8. mart, pokloni, da ili ne?

Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
Pred nama je još jedan 8. mart...
I, ove godine kao i mnoge pre ove, neke žene će se napirlitati i dati sebi za pravo da se ponašaju kao puštene sa lanca uzimajući za opravdanje da je eto "njihov dan"!
Svesna sam istorijske i životne vrednosti koju nosi ovaj dan, ne želim da ga umanjim ili da ispadne da ga ne poštujem! Ne poštujem i zgražavam se onog u šta se pretvorio!
Vidim sliku u ponedeljak, gomila karanfila (ukradenih sa groblja - to je verovali ili ne postalo biznis), najrazličitije gluposti od stiropora, siporeksa i već neznam kakvog materijala...
Braća Kinezi i one radnje "sve po 100 dinara" ubiše se od posla!
Gnušam se takvih stvari! Mrzim poklone pod moranje! Iz principa ne primam poklone taj dan, ne izlazim nigde, ne spremam poseban ručak i kolače! Ignorišem postojanje praznika!

Uh, malo sam se zanela ali me "praznik" stvarno dovodi do belog usijanja! A, vi dragi moji forumaši šta vi mislite o svemu ovome?
 
Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
1.849
Sta bi rekla Klara Cetkin o praznovanju ovog "najeveceg zenskog praznika"?
Deca mi svojerucno naprave poklon i to je ono sto je najlepse kod ovog dana.
Sto se tice muza,oca,kumova i prijatelja,davno su naucili da bi neki poklon ma kolika sitnica to bilo ,kod mene izazvalo kontra efekat.Znaci-ja jadna za 8 mart ne dobijam cvece,dezodoranse,toaletne vode,raznorazne cinije koje nemaju nikakvu svrhu sem da kupe prasinu.
Obradjuj me svakog dana sem ovog,to je moj moto.
A o kolektivnim "ludovanjima"imam jos gore misljenje.Ako je nekom potreban ovakav izgovor da bi se "lepo proveo",onda taj neko treba da se zapita sta radi ostalih 365 dana u godini.8 marta moze sve.A sta je sa ostalim danima u godini kojih je mnogo,mnogo vise.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Inteligentno i potpuno tačno razmišljenje, bez maski i foliranja... Ne volim (da ne kažem-mrzim) kad nešto moram ili trebam, po navici, tradiciji, opštem shvatanju, očekivanjima... Već sam ranije u nekoj temi pisao o ovm danu. Dakle, budite žene/dame/majke/princeze i drugim danima, a ne samo 8. marta! Izborite se ili naučite osobu pored vas da postoje i drugi dani, cela godina...
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
Za mene cista glupost,ne podrzavam takve praznike,dosad nikad nisam kupovao poklone...
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
Klara bi osetila ukus Pirove pobede...

Drage naše majke, sestre, žene, devojke, dame, koleginice i saborci, ako vas ne poštujemo i ne volimo svakoga dana, ne treba da se foliramo ni na ovaj dan a ni na onaj Sv.Valentino ili kako se već zove...A ako smo takvi svakoga dana onda nema potrebe naglašavati ali ipak jedan mali znak pažnje :give_rose: od sveg srca
 
Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
Pa, da takav je i moj stav!
Jedino vredno su ti pokloni koje prave deca a kasnije sastavi u školi...
Moja teorija ako me ne ceniš, ne poštuješ i ne pokazuješ svoju ljubav (nekom životnom sitnicom ne poklonima!) cele godine, ja ti dajem dozvolu da preskočiš i taj dan!

Opet ponavljam, da me feministkinje ne bi hvatale za gušu, ne umanjejem značaj i vednost praznika odnosno onog što on predstavlja, mrzim ono u šta se pretvorio!
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Vidim da se, kao i u većini slučajeva, nas nekoliko slaže i u ovom. Mislim da smo to već pominjali pred Sv. Valentina, ali nije loše da utvrdimo gradivo.
Ni ja ga ne volim. Ni sama ne volim da poklanjam "s razlogom", poklanjam onda kada vidim nešto što me u datom momentu podseti na nekoga, i to su onda pravi pokloni. Duško Radović jednom reče: "Pokloni su retki i jeftini, sve drugo je podmićivanje". Pokloni su pažnja. Ali, meni je pažnja nasušna potreba svakog dana, a ona se ne ogleda u materijalnim stvarima. Tako da mi taj vid pažnje, tog jednog dana, uopšte nije potreban.
Mislim da se 8. mart, posle svega, pretvorio u jedan, za žene, potpuno ponižavajući praznik. Baš ono što Ivanjuška reče: ""Ako je nekom potreban ovakav izgovor da bi se "lepo proveo",onda taj neko treba da se zapita sta radi ostalih 365 dana u godini.8 marta moze sve".
Ne treba mi ovakav praznik i sve što s njim u kompletu ide. Praznik svaki dan u kome mi neko kaže da mi voli, pokloni mi osmeh, i drago mu je da me vidi. A to se svakodnevno i dešavava. :)
Ono što ću u ponedeljak obeležiti je godišnjica sa mojim dragim... Tako se potrefilo, nismo ciljali da bude tog dana. :)
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
482
Pa drage moje,drago mi je da trezveno razmišljate.U svakom slučaju,preporučujem da vašim brkatim polovinama uvedete obavezne nedeljne kure gledanja filmova Džona Vejna.Mi muškarci u ovoj zemlji smo u znatnom procentu zaboravili kako (sa pažnjom) treba tretirati žene.
 
Natrag
Top