AC Milan ~ Rossoneri

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Sedorf potvrdio da napušta Milan

[h=1]Sedorf potvrdio da napušta Milan
[/h] Izvor. B92 | MJ


Fudbaler Milana i bivši reprezentativac Holandije Klarens Sedorf potvrdio je da će utakmica sa Novarom biti poslednja za njega u Seriji A.

11293362314fafd95e57e06902361829_orig.jpg


36-godišnjem igraču sredine terena ugovor ističe na kraju sezone, a karijeru bi mogao nastaviti u Brazilskom Botafogu.
Sedorf nije želeo da otkrije za koji klub će nastupati naredne sezone, ali je istakao da ovo nije kraj karijere za njega.
„Ovo će biti moja poslednja utakmica u dresu ’rosonera’, ali ne i poslednja u karijeri, nastaviću da igram fudbal. Da li će to biti u Brazilu? Nisam još odlučio“, kaže Sedorf.

Holanđanin je u Milan stigao 2002. godine iz gradskog rivala Intera, a za 'rosonere' je na 297 utakmica postigao 47 golova.

Za deset godina, koliko je proveo u klubu, osvojio je dve titule u Seriji A, zatim dve titule Lige šampiona, kao i Kup Italije i Svetsko klupsko prvenstvo.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Suze na San Siru: Odoše legende!

Suze na San Siru: Odoše legende!



Jedna era je završena...

v244529p0.jpg


Milan nije odbranio titulu u Seriji A, ali to nije bio razlog zbog kojeg je veći deo navijača i fudbalera domaće ekipe plakalo na San Siru po završetku utakmice u sezoni protiv Novare.

Poslednji meč za "rosonere" odigrali su Alesandro Nesta, Filipo Inzagi, Mark van Bomel, Klarens Sedorf, Đenaro Gatuzo... Igrači koji su mnogo radosti doneli klubu i navijačima.


v244529p1.jpg


Ne računajući Van Bomela, koji je sa ekipom bio poslednjih godinu dana, ostala četvorica su obeležila celu deceniju i više, a zejedno imaju preko 1.200 utakmica za Milan.

Najduže u klubu bio je Gatuzo, koji je na San Siro stigao 1999. godine. Tačno dve godine kasnije iz Juventusa mu se pridružio Filipo Inzagi, a sledeće sezone stigli su Alesandro Nesta iz Lacija i Klarens Sedorf iz Intera.

Stvoren je moćan tim, rezultati su počeli da se nižu!


v244529p2.jpg


U prvoj zajedničkoj sezoni nisu uspeli da osvoje Seriju A - Juventus je bio bolji. Ali, bio je to jedini trofej koji je nedostajao te 2002-2003. Osvojeni su Kup Italije i Liga šampiona. U mančesterskom finalu "rosoneri" su se revanširali Juventusu za izgubljeni "skudeto". Gatuzo, Inzagi, Nesta i Sedorf bili su na terenu svih 120 minuta. Baš kao i četiri godine kasnije.

Doduše, za pobedu protiv Liverpula nije bilo potrebe da se izvode penali i igra dodatnih pola sata. Inzagi je sa dva gola raspršio snove "redsa". Bilo je još mnogo pehara na svim frontovima - dve titule prvaka Italije (2004. i 2011), dva Superkupa Italije (2004. i 2011), dva Superkupa Evrope (2003. i 2007), Interkontinentalni kup (2003) i Svetsko klupsko prvenstvo (2007).

v244529p3.jpg


Bili su deo generacije koja je vratila klub na staze slave. Sada odlaze, jedni u penziju, drugi da još malo igraju fudbal...

Dirljive scene upotpunio je Inzagijev gol za pobedu (2:1) i to na asistenciju Sedorfa.


MILANOV PIT-BUL ODLUČIO POSLE INTERA

v244529p4.jpg


Đenaro Gatuzo ne spada u fudbalske Mocarte. Naprotiv, ali je zato pravi pit-bul ili, kako Italijani vole da ga zovu, nosorog (Rino). Njegova agresivnost i fanatična borbenost godinama su na Apeninima i u Evropi izluđivali protivničke igrače i navijače, kod kojih nije omiljen. Međutim, malo je onih koji ga ne poštuju.

Jednostavno, Gatuzo je igrač kojeg bi svaki trener poželeo u timu. Ipak, i njegovo vreme je očigledno prošlo.


v244529p5.jpg


Trenutak koji mu je pomogao da donese tešku odluku dogodio se posle utakmice u kojoj se Milan definitivno oprostio od titule. Bilo je to protiv Intera na Meaci (2:4). Gatuzo na toj utakmici nije dobio šansu.

"Posle susreta sa Interom, koji smo izgubili 4:2, osećao sam veoma beskorisno za Milan, kao bivši igrač", tužno je saopštio Gatuzo.

"Kada sam sa stadiona došao kući, odlučio sam da napustim Milan. To je samo moja odluka, niko nije uticao na mene. Jednostavno, shvatio sam da moram da odem ako još želim da igram fudbal", objasnio je 34-godišnji vezni fudbaler.


v244529p6.jpg


Gatuzo je jedno vreme igrao (1997-1998) za Glazgov Rendžers i upravo bi za "policajce" mogao ponovo da nastupa.

