da bi ga upalio i prodao.
 
Natrag
Top