Član
Učlanjen(a)
23.01.2010
Poruka
817
7 ways

Pridružite se OSM zajednici i editujete OSM mape https://openstreetmap.rs/

Malo informacija na i https://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Serbia

Kodovi za mape
Za editovanje na kompjuteru preuzmite JOSM O JOSM https://learnosm.org/en/josm/start-josm/

A za online editovanje mapa



FAJLOVI
Preuzmite 7 ways
Kod:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.navikey.seven_ways

Preuzmite mape iz aplikacije
A ako prezimate sa web strane, http://megamaps.org/ raspakujte folder serbia u
root/7ways/maps/serbia

7ways je preveden na srpski jezik.

Srpski glas
Link
Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
root/7ways/sound/Serbian+_Danica.7wv

Odličan Nitro_ot_grviktor_1_v1308 skin na osnovu default, NITRO. Dodata podrška za sve prekršajne kamere.
Link
Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
root/7ways/skins/Nitro_ot_grviktor_1_v1308.7ws




PS: Prilikom podešavanje aplikacije, na svakom prozoru pojedinačno, morate sve izmene potvrditi sa OK
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
23.01.2010
Poruka
817
Nova mapa Srbije R_2 koju je konvertovao za nas White_54. Još bolja pretraga i sada se pojavljuju još više ulica. U aplikaciji treba odabrati mapu R_2

Ispravna mapa Srbije na ćirilici
. Pretraga u aplikaciji radi ako je tastatura na ćirilici.

link
Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
Mala gorekcija glasa i jezika u prvom postu.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
69
Hvala na infu, čisto da pomenem da sam nakon sat vremena pokušavanja odustao od app. Na stranu činjenica da na linkovanom sajtu openspeedcam.net uopšte ne vidim opciju da preuzmem bilo šta. Glavni problem je da na mom telefonu (Xiaomi, Android 11) nisam uspeo da bilo šta od tri fajla (sound, language, skin) bude prepoznato od strane programa. Probavao da menjam default storage sa kartice na internu i nazad, menjao nazive fajlova, pravio nove foldere da emuliram strukturu skinova, ubacivao xml fajlove u njih i slike po ugledu na postojeće (working) skinove itd. Mislim da ipak nije vredno daljih muka. Ako je glavna stvar u ćirilici, ne koristim istu na netu/kompu/fonu, tako da mi Magic Earth vrši posao sa OSM.
 
Član
Učlanjen(a)
23.01.2010
Poruka
817
.... linkovanom sajtu openspeedcam.net uopšte ne vidim opciju da preuzmem...
Treba da se registruješ. Ali OK, moja greška. Postavljaću prekršajne kamere.


... nisam uspeo da bilo šta od tri fajla (sound, language, skin) bude prepoznato od strane programa...
Negde je greška. Tvoja ili aplikacije. Ne znam.

... ubacivao xml fajlove u njih i slike po ugledu na postojeće (working) skinove itd...
Interusuje me kakve i koje *.xml fajlove si menjao i zašto?


... Ako je glavna stvar u ćirilici, ne koristim istu na netu/kompu/fonu, tako da mi Magic Earth vrši posao sa OSM.

Mislio sam i ja, kao i mnogi, da su ćirilični nazivi problem. Nisu. Problem je mnogo dublji i veliki. Veliki problem su maperi (ovi glavniji) koji su granice sela/gradova/naselja/okruga pogrešno uneli... mnogo teška i zamorna priča. Dokaz, ista OSM mapa a jedino je Magic Earth ima bolju pretragu. E sad, mene lično, iritira Magic Earth sa lošim jezikom, glasom i tts uputstvima. Toliki nedostatak ne mogu da svarim.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++


Detaljna mapa BiH. Treba potvrditi u aplikacij (izbor mape). Tastaura latinična, može i sistemska. Sve ove konverzije je uradio White_54
Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
Prekršajne kamere Srbije, BiH, Hrvatske i CG
 

Prilozi

  • Navitel.txt
    106,2 KB · Pregleda: 10
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.688
7 ways

Zadnjih nekoliko godina tražim navigaciju za OSM mape. Normalna bukvalno ne postoji. Svaka ima manu.
Hmmmm drugar, nisi testirao Locus ili ti se iz nekog razloga ne sviđa? Ili je ne smatraš pravom navigacijom?
A OsmAnd (+), Magic Earth, MapFactor Navigator ...?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
23.11.2015
Poruka
1
Mislio sam i ja, kao i mnogi, da su ćirilični nazivi problem. Nisu. Problem je mnogo dublji i veliki. Veliki problem su maperi (ovi glavniji) koji su granice sela/gradova/naselja/okruga pogrešno uneli... mnogo teška i zamorna priča. Dokaz, ista OSM mapa a jedino j pae Magic Earth ima bolju pretragu.

