21.12.2012.i kalendar Maja

Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Nema smaka sveta 2012.: Pet dokaza da drevne Maje nisu upravu

Maje su prorekli da nas navodno u decembru 2012. očekuje smak sveta i iako smo preživeli svetske ratove, epidemije i pandemije, to je naš neminovan kraj. Donosimo vam pet razloga radi kojih se ne trebate bojati smaka sveta.



Kao prvo, ne postoji jedan kalendar Maja. Maje su bili narod opterećen brojevima i datumima pa su imali tri vrste kalendara.

Tako naprimer, postoji njihov kalendar prema kojem bi smak sveta bio svakih 240 dana. Nemoguće. Kao drugo, samo je jedan natpis u celom kalendaru koji se odnosi na 2012. Ljudi koji dublje proučavaju Maje, tvrde da se najverovatnije radi o posveti na zgradi koja je nastala pre 1400 godina.

Pod treći razlog možemo uvrstiti činjenicu da se njihov kalendar zapravo ne završava. Istraživači navode i da postoji mnogo dokaza da su oni bili uvereni da će se život nastaviti i poslije 2012. I na kraju, upotrebite logiku, da su Maje imali tolike moći predviđanja, predvideli bi i kraj svoje civilizacije i pokušali to nekako sprečiti.

Zbog svih ovih razloga možete odahnuti i prestati paničariti. Naučnik David Morrison, astrobiolog, izjavio je nedavno da prima zabrinjavajuće visok broj paničnih poziva ljudi. Najstrašnije mu je kaže bilo kad mu se nedavno javila žena, majka dve tinejdžerice i izjavila da njezine kćerkice razmišljaju o samoubistvu jer ne žele biti žive kada svetu jednom dođe kraj. Jedna od majki koje su u strahu radi kraja sveta je izjavila i da će prvo ubiti svoju decu, a onda sebe.


Izvor: B&L
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
E sad mi je lakše :);)...šalu na stranu,da Maje jesu bile opterećene brojevima,čak postoje njihove teorije da su na jednom mestu tvrdile da će smak sveta biti 20.12,dok u drugoj teoriji 21.12.Tako da stvarno ne treba se time opterećivati.
 
Učlanjen(a)
18.04.2010
Poruka
1
E,ja stwarno ne znam da li ce smak sweta biti....Ali ako nam je tako sudjeno.....onda ne znam...!!!!
 
Master Of The Universe
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
911
Ko bude poslednji neka ugasi svetlo. :D
 
Član
Učlanjen(a)
22.12.2009
Poruka
448
realno koga boli djokson,ako mora da se desi onda mora....gledo na Tv-u...majku im,Ameri i tu nasli nacin da zarade,prave neke podzemne "kuce" koje ce iznajmljivati za 50 iljada dolara..prijavilo se 1000 ljudi...samo mi nije jasno....oni planiraju da prezive smak sveta..a sta ce posle iako prezive sto je nemoguce...pa to je ono kao,cuo sam bice smak sveta,pa dobro,ja cu sa porodicom za Nemacku XD
 
Član
Učlanjen(a)
07.04.2010
Poruka
1
Vi neverujete da će biti smak sveta?E to vam je velika greška,dešavaju se klimacke promene zemlja je opterećena,šume se seku,mesec se udaljava od zemlje svakog minuta,a ljudi ništa ne preduzimaju povodom sečenja šume,umesto da ne seku šume,umesto što seku bolje bi bilo da sade drveće.
 
Član
Učlanjen(a)
30.04.2010
Poruka
25
Ja to uopste ne kapiram, neki govore jedno, drugi drugo, ja sam citao da taj kalendar nema veze sa smakom sveta, nego da je to dan kada ce nasa galaksija napraviti pun krug oko svoje ose i da se ovo desava svakih 600.000 godina(nisam siguran koliko tacno), kao sto se zemlja okrene oko svoje ose za 24h
tako se okrece i nasa galaksija samo joj treba mnogo duzi period za to, a Maje su verovatno taj kalendar pravili zbog poljoprivrede valjda...

Ovo sam davno citao u nekom casopisu, i pisem po secanju tako da mi nemojte mnogo zamerit ako sam nesto pogresno napisao ali msm da se dobro secam tog texta :D
Hvala na razumevanju! :D
 
Natrag
Top