Šta je novo?

Nedavni sadržaj od makedonka-mkd

 1. M

  Poplave u regionu

  kolku e zalno ova da se gleda
 2. M

  Poplave u regionu

  „Пелистерка“ испрати помош од 225.000 литри вода во Србија http://kurir.mk/makedonija/vesti/158476-Pelisterka-isprati-pomos-od-225000-litri-voda-vo-Srbija
 3. M

  Poplave u regionu

  Српски медиуми: Македонците праќаат спасувачи и вреќи со песок Српските медиуми изразуваат благодарност до сите земји кои испраќаат помош до Србија, вклучително и Македонија која денеска покрај чамци, лекови, ќебиња, специјалци, испрати на помош и транспортен хеликоптер МИ-17 опремен со...
 4. M

  Poplave u regionu

  Веќе заминаа група волонтери од Куманово, помош пристигна и од Црна Гора, Хрватска, Русија. Според некои податоци велат дека Црна Гора и Макеоднија испратиле повеќе помош од сите европски земји заедно, се коментира на социјалните мрежи. Премиерот Вучиќ лут на Европа и порача – Ако мислите...
Top