25 godina hoda unatrag pa je zaboravio kako se normalno hoda!

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
INDIJAC ZA MIR U SVETU: 25 godina hoda unatrag pa je zaboravio kako se normalno hoda!
Ludi svet 16:38, 05.06.2014.

Moje hodanje unazad osuđuje takve akcije. Moj jedini dnevni red je mir u svetu


Indijac Mani Manithan svladao je umeće hodanja unazad niz i po stepenicama, ali ne zna kako da hoda normalno teško da bi mogao napraviti korak naprijed

Dva koraka unatrag, ali nema koraka napred. Tako je živeo poslednjih 25 godina, odkad je 1989. godine svedočio nasilnim delima u svom selu. Odlučio je da krene u akciju kako bi se uspostavio mir u svetu. Tada je go hodao 300 milja do svog rodnog grada Čenaija.

Mani je svladao umeće hodanja unazad niz i po stepenicama, preko ulice i i dok koristi javni prevoz. Insistira na toj neobičnoj rutini, čak i kad odlazi na posao.

"Normalno hodanje za mene je pravi izazov. Zaboravio sam kako se to radi", poverio je muškarac.

Dodao je i da su njegov život obilježila mnogobrojna odricanja, borbe, ali i postignuća.
"U svetu je toliko terorizma, eksplozija i mladih ljudi u zabludi. Moje hodanje unazad osuđuje takve akcije. Moj jedini dnevni red je mir u svetu", pojasnio je Indijac.




kurir-info.rs
 
Natrag
Top