Može li neki primer, čisto ilustracije radi. Inače, verujem da ne znaš da su administrativne granice tj. registar prostornih jedinica dostupne na Open data portalu, već više od 3 god. Posledično, podudaranje granica OSM-RGZ je više od99%.
Ovaj 7kršway koji si promovišeš, a čak si ga u prvom postu proglasio za najbolju navigaciju(naknadno si to obrisao) sa OSM mapama. Pre nekih 5-6 god sam ga na kratko testirao. Ne znam da li se nešto promenilo u međuvremenu, ali krš jednostavno nije mogao da pronađe nijednu adresu koja je na OSM postojala kao tačka, samo poligone. U Beogradu, rekao bih, min20% ne vidi.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
69
Interusuje me kakve i koje *.xml fajlove si menjao i zašto?
Ma ukratko, nakon što ništa nije radilo prema tvom uputstvu (stavljanje skinutih fajlova u pomenute foldere), tj. app ništa nije prepoznavala, čak ni nakon force close/clear cache/menjanje storage kroz app, rešio sam da probam da skinem random skin kroz app, random sound i language (tipa bugarski), onda sam analizirao gde se skinovi/jezici/glasovi smeštaju i koja je struktura foldera/fajlova, pa sam emulirao to sa "tvojim" fajlovima,bezuspešno. Elem, nije ni bitno, jer mi se app zaista nije svidela, i retko koristim OSM mape za navigaciju. Ipak, imam dosta OSM based aplikacija koje koristim povremeno za neke druge stvari: Magic Earth, Maps.me, OsmAnd+, Mapy.cz.
 
Član
Učlanjen(a)
23.01.2010
Poruka
817
Hmmmm drugar, nisi testirao Locus ili ti se iz nekog razloga ne sviđa? Ili je ne smatraš pravom navigacijom?
A OsmAnd (+), Magic Earth, MapFactor Navigator ...?
Boki evo instalirao sam zadnji Locus da ne bude da pišem o Lokusu od pre 1 decenije. Locus, Maveric,... nema veze s životom, jbg.
O Magic Earth sam napiso komentar iznad tvog posta. Glas, srpski, koji je još od Route66, je mešavina srpsko-hrvatskog. Naravno da to ne mogu da isprave. Ali jezik (tekst) i TTS komande (tekst) mogu. Znam dvojicu koji su im pisali i nude svoje vreme da preprave prevod i tts tekst, još pre 5 godina. Pisali su mi da ni odgovor nisu dobili. Tako da fuck Magic.
MapFactror ok ali..., Dynavix ok ali...

I na kraju meni omiljeno đubre od GPS navigacije OsmAnd. Pa zar mene da pitaš šta mislim o navigaciji koja u 2023, još uvek nema 3D prikaz. Da ne govorim o tome da su aplikaciju žestoko umrsili kao ovaj Lokus. Što bi se reklo nije user-friendly.
Može li neki primer, čisto ilustracije radi...
Može naravno ali te nisam razumeo pa ne mogu da ti dam primer, čega?


... Inače, verujem da ne znaš da su administrativne granice tj. registar prostornih jedinica dostupne na Open data portalu, već više od 3 god. Posledično, podudaranje granica OSM-RGZ je više od99%...
Slučajno znam. Slučajno sam na ovom forumu, jedino ja, hvalio i pozivao sve da se priključuju OSM zajednici i pomognu u crtanju mapa. I to još pre 10 godina. Ali kakve to ima veze sa mnom i korisnicima OSM mape Srbije. To što ste usaglasili je predino. Ali kako kažu maperi iz Rusije ima gomila pogrešno unetih tagova i ... milion drugih poblema.

Problems:
- names (name tags) of settlements in points and "polygons" are different
- there are no polygons of settlements (we are talking about the tags place=city, town, village, hamlet ...)
- names (name) are not systematized, the most complete package is going to name: en (in English)
...
Ne bih druge detalje opisao, mogu da vređaju.

Napisao sam da mapa Srbije, na SVIM, OSM aplikacijama izgleda užasno. Najviše i najdalje u ispravljanju greški mape Srbije je uradio Magic Earth. Ali ni u njegovoj bazi nedostaju ulice koje postoje godinama na mapi. Jel to do OSM mape ili do aplikacije?

.. Ovaj 7kršway koji si promovišeš, ...
Više od pola tema, u GPS sekciji, ja promovišem. Tako da, ne lupetaj. Mirišeš mi na OSM "glavešine".



... a čak si ga u prvom postu proglasio za najbolju navigaciju(naknadno si to obrisao) sa OSM mapama...

Nikakav problem, 7ways je najbolja GPS navigacija koja koristi OSM mape.
Koja ima najbolju bazu prekršajnih kamera i upozorenja. Kojoj možeš da ispraviš i edituješ jezik, glas, skin,... koja ima bar jednom mesečno da ne znaš neku bolju?
Posle nje Magic i nema više.


PS:
Joined: Nov 23, 2015
Messages
1


Otkud ti?
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top