Znas li zasto...?

Član
Učlanjen(a)
07.12.2009
Poruka
1.053
Sviram gitaru. :) Bravo, super si to skontala, baš sam glup pa da nisam ni pomislio.
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2010
Poruka
4.075
Burma i pravi prst

Zasto se vencani prst nosi na cetvrtom prstu (ili domalicu)?
Evo lepe i poucne kineske pricice (da'l je kineska stvarno...), pa ako ne verujete pratite uputstva.
Palac predstavlja roditelje
Kaziprst -brata/sestru
Srednji prst ste u stvari Vi
Domalic - zivotnog partnera
Malic - vasu decu...
E sad, spojite jagodice prstiju leve i desne ruke, sa otvorenim dlanovima, i savijte srednje prste (slika)
2007-08-06_025458_3b49a6.jpg

Sad pokusajte da razdvojite palceve (koji predstavljaju vase roditelje). I otvorice se, jer roditelji i nisu predvidjeni da provedu sa Vama ceo zivot...
Molim Vas, vratite palceve u prvobitan polozaj, i sad pokusajte da razdvojite kaziprste, koji predstavljaju rodjenog brata/sestru. Takodje Vam to nece biti problem, jer i ona/on/oni ce imati svoju porodicu.
Ponovo spojite kaziprste, i pokusajte da razdvojite malice (predstavljaju vasu decu). Opet to nece biti problem, jer ce Vas deca takodje napustiti i osnovati svoju porodicu.
A sad spojite malice, i pokusajte da razdvojite domalice (koji predstavlja Vaseg muza/Vasu zenu) ... I, ne ide! To je zato sto supruznici treba da provedu zivot zajedno, i u dobru i zlu!




Kako vam se svidja prica? smile3....
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
5.646
Dobra pricica...istina...sad sam probala i ne ide...smile3 svidja mi se prica..iako sam upetljala prste ..uspela sam da isprobam teoriju u praksi...:dance2::dance2:
 
Natrag
Top