"Pričao sam sa ljudima iz Glazgova i oni su zainteresovani za moj povratak. To je sada moj san. Novac me ne zanima, želim nešto što će me uzbuditi, klub u kojem ću se ponovno osećati 'živ' kao fudbaler", iskren je Đenaro Gatuzo.

Iza njega je prebogata karijera, u kojoj je promenio samo četiri kluba. Igrao je za Peruđu, Rendžerse, Salernitanu i Milan. Popularni Rino je sa "azurima", za koje je igrao 73 utakmice, osvojio je Svetsko prvenstvo 2006. godine.

(MONDO, foto: Beta/AP)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Milan neće da pusti Pata na pozajmicu u Korintijans

Milan neće da pusti Pata na pozajmicu u Korintijans


Beta |




Podpredsednik Milana Adrijano Galijani rekao je da taj klub neće dozvoliti Brazilcu Alešandru Patu da se vrati u domovinu kao pozajmljen igrač.

218437_x610ca3jh08q_f.jpg


"Milan ovog leta neće pregovarati o pozajmici ili prodaji Pata. On će 100 odsto ostati sa nama i u Milanu će se oporavljati od povrede", rekao je Galijani brazilskim medijima.


Interesovanje Korintijansa za angažovanje Pata preneli su brazilski mediji, koji su naveli da bi 22-godišnjem napadaču bilo bolje da odigra jednu sezonu u domovini kako bi se potpuno oporavio od povreda, zbog kojih je prošle sezone odigrao samo 17 utakmica za Milan.

Patov menadžer Gilmar Veloz kazao je da još nije definitivno za koga će njegov igrač nastupati iduće sezone.

"Korintijans je veliki klub. Sačekaćemo da vidimo kako će se situacija razvijati, a Pata ćemo da pustimo da se sprema za Olimpijske igre u Londonu", rekao je Veloz.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Maldini: Ibrahimović i Silva moraju da ostanu

Maldini: Ibrahimović i Silva moraju da ostanu


Blic



Legenda Milana Paolo Maldini istakao je da njegov bivši klub mora zadržati Tijaga Silvu i Zlatana Ibrahimovića ukoliko misli da osvoji bilo koji trofej naredne godine.

222435_italija-zlatan-ibrahimovic-foto09-afp_f.jpg


“Ako Milan misli da osvoji prvenstvo, ili nek drugo takmičenje sledeće sezone, moraće da zadrži Ibrahimovića i Silvu. Jedino dolazi u obzir situacija u kojoj tim nema para i mora prodati nekog od boljih igrača, onda bi mogao samo jedan da ode”, rekao je Maldini.


Za Brazilca se interesuje Barselona, dok bi Ibrino znanje želeli Mančester siti i Real Madrid u svojim redovima.


 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Maldini: Tijago Silva nezamenljiv

[h=1]Maldini: Tijago Silva nezamenljiv
[/h] Izvor. B92, Beta | MJ


Legendarni fudbaler Milana Paolo Maldini rekao je da će taj klub pokazati veliku slabost ako odluči da proda brazilskog štopera Tijaga Silvu francuskom PSŽ.

562370314fc213ba62afb270199072_orig.jpg


"Prodaja Silve bi predstavljala veliki gubitak za klub. Njega je nemoguće zameniti, dobro se postavlja, ima tehniku, brzinu, karakter. Verujem da bi prodaja tako bitnog fudbalera predstavljala znak velike slabosti. Silva je najbolji odbrambeni igrač na svetu i Milan ne sme da ga se odrekne", rekao je Maldini italijanskim medijima.
Predsednik Milana Silvio Berluskoni rekao je da im je PSŽ ponudio 46 miliona evra za 27-godišnjeg fudbalera.

Silva je u Milan prešao 2009. godine iz Fluminensea, a za “rosonere” je nastupio 92 puta i postigao pet golova.

Za reprezentaciju Brazila igrao 28 puta i postigao jedan gol.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Alegri: Ni govora o odlasku, razmišljam kako da zaustavim Bastu i D

Alegri: Ni govora o odlasku, razmišljam kako da zaustavim Bastu i Di Natalea

Blic



Trener Milana Masimilijano Alegri demantovao je mogućnost da napusti klupu roso-nera već posle tri kola.

268996_mdf82161_f.jpg


Alegri je na udaru kritika posle tri kola u kojima su zabeležena čak dva poraza i remi. Klubu predstoji gostovanje Udinezeu u nedelju.

"O ostavci ili otpuštanju sam čitao samo u novinama. To je nedostatak poštovanja, ja nisam čovek koji odustaje. Mediji nisu poštovali mene i navijače tokom ovog teškog perioda, a to strašno iritira", rekao je Alegri.

On je za loše rezultate deo krivice indirektno prebacio na upravu, koja je prodala Ibrahimovića i Silvu Pari Sen Žermenu.

"Kada smo sezonu počeli posle rasprodaje igrača, prihvatio sam izazov sa mnogo entuzijazma. Ovo što smo do sada uradili nije potpuna katastrofa, ali poslednji rezultati nam pomažu da sazrimo", rekao je Alegri.

Nova prilika za prvu pobedu u šampionatu je Udineze.

"Udineze ima kvalitetne igrače kao što su Paulo Bareto, Antonio di Natale i Dušan Basta. I oni osciliraju zbog prodaje nekolicine igrača, ali imaju bolje rezultate. Moramo samo da poboljšamo realizaciju i sve će biti u redu", zaključio je trener roso-nera.
 
Natrag
Top