zvucna kartica

Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
24
Da li neko ima iskustva sa zvucnim karticama to jest da li je kvalitet zvuka mnogo bolji nego sa integrisanom I kako da znam da li kartica odgovara mojoj maticnoj ploci,gygabyte h55 ud3h__?
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Bilo koja pci karica ili pci express odgovara. Ako je verovati coveku koji radi video obradu i prebacuje sa kamera itd, mnogo znaci, kaze da se dobije mnogo manji procenat suma(sa jeftinom zvucnom karticom). Pretpostavljam da vazi i za bolje ozvucenje. Ako planiras da koristis na kompjuterskim zvucnicima ne verujem da ces primetiti neku vecu razliku. Sad ako ti vec treba za ozbiljan rad imas i profi kartice ali nisu jeftine. Za sada nisam imao potrebu za boljom od integrisane :)
 
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
24
Ne treba mi profi kartica nego mislio sam da probam neku jeftinu,nece skoditi.Skontao sam citajuci neke postove da verovatno nece biti nikakve razlike u kvalitetu zvuka.Imam neki hometheater 5+1 zvucnike :D
 
Član
Učlanjen(a)
27.12.2009
Poruka
172
Da se ubacim i ja. Razlika je primetna jer integruse ne isporucuju zvuk dostojan nekog zahtevnijeg ljubitelja muzike i dobrog zvuka. Imam asus xonar dg i razlika je nebo i zemlja u odnosu na itegrisanu zvucnu, karticu sam platio 30e odavno i izvukao maksimum iz mojim microlab zvucnika. Mnogo bolje uz minimalno ulaganje.
 
Natrag
Top